Dietë hikërror për të humbur peshë në një javë minus 10 kg, recetë


Buckwheat është një nga drithërat më të popullarizuara në tryezën tonë. Dhe jo më kot. Për shkak se ai përmban një shumë të mineraleve të dobishme dhe elementët gjurmë. Nuk ishte kjo drithëra në vend të Greqisë, dhe ajo i dha emrin e saj. Buckwheat është përdorur në vendin tonë për të përgatitur enët e ndryshme, jo vetëm drithëra. Nga ajo që ju mund të gatuaj supë, kuzhinier buding, edhe burgers përvëlohem, shkruani qepë. Por në këtë artikull unë do të flasim për dobinë e hikërror si ushqime dietë për humbje peshe dhe përtëritje e trupit, dhe që mund të jetë Buckwheat dietë për të humbur peshë në një javë minus 10 kg, zonjat recetë hikërror. Çfarë është kaq e vlefshme hikërror?

Së pari, elb përmban pothuajse asnjë karbohidratet.
Dhe atyre që ajo përmban janë komplekse. Kjo do të thotë se trupi ka nevojë për një shumë përpjekje për të bërë ato për përpunim. Ai jep një ndjenjë të ngopjes për një periudhë të gjatë kohore pas një vakt. Së dyti, hikërror është shumë i dobishëm. Ajo është e pasur në kalcium, hekur, kalium, jod, fosfor, molibden, zinku, fluori, kobalt. Në hikërror përmban vitamina B: B1, B2, B9; acid folik dhe vitaminë E. Në proteinat hikërror shtese absorbohet nga trupi më të mirë se çdo drithëra të tjera. Kjo është për shkak të përmbajtjes së lartë të lysine dhe methionine. Kur përdorni hikërror qull është detoxification e trupit.


Kjo është për shkak të strukturës së kokrrave të cilat veprojnë si furçë, pastrim traktit digjestiv. Buckwheat gjithashtu pastron dhe pastron kapilarët e mëlçisë. Përveç përdorimit të vazhdueshëm të efektit hikërror pozitiv në humor dhe të performancës. Ajo mund të ulët nivelin e kolesterolit në gjak dhe madje edhe të ndihmojë me osteoarthritis. Për të zgjedhur hikërror për të pastruar trupin e vini re ngjyra e saj. Më të mirë të përshtatshme zbehtë të verdhë, hikërror pak gjelbër - pasi ajo nuk është e skuqur, jo nënshtruar trajtimit të ngrohjes. Ajo është në këtë hikërror është shuma më e madhe e ushqyesve. Dietë Buckwheat është shumë i rreptë mono-dietë.

Është e vështirë për të ndjekur, dhe kjo jep rezultate të shkëlqyera në një kohë të shkurtër. Me pajtim të duhur me të gjitha rregulloret Ushqimi Jave resets në dhjetë paund. Kjo dietë për humbje peshe është shumë i përshtatshëm - së pari, për shkak të kostos së ulët, dhe së dyti, kjo ju mundëson për të jo vetëm të humbur peshë, por edhe të përmirësojë të gjithë trupin. Për të përgatitur për një dietë të tillë hikërror nuk keni nevojë të gatuaj atë. Në mbrëmje derdh një gotë drithërave në dy gota me ujë të valë. Hikërror mëngjes mund të konsiderohen të përshtatshme për përdorim. Numri i hikërror, të cilat ju mund të hani në një ditë kohë të pacaktuar. Është shumë e rëndësishme të mos shtoni ndonjë erëza për atë - nuk ka kripë, pa sheqer, etj Edhe hikërror mirë me kos.

Ajo është e mirë për të përdorur të ulët-yndyrë kos. Ju mund të pini atë vetë, por jo më shumë se një litër në ditë, dhe mund të përdoret në vend të ujit, dhe derdh atyre drithëra natën. Që hikërror është një produkt mjaft të lirë - kjo dietë është gjithashtu shumë kosto-efektive. Por, mos harroni se "dietë minus 10 kg" është mono-dietë. Nuk rekomandohet për të ndjekur këtë dietë për më shumë se një javë. Ju duhet gjithashtu të ndjekë pushim mes dietat apo dietë Përsëriteni këtë të paktën një muaj. Gjithashtu, nutritionists këshillojnë gjatë hikërror mono-dietë gjithashtu të marrë një komplekset multivitamin. Buckwheat dietë e bën atë rezultate shumë të shpejta dhe të dukshme.

Por është e rëndësishme të mos për të fituar paund humbur përsëri. Për ta bërë këtë, të shikojnë dietën tuaj - nuk nakydaytesya për të ngrënë ditën tjetër pas dietë. Logging nga dietë duhet ngadalë duke shtuar në dietën tuaj të ushqimeve të tjera, gradualisht duke zëvendësuar ato hikërror. Prandaj rekomandohet që të largohen hikërror, si një vakt në ditë për të paktën 3 ditë. Gjithashtu herë pas here të organizojmë një ditë hikërror agjërimi. Në metodën e mësipërme të përdorimit të hikërror për detoxification, ka një tjetër drithëra recetë. Një prej tyre është hikërror proraschyvanyy e gjelbër.

Për këtë qëllim është e nevojshme për të shtuar elb ujë për disa orë, pastaj thahet dhe të lënë për disa ditë grurit. Gjatë kësaj kohe, ajo do të dal dhe ajo mund të hahet me vaj perimesh dhe perime në një sallatë. Vetëm hikërror sprouted mund të hahet me kënaqur sprouting. Sigurisht, kjo dietë nuk do të lejojë të tillë një shpëtoj mprehtë e paund shtesë, një mono-dietë, por megjithatë ajo mund gjithashtu të vijë në shije dashamirët e ushqimit të shëndetshëm. Mos harroni se një zgjedhje e dietës dhe respektimin e rreptë të tij është mirë që të konsultoheni me dietës dhe gastroenterologist. Atëherë rezultati do të përmbushë plotësisht pritjet tuaja, dhe nuk e dëmtojnë shëndetin tuaj.

Brandy,