Grejpfrut dietë hollim stomak 3 ditë


Çfarë grejpfrut kontribuojë për humbje peshe - faktin e provuar shkencërisht. Si pjesë e frutave janë flavonoids Naringin. Kjo substancë aktivizon funksionin e mëlçisë, ka një efekt choleretic. Ajo është me anë të yndyrave bile ndarë palosshme, ne kemi akumuluar në bark, bel dhe hips. Mos harroni se Naringin është një ndarje midis feta e frutave, kështu që hani grejpfrut dua me ta, të pavëmendshëm për shije të hidhur. Përveç humbje të konsiderueshme peshe, ky fryt përmirëson gjendjen e indin nënlëkuror, zvogëlon peshën e celulitit.
Lëng i saj ka të njëjtat veti të dobishme. Pini më mirë për gjysmë ore para ngrënies.

Ka disa lloje të dietat me këtë agrume. Më të popullarizuara të tyre grejpfrut dietë hollim bark për 3 ditë. Sot në vend, ne do të diskutojmë atë në detaje më shumë dhe të shohim disa dieta të tjera të bazuara në grejpfrut. Dietë treditore grejpfrut Kjo metodë e humbje peshe shpejtë nuk e dëmton trupin, ndryshe nga disa të tjerë. Dietë të ekuilibruar, e pasuron trupin me vitamina, sidomos vitaminë C. Prandaj, disa ditë ju mund jo vetëm të reduktuar bel, barkut dhe kofshët, por do të rrisë mbrojtjet e trupit. Para se të filloni këtë metodë e humbjes së peshës, është e nevojshme të mbani mend se kjo dietë është e kundërindikuar në sëmundjet e stomakut, si dhe rrit aciditetin e stomakut lëng.


Pra, nëse shëndeti është në rregull, të vazhdojë me këtë metodë e humbjes së peshës. Ushqimi 3 ditë përfshin humbje peshe prej 1,5-2 kg. Mëngjesi Daily: 1/4 grejpfrut i madh. Atëherë ju duhet të hani 1 vështirë të ziera vezë 1 copë të vogël të bukës pak ndenjur thekre. Mëngjesi larë poshtë me një filxhan kafe (çaj) me limon, sheqer. Për drekë dhe hani 1/4 fruta portokalli, vështirë të ziera vezë çift. Larë poshtë me çaj me limon, sheqer. Për darkë, hani 1/4 grejpfrut, 2 vezë të ziera, çaj limoni, e gjelbër është më e mirë. Ajo duhet të ndjekin një dietë të tillë për 3 ditë.

Ne nuk mund të lejojmë snacking dhe prishet në dietë, dhe nuk do të ketë rezultat. Pra ruani të gjitha vullnet të dhe të fillojnë të humbjes së peshës. Pesha Humbje 4 ditë Në qoftë se ju ndiqni këtë shumë të vështirë "uritur" dietë, ka një mënyrë tjetër për të humbur peshë - dietë grejpfrut, vezë dhe patate. Designed një dietë për 4 ditë, rrinë me të pak më e lehtë. Me respektimin rigoroz, pesha ulur me 1,5 kg për 4 ditë. Pra, çdo ditë për mëngjes për të pirë 1 filxhan lëng të freskët grejpfrut dhe pastaj të hani një vezë të ziera e vështirë, 1 Të gjitha pyetjet kafe me një fetë limoni, pa sheqer.

Për drekë, hani 1 patate e vogël. Ajo mund të jenë pjekur në petë, të ziera në lëkurat e tyre dhe patate pure në supë. Pastaj hani mollë, çaj unsweetened larë poshtë me limon. Darkë mbrëmje pini 1 filxhan lëng domate, 1/4 grejpfrut. Atëherë hani një vezë të zier. Express - grejpfrut dietë me vezë Siguri të përpiluesit, kjo dietë nuk shkakton uri, si toleruar mjaft të rehatshme. Përveç humbjes së peshës, në mënyrë të konsiderueshme forcon lëkurën e trupit, e cila është shumë e rëndësishme pasi çdo humbje peshe. Kuptimi i tij është se gjatë gjithë ditës ju duhet të hani 6 vezë (proteina vetëm, jo ​​e verdhë veze) dhe 6 grapefruits.

Vezë Cook në mëngjes, kuzhinier për të paktën 10 minuta. I ftohtë, i qartë. Pritini secili në gjysmë, hiqni verdhë veze. Kështu, dietë është si vijon: Në mëngjes, pas zgjimit të hani një vezë të bardhë; Pas 1,5 orë - grejpfrut; Pas një tjetër 1,5 - përsëri një vezë e bardhë; Pastaj, pas një tjetër 1,5 h. Përsëri grejpfrut dhe kështu me radhë. Në mes të ngrënies duhet të pini ujë të pastër. Vetëm një ditë për të pirë rreth 2 litra. ujit. Pas 19 orësh nuk ka. Javën Khudeem! Nëse ju dëshironi të humbni peshë dhe më radikal në magazinë është javë, përdorimi më i mirë i dietë grejpfrut bazuar në atë që ju duhet të ndiqni 7 ditë.

Gjatë kësaj kohe, ju mund të humbni rreth 5 kg, subjekt i pajtueshmërisë me saktësi të saj. Mbani në mend se më shumë se një javë në këtë mënyrë, humbje peshe nuk mund të vazhdojë. Mori një dietë: Mëngjesi me `hani 2 vezë të ziera, një gjysmë grejpfrut, ose 1 filxhan lëng të freskët. Për drekë, provoni një sallatë e gjelbër, 100 g mish lope i zier ose pulë, një gjysmë fruta apo të saj filxhan lëng 1. Për darkë të përgatitur një sallatë të gjelbra (jo niseshte) perime. Mund të dorëzohet në 100g sallatë e viçi i zier ose peshk, larë poshtë lëng. Para se të shkojnë në shtrat, pini një gotë qumësht i skremuar.

Nëse mbrëmje uria bëhet shumë i fortë, ju mund të hani një mollë, portokall ose pini dhallë në vend të mbrëmjen e qumështit. Ky fryt portokalli me shije të hidhur duke fituar më shumë tifozë nëpër një Rezultatet e vërtetë të shkëlqyera në përmbysjen e paund shtesë. Dhe efekti është arritur në një kohë shumë të shkurtër. Përveç kësaj, ajo stimulon tretjen, përmirëson metabolizmin, promovon shkatërrimin yndyrë. Gjithashtu, sipas nutritionists, kjo agrume dobishme në lëkurë
në ka një shtrëngim, anti-plakje efekt. Tonet e saj lëng, përmirëson disponimin. Për pacientët me diabet, kjo e bën të mundur për të natyrshme nivelin e sheqerit në gjak të ulët.

Veçanërisht e dobishme për të përdorur grejpfrut pirë lëng e tyre ndaj njerëzve gjatë rehabilitimit dhe shërim. Kjo është bërë e mirë para ngrënies, për 20-30 minuta. Çdo dietë e grejpfrut është efektive. Por ajo nuk mund të përdoret nga njerëzit që vuajnë nga gastrit, ulçerë peptike sëmundje. Prandaj, për të shmangur probleme me shëndetin, dietë para se të përdorni konsultohuni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,