Akute, mjetet juridike të rënda popullore dhimbje dhëmbi


Kur ju të merrni një të fortë, të mprehtë, dhimbje dhëmbi, ju ndiheni më keq se ajo tashmë është asgjë. A doni të shpejt të të shpëtoj prej tij. Ka shumë mënyra të ndryshme, të tilla si masazh ose sode pije, por zgjidhja më e mirë për këtë problem do të jetë vizita tek dentisti. Trajtojnë dhëmbët duhet të jetë para shfaqjes së dhimbjes, atëherë ju të shpëtoj të problemeve të panevojshme të dhëmbëve. Por shumica e njerëzve kanë frikë të dentistëve dhe turistik në ndihmë të tyre vetëm kur ajo nuk mund të tolerojë dhimbje që lind nga fakti se dhëmbët janë sjellë në këtë gjendje.
Në dhimbje dhëmbi të rënda duhet të shihni një mjek, sepse pa atë që ju nuk do të jetë në gjendje për të kuruar dhëmb.

Sigurisht ka mjete popullore që lehtësimin dhimbje dhëmbi, por ata e bëjnë atë përkohësisht. Megjithatë, në qoftë se ju doni të përdorni këto receta, ne të përshkruar një akute anulohet, dhimbje dhëmbi të rënda, mjetet juridike popullore për këtë tashmen. Si të hiqni një mjetet juridike popullore dhimbje dhëmbi? Numri Recipe 1 Brew urtë barishte i fortë dhe pije atyre dhëmb. Mbani lëngun në gojë aq kohë sa të jetë e mundur. Ajo heq dhimbjen dhe inflamacion. Numri Recipe 2 Pritini një fetë e hollë e proshutë dhe vendin e saj në mes të dhëmbit të sëmurë në cheeks anësore. Në vend të kësaj yndyrë letër kostum lëpjetë ose letër të sanëz. Ju vetëm mund të bëj në këto gjethe, dhe dhimbje zgjidh.


Numri Recipe 3 mbetjet kujdes otmoyte nga rrënja e parë e gjethe delli, atë të bashkëngjitni dhëmb. Pas gjysmë një dhimbje dhëmbi orë do të zhduket. Numri Recipe 4 Imët pres hudhër dhe të mbyllë atë në napë, pastaj shtoni atë në dore e majtë apo e djathtë, në varësi të cilën anë ju keni një dhimbje dhëmbi. Nëse një dhimbje dhëmbi në të majtë, pastaj të bashkëngjitni dore hudhër e djathtë të tij, dhe në qoftë se e drejtë, pastaj me dore e dorës së majtë. Në mënyrë të vendosur të lidhin një fashë dhe ecin kështu për disa kohë deri sa dhimbje zgjidh. Vodka numër Recipe 5 gjithashtu është një asistent në luftën kundër dhimbje dhëmbi. Do ta mbajë atë në gojën tuaj nga ana ku dhëmb dhimbje të dhe prytupytsya dhimbje.

Numri Recipe 6 në zapadyntsi midis hundës dhe buzët janë pikat e akupunkturës që heq dhimbje dhëmbi. Klikoni mbi të me gishtin tuaj dhe dhimbje do të kalojë. Numri Recipe 7 kur një dhimbje dhëmbi i fortë, të vënë një copë panxhar të para, dhimbja do të kalojë. Numri Recipe 8 Heq Shkëlqyeshëm dhimbje dhëmbi ekstrakt barishte, yarrow, cinquefoil patë supë dhe e ëmbël tretësirë ​​rrënjë flamur Marsh vodka. Shpëlaj këto medikamente dhëmb, ajo shpejt lehtësimin dhimbje dhëmbi. Numri Recipe 9 në dhimbje akute të dhëmbëve dhe ndihmon zierje pije ose infuzion të horsetail. Për të përgatitur këtë infuzion dy lugë horsetail barishte derdh një gotë me ujë të valë dhe të vënë të këmbëngulin në të gjithë natën.

Deri në mëngjesin e infuzionit është gati. Numri Recipe 10 Nëse dhëmbi juaj është lënduar keq, fshij një fetë e hudhër të qartë në dhëmb e pacientit. Hudhër duhet të pastrohen nga lëvore. Numri Recipe 11 Nëse shtëpia juaj është në rritje aloe, të prerë një fletë të vogël të bimëve mjekësore dhe e bëjnë atë një seksion gjatësor. Vendos një fletë pranë dhëmbit pacientit. Dhe para se të hani një pjesë të vogël të gjethes. Numri Recipe 12 grimcuar në copa të vogla rrënjë çikore. Një lugë gjelle e slurry rezulton derdh një gotë me ujë të acidifikuara pak të valë, dhe e vënë atë të mbush për dhjetë minuta, pastaj tendosje. Kur infuzion ka ftohur, pije atë dhëmb.

Kjo recetë ndihmon edhe në rastet kur dhimbja është vetëm padurueshme. Në mënyrë që të mos për të trajtuar mjetet juridike popullore dhimbje dhëmbi, të kujdeset për dhëmbët tuaj, forcuar ato. Receta tradicionale për forcimin e dhëmbëve Numri Recipe 1 nga patëllxhan konvencionale mund të forcojë dhe mishrat e dhëmbëve. Merrni një lugë gjelle para se të prerë dhe copëtuar në feta të vogla të zhvishem patëllxhan, kullimin zhvishem në furrë. Atëherë përdorni mulli të sjellë përzierje në një dërrmuese të plotë dhe derdh një filxhan ujë të valë. Kur nastoyitsya supë, shtoni një lugë çaji kripë. Tretësirë ​​gati. Shpëlarje gojën me këtë tretësirë, dhe dhëmbët tuaj do të jetë gjithmonë i shëndetshëm.

Numri Recipe 2 Për të mbajtur dhëmbët tuaj në mënyrë të përsosur dhe të shpëtoj erë në gojën tuaj, të bëjë zgjidhjen e ujit kripë. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle kripë derdh një gotë me ujë. Me këtë zgjidhje të bëni shpëlarje gojën para se të shkojnë në shtrat. Nëse pini duhan, atëherë kjo zgjidhje do të ju ndihmojë të ndiheni freski në gojë dhe të çlirojë ty e hidhërim në gojë. Mos harroni se dhimbje dhëmbi është një sinjal për ndihmë. Heqja e mjeteve juridike popullore dhimbje dhëmbi herën e parë do të ndihmojë, por dhimbje dhëmbi do të përsëritet periodikisht, kështu që mënyra e vetme - është që të shkoni te dentisti. Ajo shkakton dhimbje dhëmbi mund të jenë të ndryshme.

Kjo mund të jetë e karies dhe tul i përflakur, rast në të cilin dhëmb është e dhimbshme të gjithë kohën, dhe dhimbje do të rrezatojë në tempull. Gjithashtu të shkaktojë një dhimbje dhëmbi mund të bëhet periodontitis ose sëmundjeve të tjera komplekse të dhëmbit. Në botën e sotme ka shumë mënyra për të trajtuar dhëmbët pa dhimbje. Prandaj, në kohë, ju lutem kontaktoni dentistin, atëherë nuk ka pasur komplikime. / Bagirrra123,