Përfitim Pease buding dhe dëm


Shumë prej nesh e di se bishtajore (fasule, soje, bizele, thjerrëza) janë të pasura me elementet gjurmë dhe vitamina pavlefshëm. Ushqimi janë të shijshme dhe ushqyese. Rëndësia e veçantë për rusët në bizele. Për shekuj, supave, drithëra, torta me këtë produkt, ishin enët kryesore për tryezë ngrënie përditshme. Si bizele të dobishme, gatuaj atë si të dobishëm qull shijshme, qull nëse shëndetin e tillë dëm, unë do t'ju them në faqen tonë të internetit në artikull: pea qull - përfitimet dhe dëmet. Cilat janë përfitimet që jep Pease puding? Ai përmban pothuajse të gjitha thelbësore për të ushqyesve të njeriut shëndetësore - vitamina, minerale, aminoacidet dhe antioksidantë.


Nuk janë proteina, fibra natyrore, minerale dhe substanca të tjera me vlerë. Po aq bizele shumë të dobishme qull nga ajo. Që nga kjo gjellë është shumë kalori, i përzemërt, kalori, është thelbësore për njerëzit që luajnë sportive, i nënshtrohen tendosje të fortë fizike. Ata janë të inkurajuar të përdorin atë për rekreacion dhe energji të shpenzuar. Për shkak të pranisë së proteinave bimore, bizele qull promovon rritjen e shpejtë të muskujve. Gjellë shkon mirë me një shumëllojshmëri të perimeve dhe mishit. Përfitimet e pjatave amtare ruse është gjithashtu se përdorimi i bollgur ndihmon në eliminimin e kapsllëk, fryrje, dispepsi, oreks të dobët.


Qull është e dobishme për ata që vuajnë rënie presion, anemi, anemi. Për shkak të pranisë së antioksidantë, ha këtë gjellë është e dobishme në sëmundjet e lëkurës. Me përdorim të rregullt ajo është mbajtur të ri, të shëndetshme të lëkurës. Pease buding - një vakt kalori. Mjaftueshme për të ngrënë një pjesë të vogël të ushqimit dhe pamje do të jetë e gjatë. Mundohuni të gatuaj atë të dobishme, pjatë e lashtë, të gëzojnë shijen e saj. Dhe se si të gatuaj qull pea, unë po ju them tani: Si të gatuaj shijshme, rrëmujë të dobishme të bizele? Ju do të duhet: dërrmues kokrra gjysma e 0,5 kg. Gjithashtu duhet 2 qepë të mesme, vaj luledielli, kripë për shije.

Nëse ju nuk e grimcuar bizele, dhe ju përdorni drithërat, qull kuzhinier kërkohet më gjatë. Shumica drithërat ngjyhet me ujë të pastër gjatë natës. Si të gatuaj: Pereberiya, pije grurin. Vendoseni në një tenxhere smalt, të mbuluar me ujë të ftohtë nga 2 cm. Mbi të fshehtën. Vendoseni në furrë, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 1,5 orë, nxitje të vazhdueshme. Gjatë gatimit, kur absorbohet ujë, derdh ujë mbi të ftohtë që ajo mbulon grurin në 2 cm., Top lart, kështu që uji si të nevojshme. Me këtë metodë e qull gatimit gatuar shpejt do rozvarystoyi pa gunga.

Salt rrëmujë në fund, kur ajo është pothuajse gati. Pastaj hiqni atë nga të nxehtit. Tani pastër qepë, pres imët. Fry në vaj derisa të artë ngjyrë kafe, shtoni drithëra, përzierje mirë. Mos harroni bizele me një lugë druri dhe për të shërbyer. Buding Pease me mish Përgatitja 200 g kokrra (para-zhytem brenda natës), 200g. viçi, 1 karotë, 1 qepë, vaj vegjetal, kripë dhe piper për shije. Si për të përgatitur: Pritini mishit në copa të vogla, të skuqura në një tigan të thellë. Shto karrota copëtuar, qepë, përzierje, ne do skuqura disa minuta.

Tani vënë bizele në një tigan, shtoni ujë si në recetë e parë, kuzhinier rreth ngrohjes shumë të ulët për rreth një orë. Vazhdimisht llokoçis. Pas përfundimit të gatimit, shtoni kripë dhe piper për shije. Para se të shërbejnë sasi e vogël me majdanoz ose cilantro. Qull Delicious gjithashtu mund të gatuaj bizele të freskëta të gjelbra. Në këtë rast, ajo është gatuar shumë më të shpejtë bizele nuk duhet të zhytem. Për këtë gjellë të derdh ujë farë freskët të ftohtë (1: 1) dhe kuzhinier deri tenderit, shtoni kripë, shtoni pak gjalpë. Nga rruga, ky produkt kombinon të përkryer me dridhë i zhveshur hikërror. Për të përgatitur një gjellë të pazakontë në fund të gatimit, shtoni disa shkëputje hikërror.

Vlim gjithë deri bërë, të shërbejë me një sallatë me perime të freskëta dhe bimëve. Qull shkak hikërror do të jenë edhe më të shëndetshme dhe tastier. Sa keq që mund të sjellë pea qull? Kjo pjatë është e dobishme për njerëz të çdo moshe - njerëzit e vjetër dhe fëmijët nga 3 viteve. Për fat të keq, në disa raste, janë bizele qull mund. Të moshuarit nuk duhet të hani atë shpesh për të shmangur problemet e tretjes. Kundërindikuar këtë gjellë me cholecystitis, përdhes, qarkullim të ulët. Kjo mund të jetë e dëmshme për nefrit akute, acarimit e sëmundjeve të sistemit tretës. Pease buding në shumë vende konsiderohet si një ushqim i shkëlqyer anë dhe ushqim i dobishëm diete.

Nutritionists nxjerr në pah faktin se ajo është e pasur në shumë proteina, vitamina, elementët gjurmë, por përmban një sasi të vogël të karbohidrateve. Prandaj, kjo gjellë do të jetë e dobishme për të përdorur njerëzit të cilët kujdesen për shëndetin dhe bel e tyre, por në të njëjtën kohë i pëlqen për të ngrënë shijshme dhe të kënaqshme. Konsideroni të mirat dhe dëmet e bizele qull, dhe mos harroni se ka një shumë e ajo nuk mund të jetë për shkak të përmbajtjes së lartë kalori. Cheers! Svetlana,