Pronat e dobishme arrë Pisha


Kedri Siberian është e gjatë për personifikim njerëzor të fuqisë dhe forcës së natyrës. Megjithatë, pemë në të egra të jetojnë për 800 vjet, gjatë së cilës kohë është 40 metra e lartë dhe ka një diametër prej 1,5 metra! Në mënyrë të qartë, një pemë e tillë mund të rritet vetëm nga fruti gjithashtu kanë të njëjtën forcë. Dhe kur fryti është tashmë duke siguruar pemë të energjisë, atëherë me siguri ata mund të japin atë dhe popullin! Dhe kjo është e vërtetë. Është vërtetuar se grushta e përditshme të hahet e arra përmirëson punën dhe veprimtarinë, aktivitetin intelektual dhe mendor. Për të kënaqur të trupit aminoacidet njeriut dhe elementet që rrallë të merrni në trupin tonë (mangan, magnez, kobalt dhe zinkut) gjurmë, duhet vetëm 100 gram arra pishe në ditë.


Arra janë të dobishme për sistemin e qarkullimit të gjakut, dilates enët e gjakut, është një element aktiv për metabolizmin enzimatik, të zvogëlojë excitability nervor. Për shkak të mungesës së jodit mangësi apo sëmundje mund të zhvillojnë shkakton strumë endemike. Një përmbajtje të lartë të arra pishe kjo substancë mund të kompensojë për një mangësi të jodit. Gjithashtu, arra pishe ndihmon të përshpejtuar rritjen e trupit të njeriut, sepse ajo përmban vitaminë Një grup përgjegjës për të. Arrë Pisha, pronat e të dobishme që ata zotërojnë, VEGJETARIANËT gjatë prymityly. Kam diçka, sepse pothuajse njëmbëdhjetë herë arra më shumë proteina se sa mish pule.


Dhe në të bardhë me origjinë bimore arrë pisha, kështu që atë lehtësisht të tretshëm. Përfitimet e arra kedri është se përveç proteina, ai përmban sasi të lartë të vitaminave të tilla si C dhe E, acideve yndyrore, aminoacidet dhe polyunsaturated. Sa për mineralet, arra përmban kalium, fosfor, kalcium, dhe magnez. Këto substanca janë në gjendje për të siguruar funksionimin e duhur dhe zhvillimin e çdo trupit të njeriut, dhe në kombinim me antioksidantë të vonojë qelizat e plakjes. Me pisha arra prodhuar vaj shumë të dobishme në pronat e saj. Ai përmban pesë herë më shumë vitaminë E sesa në kokosit dhe vaj ulliri.

Por kjo e bën një vitaminë veçanërisht të vlefshëm G. Dhe nuk është 3 herë më shumë se vaji i famshëm peshkut. Kjo është arsyeja pse përdorimi i naftës kedri rekomandohet për fëmijët dhe të rriturit, dhe nënat pleqsh. Oil është prodhuar nga teknologji të veçantë, përmes të cilave vitaminë kjo nuk është shkatërruar, por në vend të mbajtur të paprekur. Ne listën e pronave të dobishme që i japin Pisha vaj arra: • ajo normalizes qarkullimit të gjakut dhe formimin e gjakut proceset • stimulon sintezën në indeve lidhës • ka një ndikim pozitiv mbi të Drejtat e ardhshme të pjellorisë • normalizes aparatin gjenetik dhe rikthen funksionin e saj • natyrisht forcon dhe mbështet sistemin imunitar • dobishme ndikon në traktin gastrointestinal • pastron trupin e toksinave dhe substancave të dëmshme • ndihmon trupin për të asimiluar më mirë shumë vitamina yndyrë shpjegueshëm dhe ushqyesve të tjera • promovon shërimin e djegiet, e përdorur si shërimin plagë dhe lëkurës agjentëve zbutjen • pjesë e shumë drogave dhe ointments të paluajtshme arra pishe kanë qenë të njohur për një kohë të gjatë, dhe ai përdoret me sukses në mjekësinë popullore.

Studime të posaçme kanë treguar se arra pishe të ndikojë pozitivisht në lëkurë, ushqyer dhe moisturize gjendjen e saj. Dëshironi të shikoni? Pastaj thith një leckë garzë në gjalpë të ngrohtë, një ngjeshje të vogël dhe 15 minuta si një kompresë, të aplikojnë për ballë dhe qafë. Ata që kanë probleme me humbjen e flokëve, thonjtë brishtë, sëmundjet e lëkurës, të jetë i sigurt për të hyrë ata në dietë dhe të pijshëm vaj kedri. Kjo do të lehtësojë normalizimin e organeve të brendshme, dhe për pasojë të zhduket probleme të lëkurës, të përmirësojë gjendjen e pjatë gozhdë. Për këtë qëllim, është e dëshirueshme për të bërë gjalpë dy herë në ditë 25 minuta para ngrënies për 1 lugë

Vaj ndihmon për të shëruar. Në stomakut të marrë atë për 1 orë. L. tri herë në ditë. Insistojnë në pisha arra trajtojnë sëmundjet e fshikëzës dhe veshkat, tuberkulozi, çrregullime nervore, dhe është një mjet tonik. Për ta bërë atë 1 tbsp melchennyh oblyyte arra 250 ml ujë të vluar, thith orë për të ftohur dhe pastaj pini 50 ml pesë herë në ditë. Reumatizmi, përdhes, artrit dhe osteochondrosis pure 100 gram arra me predha dhe derdh një shishe vodka. Infuzion të qëndrojë në një vend të freskët pa qasje në dritë dy javë. Pastaj pije atë 20 pika tri herë në ditë.

Në të njëjtën sëmundje të marrë një dush me një zierje e arra shell. Nga rruga, shell përmban taninet, kështu që është e rekomanduar për të pirë infuzione në inflamacion të gojës. Tretësirë ​​vetëm arra pishe shell përmirëson gjendjen e traktit gastrointestinal. Është e dobishme për të pirë me imunitet të reduktuar, sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe sytë. Për të përgatitur 1,5 gota shell saj derdh 500 ml vodka. Insistojnë, siç përshkruhet më sipër, të marrë atë 1 lugë gjelle tri herë në ditë para ushqimit për rreth 2 muaj, pastaj të marrë një pushim muaj. Nëse e dëshiruar, të përsëritur. Siç mund ta shikoni, konsumi i rregullt i arra dhe gjalpë në ushqim do të përfitojnë vetëm trupin tuaj.

Pra, pse nuk ju vënë ato në dietën tuaj të përditshme?!
Elvira,