Dhimbje koke të shkaktojë, trajtim për Popullit


Dhimbje koke është e njohur për të gjithë. Ajo mund të jetë shumë arsye - dhe lodhje banal, mungesa e gjumit, gara apo disa presion sëmundje. Jo gjithmonë në rast të ndjenja e keqe drogës kimike etje. Pra, ne jemi të interesuar në faktin se një mjekësi tradicionale rekomandon dhimbje koke. Kjo, dhimbje koke, shkakton, trajtim të mjeteve juridike popullore ne tani flasin në këtë faqe interneti. Shkaqet dhimbje Së pari, ju duhet të përcaktojë shkakun nedomahaniya në varësi të vendndodhjes së parehati. Nëse ajo është përqendruar në pjesën e pasme, ka shumë të ngjarë shkaktuar nga tensioni i lartë dhe migrena e shkaktuar nga një rënie në punën e saj.

Nëse siklet shqetësuar shpesh, diagnoza është e rekomanduar me një specialist. Rekomandimi i përgjithshëm është që të zgjedh stilin e jetës - në kohë tetë orë gjumë, të ushqyerit e duhur, aktivitetit fizik. Hipertensioni është e nevojshme për të kufizuar rrjedhjen e yndyrave në trup, duke shtuar fruta dhe perime, pini infusions bimor - me kamomil, trumzë. Nën presionin e reduktuar më mirë për të pirë çaj të fortë të ëmbël ose kafe. Mos pini alkool në çdo sëmundje - ajo vetëm mund të rritur foto. Trajtimi i barnave tradicionale Mjekësisë tradicionale rekomandon kreh flokët tuaj në drejtime të ndryshme duke përdorur një krehër të bërë nga materialet natyrore, massaging kokës.


Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut dhe mund të lehtësojë vrull. Gjithashtu, sipas një nga këshilla - të përpiqen për të vënë në pjatë bakrit vend gjendje e sëmurë apo monedhë. Keep it të pushojë parehati. Nëse vëreni një skuqje e papritur e lëkurës në kontakt me medaljes - kjo është më e mirë për të hequr atë menjëherë. Për të hequr qafe siklet, përdorni lëng e rrush pa fara e zezë ose kulpër. Gjithashtu çaj shumë i mirë Kalynovy. Një analgjezik i mirë dhe mund të bëjë fletë lakër aplikuar në kokë. Aplikoni në njësinë e rekomanduar për të zhvishem Hudhër dhe qepë uthull infused për dy javë.

Për të trajtuar Sëmundjet të tilla agjërimin e zbatueshëm dhe enemas për një spastrim të plotë të trupit. Kjo metodë kërkon trajnim të gjerë, por ajo mund të zëvendësohet nga një pastrim më të vogël - për shembull, duke përdorur kastravec apo dietë shalqi. Në këtë kohë ju duhet për të fjetur në një zonë të ventiluar mirë mbi një jastëk të lartë. Me dhimbje të rregullt në kokë, mjekësisë tradicionale rekomandon përdorimin e miell misri për infuzion. Për ta bërë këtë, derdh një lugë gjelle filxhan miell me ujë të valë dhe le të qëndrojë deri në mëngjes. Në mëngjesin e përzierje për të pirë në një stomak bosh, pa dridhje paraprak.

Gjithashtu të përpiqet për të pirë lëng patate të papërpunuara. Merrni një filxhan çerek në ditë. Në gjendje e sëmurë e vazhdueshëm të përdorë gjithashtu tërfili i kuq. Një gotë me ujë të vluar, të marrë një lugë gjelle lule e saj dhe të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore. Pini filtruar, një gjysmë gotë tri herë në ditë. Nëse jeni të shqetësuar për migraines, ilaç më i mirë për ta është molle musht uthull. Ju duhet të marrë një lugë çaji uthull dhe një lugë çaji mjaltë. Por nëse dhimbja është e mprehtë - të vënë në zjarr me një gotë ujë dhe një lugë uthull, duke sjellë një çiban, fik ngrohjes. Pastaj marr frymë avull, parehati nuk do të funksionojë. Merrni një vezë të papërpunuara (të brendshëm) dhe plotëso atë me qumësht të valë.

Përzierje rezultuar duhet të jetë i shpejt trazim dhe pije. Nëse jeni të përsëritur procedurën disa ditë - efekti është më i spikatur. Në migrenë gjithashtu rekomandojmë vaj të përditshme përdorim disa lugë misri. Kjo është bërë e mirë me stomak bosh, dhe pranimi duhet të jetë të paktën një muaj, dhe pas një ndërprerje shtatë-ditore, ajo është e rekomanduar për të përsëritur. Gjithashtu, vaj misri mund të përdoret si një maskë për lëkurë e kokës dhe flokët. Ajo gjithashtu do të ketë një efekt pozitiv në trajtimin e sëmundjes. Nëse gjendja e keqe ishte për shkak të hipertensionit - të mbushur pupla të kuqe qepë tre gota ujë të valë. Le të qëndrojë një orë.

Infuzion tendosura Merrni një gotë tri herë në ditë para ushqimit. Hidhni maksimal të gjithë kripë për një kohë. Kur dhimbje koke është një produkt i lodhjes kronike - të përpiqen për të pirë në infuzion natës së bimëve. Për ta bërë këtë, të marrë pjesë të barabartë të kamomil, karamele mente, sanëz, fruta kopër. Në një pintë ujë të valë, të marrë dy teaspoons e mbledhjes dhe të lejojë që të qëndrojnë në ter