Grykët purulent tek fëmijët e trajtimit kombëtar


Angina - një sëmundje e zakonshme që shpesh prek fëmijët, sepse sistemet e tyre imunitar nuk janë ende formuar plotësisht, kështu që ata rezistojnë infeksioni është mjaft i ulët. Një nga rreziqet kryesore të kësaj sëmundjeje është angina që shpesh jep komplikime të rënda, aq e rëndësishme për të marrë hapa për të trajtuar atë. Pra, le të në faqen e flasin për to në mënyrë të detajuar, ne konsiderojmë që një problematike simptomat lënduar fyt në fëmijët, trajtimin popullore me të. Tipar kryesor i këtij lloji të dhimbje të fytit është bajamet përflakur dhe pamja janë purulent intensiteti ose purulent pllakë dehja ndryshme. Temperatura me anginë mund të rritet shumë ose mund të jetë subfebrile.

Gjëja kryesore është kur ethe i fëmijës, ai ankohet për një dhimbje të fytit apo ka një dobësi, ju duhet të telefononi mjekun dhe të ndjekin bedrest. Pasi mjeku për të njohur grykët purulent - ajo do të shkruaj për të trajtimit me antibiotikë. Nëse ju keni të drejtë për të trajtuar në shtëpi, përveç për dekretet e mjekut duhet të japë shumë fëmijë e lëngjeve, mundësisht të pasur me vitaminë C. Për shembull: çaj të ngrohtë me limon, hips supë, infuzion molle ose zierje dhe çaj antiseptik me herbs - sherebelës, kamomil, nenexhik. Gjithashtu mbani në mend se trajtimi kombëtar duhet të përdoret si një zëvendësues për medikamente të përshkruara nga mjeku juaj nuk, të zëvendësojë ato.


Për shembull, ju shpesh gargarë me zgjidhje antiseptik, ose ekstrakte bimore. Ju gjithashtu mund të bëjë thithjen e fëmijës tuaj të supë. Paketa në fyt bërë vetëm në rastet kur fëmija nuk e kanë një temperaturë të lartë. Ashtu si me çdo sëmundje inflamatore, fyt septik i lënduar, rritja e konsiderueshme nyjet limfatike, të cilat janë të vendosura afër fushat e lezioneve infektive. Kur zgjeruar nyjet limfatike të qafës së mitrës, ata duhet të ngrohtë kompresa duke përdorur perime, pije dhe kamfor vajra. Më shumë efektive në trajtimin e purulent grykët në fëmijët Propolisi. Këtu është recetë për të përdorur atë.

0,5 gota e ujit të ngrohtë disa pika tretësirë ​​të alkoolit të Propolisi. Zgjidhje tjetër i përgatitur duhet të fillojë gargarë. Ajo është e mirë për të alternativ mjetet juridike për shpëlarje gjatë ditës. Zgjidhje opsional ngrohet në trajtimin e angina për çdo pije. Por çfarë? Kjo nuk është e njëjtë fyt pije ujë të ftohtë! Sigurisht jo - përdorin termos! Njerëzit purulent trajtim grykët * Plotësoni tenxhere degë bredhi grimcuar, të mbuluar me ujë dhe vendin në lëngojnë furre furrë.
Pastaj shtoni rezulton shishkë infuzion e penicilinë dhe disa ujë. Ndërsa infuzion të ngrohtë, le të marr frymë fëmijë avull, fshehur kokën e tij me një batanije, dhe pas procedurave mjekësore menjëherë bie në një shtrat të ngrohtë.

Shumë të dobishme për gripin pediatrik së bashku me një palë hala, pini qumësht të nxehtë me mjaltë. * Mix 50 ml uthull vodka dhe shpifjeve përzierje mbrapa, këmbët uiski. Pastaj çorape e saj të lagësht pambuku, veshin atyre, dhe në krye - leshi të thatë dhe të ecin 15-20 minuta. Ukutaytesya në një batanije të ngrohtë dhe një propoteyte të mirë - ajo troket një temperaturë të lartë. Bajamet përflakur mund të lubrifikuar me vajguri. Për ta bërë këtë, përdorni një shtupë pambuku zhytur në të. Në mjekësinë popullore, shumë më shumë të holla për të trajtuar fyt i lënduar pa antibiotikë. Në çdo rast, ata nuk do të parandaluar fëmijën tuaj. Dhe vetëm të përshpejtojë procesin e duke u shpëtoj të sëmundjes.

Ju mund të bëjë lule një tretësirë ​​të vjetër apo rrënjë alte dhe pije fytin e tyre. Shumë të dobishme lëng panxhar lëng për gargarë. Trajtim efektiv i pectoris do të shërbejë gargling zgjidhjen e Permanganat kalium dhe jod. * Një efekt i fortë në trajtimin e fëmijëve purulent grykët gargarë i lënduar fyt sjell infuzion i lule misri livadh bar. Për të përgatitur atë që ju duhet për të thatë material 1 lugë gjelle (mbi counter) dhe derdh një gotë me ujë të zier, 25-35 minuta, kullimin. Infuzion duhet gargarë 4-5 herë shpëlarje të përditshme me mjete të tjera popullore. Për trajtim kombëtar të angina le të marrin infuzion fëmijën e gjethet e lulebore krupnotsvetkovoy.

Të përgatisë atë si vijon: 1 lugë çaji nga gjethet e thara, pour 1 filxhan ujë të valë dhe të mbështjellë me kujdes, të insistojnë të paktën një orë para se të aplikoni filtër. Pije në formën e nxehtesise gjate dites ne disa etapa. * Aloe është përdorur në trajtimin e sëmundjeve shumë. Ajo është përdorur në trajtimin e purulent grykët. Aloe dezinfekton gojën dhe njëkohësisht tërheq qelb nga burimi i ndezjes, ajo siguron veprim të plotë. Trajtimi i pectoris duke përdorur aloe bëhet shumë lehtë. Pritini më tenderloins dhe vihet në faqe për të fjetur. Kështu që ju duhet purulent grykët trajtohen deri sa është i mundur.

Një ilaç i mirë për purulent grykët - raspberries. Për trajtimin e butë tharë marrë degë dhe më e vogël ajo. Pastaj derdh ujë të valë (rreth 1/3 litër) dhe të lënë për 10 minuta. Strain, shtoni 3 tbsp Honey, le fëmija juaj pini para se të vendosni për të fjetur. Ju do të merrni një pije të arrirë që ka veti terapeutike. Sidomos mirë kjo pije në grykët purulent tek fëmijët. Nga rruga, trajtimi i tij - 10 ditë. Metodë e mirë dhe të shpejtë me anginë trajtohen në fëmijët - çaj pije. Për ta bërë këtë, të marrë 1 filxhan çaj të zi të fortë, 1 lugë çaji kripë dhe 1 lugë çaji sode buke.

Zgjidhje shpëlarje fyt shpesh. Pini çaj dhe kripë ndikojë negativisht bakteret dhe shpejt lehtësimin e dhimbjeve nga sode. Bobryshev Taras,