Përtëritje të thellë në shtëpi


Për të ruajtur shëndetin, bukurinë dhe ndjeshmëri e lëkurës, freskinë e të rinjve të vazhdueshëm? Kjo çështje ka të bëjë me të gjithë pa përjashtim gratë. Çdo prej nesh duan të qëndrojnë më gjatë të rinj, të bukur dhe të dëshirueshme. Prandaj bankë derrkuc çdo bukuri ka disa sekrete të kursimit të rinjtë e saj dhe atraktivitetin. Në sekretet e grave interesante në masë e kujdesit të lëkurës, dietë që ndihmon për të ruajtur bukurinë dhe rininë në përtëritje të përgjithshëm të fytyrës dhe trupit në shtëpi do të diskutohet në këtë nen. Pastrimit të trupit Për të filluar, ju duhet të bëni pastrimin e trupit. Ju mund të përdorni një mënyrë të thjeshtë por efektive - shkrihen pastrimin e ujit: Në mëngjes, menjëherë pas zgjimit, ngadalë sips pini një gotë me ujë të ftohtë në një stomak bosh.

Fakti që në këtë kohë, veshkat dhe zorrët shpejt eliminimin e toksinave dhe papastërtitë. Pije të ngrohtë është zhytur në zorrë dhe redukton fermentimi bllokuar procesin e pastrimit. Ndryshe larg nga ujë të nxehtë dhe të ftohtë, i dehur në mëngjes, jashtë trupit, kapjen me një helm. Por gjatë natës, ju nuk duhet të pini asgjë në qoftë se ju nuk doni të zgjoheni me ënjtje dhe çanta nën sytë. Pastrimi nevojën për rinovimin e trupit. Ju zakonisht mund të rregullojmë fytyrën dhe trupin dhe të duket shumë i ri dhe tërheqës, por nëse trupi është i kontaminuar me substanca të dëmshme dhe helmet efekt kozmetike nuk do të zgjasë gjatë.Pastrimit të ujit dhe përtëritje në shtëpi Ajo nuk duhet të gjithë. Nëse ju nuk doni të bela me shkrihet, ajo është e mirë për të pirë ujë çezme pastruar ose shishe. Dietë për të pastruar trupin pas pastrimit me ujë të ftohtë, mundësisht për të lëvizur mëngjes në një kohë më vonë duke zëvendësuar manaferrat ushqimore të rënda të freskëta, fruta të thata, fruta apo perime sallatë me kos, salcë kosi ose vaj perimesh pa shtuar me majonezë pjatë dhe bukë. Qelizat e trupit, pastrohen çdo ditë kështu që të marrë ushqim nga produktet natyrore që kanë mirëmbahet pronat e tyre BIOENERGETIC. Mos pini lëngje apo para ngrënies ose me ushqim, ose pas saj.

Nga kjo dhe për të filluar procesin e juaj e përtëritje. Trupi bimor freskues femër * Pjesë të barabarta Mix luleshtrydhe gjethet, butë dhe u rrit hips. Krijoj dhe pini atë si çaj. Ky çaj stimulon prodhimin e estrogjenit, gjë që përmirëson qarkullimin e gjakut, mban nivelet normale të lagështisë dhe normalizes sintezën e kolagjenit. * Muzik dhe të lidheni 100 gram Shën Gjonit Wort, kamomil, buds thupër, Shkumë. Pour 1 tbsp. l. përzierje dy gota me ujë të valë për 20 minuta, filtër. Në 200 ml infuzion presion holluar 1 tbsp. l. mjaltë. Pini infuzion në natën para se të shkojnë në shtrat. Çfarë u la i krijoj natës ngrohtë deri në mëngjes në një banjë me ujë, shtoni 1 tbsp.

l. mjaltë dhe pini 20 minuta para mëngjes. Në mbrëmje, provoni përsëri. Shtrydh lëng nga krerët e hudhër 10 dhe 10 limon, shtoni në të 1 tbsp. l. shkumës. Hani kjo do të thotë një herë në ditë për 4 h. L. Wine për të rinjtë në shtëpi, ju lehtë mund të gatuaj ca balsam shumë e vërtetë që ndihmon për të nxitur procesin e gjatë të plakjes dhe rivendosjen e të rinjve. Për të përgatitur atë, pour në 2 gota enamelware natyrore verë e bardhë e portit, të vënë aty kokën shumë të pastër të freskët hudhër dhe çiban për ngrohje të ulët për gjysmë ore. Hudhër ftoh gatuar me një pirun për të shtypur tul dhe derdh të gjithë përbërjen e përgatitur në një shishe të errët.

Prisni dhe të marrë hëna e plotë do të thotë tre ditë të çajit lugë gjysmë ore para drekës, darkë, dhe kohën e gjumit. E bëjnë këtë pas çdo hëna e plotë. Ky mjet do të ndihmojë të vonojë fillimin e menopauzës. Pas pastrimit të brendshëm të vazhdojë për përtëritje të jashtëm. Skin përtëritje fytyrës në shtëpi Lemon Maskë Mix në një xhami ose porcelani filxhan 1 tbsp. l. krem yndyrë, 1 ch. l. lëng limoni dhe krem. Aplikoni maskë për të pastruar fytyrën dhe qafën, të mbajë për 20 minuta. Pastaj hiqni atë me pads pambuku ngjyhet në locion, lani me ujë të moderuar të ngrohtë.

Pastaj fshij lëkurën me kubike akull kamomil barishte apo Calendula. Maskë me lëng aloe të përgatisë anti-plakje krem ​​fytyrë, llokoçis në 1 filxhan Art. l. vjet të aloe, 1 ch. l. vaj ulliri. Pastaj të aplikojnë atë në lëkurë, steamed për të lagur pas një fytyrë të nxehtë compress. Mbajeni për 15 minuta dhe për të hequr leckë. Në krye të maskës së proteinave të aplikoni: vezë të papërpunuara të bardhë fshij-a-gjysmë lugë çaji kripë gjobë. Mbajeni për 10 minuta. Hiq mjet shtupë lagur me Hypericum lëng mishi ose sherebelës. Bjeri lëkurës me një peshqir, aplikoni ushqimin tuaj të preferuar të lëkurës.

Maskë parafine pastrohen dhe të thata lëkurën shpifjeve krem ​​yndyrë. Pastaj një furçë të sheshtë ose shtupë pambuku, zbatohen shkrirë në një banjë me ujë të ngrohtë temperaturat ostudzhenyy dylli natyrore (ju mund të blejnë në treg) për të lëkurës. Lejo vetëm sytë, hundën dhe gojën e. Atëherë të mbuluar me një peshqir dhe të lëkurës shtrihem për 20 minuta. Pastaj hiqni maskën dhe fshij fytyrën e Calendula tretësirë ​​tretur në ujë (1 tsp. L. Në një filxhan çerek të ujit). Unë shpresoj se këto mjete të thjeshta popullore për përtëritje e trupit të femrës për t'ju ndihmuar të shërohen shëndetin dhe të rinjve, do të japë një humor të mirë dhe besim.

Të jetë i shëndetshëm, i bukur dhe i lumtur! Svetlana,