Kirurgjike për glaukomën trajtimet popullore


Glaukoma - është një sëmundje sy në të cilin ka rritje të vazhdueshme ose periodike në presionin brenda syrit. Si rezultat, kjo çon në humbje të shikimit. Në mënyrë tipike, vizion reduktuar ndodh në pacientit fillim asimptomatike, kështu glaukoma është tashmë më pranë fazës së tretë, kur në mënyrë të konsiderueshme ngushton fushën e parë. Këtu është një kusht specifik i forcës dhe kërkoni këshilla mjekësore. Sigurisht, të zbuluar glaukoma herët të jetë e mundur. Por ju duhet të ekzaminohet rregullisht nga një okulist. Pra, kushdo që e mbi 40 vjet, një herë në vit është e nevojshme për të kontrolluar presionin e syve.

Trajtimi i mundur dhe me anë të mjekësisë tradicionale glaukoma. Për ta bërë këtë në arsenalin e saj janë disa receta. Recipes e mjekësisë tradicionale për trajtimin e glaukomës. Trajtimi i glaukoma zambaku. Lidhu 1 h. L. lule zambak dhe gjysmë filxhan i lë hithër në maj. Përdorni vetëm papërpunuara të freskët! Pas shtoni 1 tbsp. l. ujë dhe të qëndrojë në errësirë ​​në 09:00, duke mbyllur fort. Hidh 1/2 filxhan h. L. ujit dhe të bashkangjisë në që rezulton sy masë. Nga glaukoma do të mbledhë herbs, lule të thata 7 pjesë, 10 pjesë të Leonurus, 3 pjesë të ëmbël tërfili drogës, 5 pjesë ochanky 2 e qese e bariut, 1 pjesë 1 pjesë nenexhik dhe herbs ose rrënjë çikore.


Koleksion zeroja, parboiled. 2 tbsp. l. tharë para pour 0,5 litra ujë të nxehtë. Qëndroni 6 - 08:00 në një enë të mbyllur, ha tri herë në ditë për një filxhan të tretë. Në infuzionit të mbledhjes së bimëve të inkurajohen gjithashtu për të shtuar mjaltë. Trajtimi vazhdoi 60 ditë, pastaj të marrë një pushim për 10 ditë dhe për të vazhduar trajtimin. * Permiresimi gjendjen e pacientëve me glaukomë vullnetit mbledhjen e ardhshme. Connect 3 pjesë të lë thupër dhe bar i tharë lule, 2 pjesë horsetail bar Leonurus. Scratch krijoj tarifë nën kapuç, thith 05:00. 2 tbsp. l. material i tharë është derdhur 0,5 litra ujë të nxehtë. Merrni tretësirë ​​tri herë në ditë për një filxhan të tretë, duke shtuar mjaltë për shije.

Likuytesya 2 muaj, me një ndërprerje për 15 ditë para se të ri-normë. * Connect mënyrë të barabartë Videos rigon, veshtull dhe fruta durnishnika. Gjithcka ti do mundi, krijoj ujë të valë. Otcherpnuv 2 tbsp. l. tharë para pour 0,5 litra ujë. Rrjep për 3-4 orë në një enë të mbyllur. Merrni filxhan tretë të tri herë në ditë. Për të rritur veprimin e shërimit të shtuar mjaltë. Vazhdo trajtimit infuzion i 60 ditësh, pastaj të marrë një pushim për 15 ditë dhe provoni përsëri. Glaukoma - një sëmundje shumë serioze që të çon në pasoja të pakthyeshme. Prandaj, duke zgjedhur për vete ilaçet në trajtimin e glaukomës, konsultohuni me mjekun tuaj të parë.


Alexander