Përdorimi kripë Glauber-së në mjekësi, pronat


Kripë Glauber-së mori emrin e tij për shkak të Glauber gjermanët, i cili hapi atë. Ky material është një transparente, Kristal pangjyrë të zhduket me kalimin e kohës, dhe me shije të hidhur-i kripur. Kripa është përdorur në mjekësinë si një, laksativ fortë efektiv. Për më shumë informacion mbi këtë produkt mjekësor, ne do të flas me ju në këtë faqe interneti, në botime, përdorimin Glauber e kripë në mjekësi, pronat. Pronat medicinale e kripës Glauber-së Kjo është një veprim i fuqishëm laksativ i shpejtë. Në mënyrë tipike, ai është përdorur me helmimit me ushqim të fortë, për një spastrim të plotë të zorrëve, sistemin limfatik, dhe për arsye mjekësore ajo është përdorur për të trajtimin e sëmundjeve të mëlçisë.

Kur pastrimin zorrët, hyjnë në trupin e njeriut, zgjidhje kripë në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon stol, duke rritur vëllimin e tyre, duke shkaktuar diarre të rëndë. Efekti kryesor i kësaj zgjidhjeje të pastrimit që sjell së bashku qelizat e vdekura, papastërtitë dhe toksina, marrjen e tyre jashtë me lëng. Për përdorim të jashtme ky mjet punon në mënyrë të ngjashme - vidchyschaye shtresa me brirë e veshje e guaskës. Si të aplikoni kripë Glauber-së? Në mjekësi ilaç administruar nga goja, në formën e një zgjidhje bolus ujshëm, slurry. Nga jashtë - si një zgjidhje. Jashtme përdorur zgjidhje për trajtimin e gjatë ekzemë plagët shëruar, sepse zgjidhja ka tharë funksion, rrit ndarje qelb, pastrimin, dezinfektimin, kështu plagë.


Pastrimit Colon Kur drogës administrohet është zhytur keq traktin gastrointestinal, duke tërhequr vëllim të madh zorrë lëngun. Për rezultate më të mira të përdorni një zgjidhje pastrim të përqendrimit 5-10%. Relaksimi ndodh 2-5 orë pas gëlltitje. Në aplikimin e produktit brenda, mos harroni se kripë Glauber e zhytur ngadalë e stomakut, zorrëve, duke siguruar një trashje e ngadaltë të mukusit. Prandaj zgjidhja spastrim zorrë shpenzojnë tre ditë.
Për të përgatitur zgjidhje të shpërndarë 1 tbsp. l. 200 ml e medikamentit. ujë pjekur në temperaturën e dhomës. Kjo do të thotë që ju duhet të pini çdo mëngjes me stomak bosh.

Ai në fakt Shlyerja trupin nga substancat e dëmshme, helme. Por si zgjidhje ka tharë pronat, ajo mund të çojë në dehidratim. Prandaj, trajtimi çdo ditë të pini 2 litra. përzierje e lëng frutash të freskëta me 4 grejpfrut, limon 2, 3 fruta portokalli. Pas një tre-ditor pastrimi në ditën e 4, ju mund të filloni të përdorni perime të papërpunuara, fruta, lëngje të freskëta të perimeve. Një javë mund të lëvizin gradualisht në dietë të zakonshme. Si për të pastruar limfatike përmes kripës Glauber-së? Sistemi limfatik i trupit mbron atë nga penetrimit e infeksioneve të ndryshme. Nëse limfatike kontaminuar, i tërë sistemi humb funksionin e tij mbrojtës, duke e vënë shëndetin e njeriut në rrezik.

Në të trupit të drejtuar një luzmë e mikrobet, viruset, bakteret, të shkatërruar gjithçka në rrugën e saj. Për këtë arsye, alergji, ftohjet, grip tumoret, astmës, kancerit. Zgjidhje kripë healers gjoja Glauber do të pastrojë në mënyrë efektive limfatike dhe rivendosur funksionet mbrojtëse të trupit. Por nuk është një kusht paraprak: Pastrimi limfatike duhet të jetë vetëm pas spastrimit të mëlçisë. Nëse ky kusht është plotësuar, ju mund të procedojë drejtpërsëdrejti me procedurat e pastrimit. Përgatitja lëng të freskët grapefruits, portokall. Ata duhet të marrin 900 g. Lëng përzierje, shtoni 200 ml të njëjtin lëng limoni. Të gjitha përzierje, i holluar përzierje e 2 litra.

të pastër, ujë të freskët, dhe dyqan në frigorifer. Lëng bëni në mëngjes, ditën e procedurës. Në mbrëmje, të bëjë një klizmë. Në mëngjes në një stomak bosh, pini zgjidhje kripë Glauber-së (50 g për 1 filxhan me ujë të pastër). Kjo zgjidhje do të jetë operacionale shpejt, duke hapur sistemin limfatik nga papastërtitë. Pas një ore, të fillojë për të pirë përgatitur në mëngjes pi 1 gotë çdo 30 minuta. Gjatë gjithë ditës duhet të pini të gjithë pa lënë gjurmë. Para përdorimit, ajo është e mirë për të ngrohtë deri në 35 gradë. Nuk ka ushqim në pastrimin ditor përdorni pamundur. Por kjo pije është një sektor efikas të energjisë dhe uri mezi të dukshme. Pastrimi duhet të bëhet tri ditë.

Në mëngjes, të marrë një zgjidhje të kripur, atëherë pini një përzierje e lëngje dhe ujë çdo gjysmë ore. Gjatë kësaj kohe, sistemi limfatik është krejtësisht i pastër. Pas të plotë të procedurave, ju mund të lëvizin gradualisht në mushkëri, drithëra të lëngshme, produktet e qumështit, të freskëta, supë me pak yndyrë pule. Në disa ditë, ju mund të vazhdojë në dietë normale. Të jenë të kujdesshëm! Ky pastrim duhet të jetë jo më shumë se 1 herë në vit. A nuk e kryejnë procedurat e pastrimit për sëmundjet e stomakut dhe duodenum 12. Kripë ilaç shumë i fortë laksativ Glauber-së për pastrimin e zorrëve. Kjo është përdorimi i tij kryesor në mjekësi.

Për të parandaluar dëmtimin e trupit tuaj, e përdorin pronat e spastrimit e kjo do të thotë duke folur me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,