Hirudotherapy - trajtim pyavkamy në shtëpi


Hirudotherapy praktikuar për moshat. Nga 400 specie të njohura të krimbave vetëm një - rrodhe mjekësore, e cila përdoret për të trajtuar Sëmundjet e ndryshme. Leeches tilla medicinale janë rritur në biofactory të veçantë dhe pastaj shiten në farmaci. Trajtimi zakonisht kryhet për arsye mjekësore, në një strukturë mjekësore. Ndonjëherë trajtim është në shtëpinë e pacientit. Hirudotherapy - shumë popullor metodë sot trajtim që është i pashembullt. Shumë do të doja të dini më shumë për atë që të përdorë gjithashtu edhe atë për të trajtuar Sëmundjet. Pra, sot ne do të konsiderojë temën e hirudotherapy - trajtim me Leeches në shtëpi.

Çfarë efekti sjell në leeching shëndetin e njeriut? Sekret P'yavochnyy, cili është paraqitur në trupin gjatë një seance Hirudotherapy ka shërimin fuqishme, efekt rinovimin. Krimb Pështymë përmban një pasuri e substancave aktive që normalizuar proceset biologjike në trup, të nxitur e indeve me oksigjen ngopjes. Në kryerjen e seancës Hirudotherapy aktivizuar microcirculation gjak, ulur rrjedhjen e gjakut, ul viskozitetit të gjakut. Prandaj, ky trajtim është shumë i dobishëm për venat me variçe. Si pjesë piyavochnoho sekrecion hormon është serotonin gëzim. Prandaj, trajtimi sjell përveç kuptim të përgjithshëm shëndetësor të gëzimit, plotësinë e jetës, humor të mirë.


Pas trajtim në pacientët e përmirëson kujtesën, shërohet kushtëzuar mekanizmat refleks të kujtesës. Hirudotherapy pastron trupin e substancave të dëmshme, toksina. Ndonjëherë Leeches edhe vdes gjatë procedurës për të ndihmuar mjeku juaj të vlerësojë shkallën e kontaminimit të gjakut të substancave toksike. Nga rruga, çiftet që janë planifikuar që të ketë një fëmijë, ajo është e dobishme për disa muaj përpara konceptimit sesioneve të pretenduara të kalojë Hirudotherapy. Kjo në masë të madhe rrit mundësinë për të pasur një fëmijë të shëndetshëm. Hirudotherapy në shtëpi Duration Hirudotherapy, numri i tyre është përcaktuar terapist Hirudo.

Një specialist do të përcaktojë peshën e sëmundjes, mundësinë e trajtuar atë me Leeches medicinale. Zakonisht ajo është administruar 10 deri në 12 seanca, që zgjat deri 01:00. Krimb vënë në pikat refleks lëkurës (biologjikisht - pikë aktive), termat e mëposhtme janë përdorur në akupunkturë. Rrodhe kafshoj nëpërmjet lëkurës. Ajo i ngjan një djegur acaroj djeg apo pickim të një mushkonjë. Kur në mëngjes vjen në pickim substancë terapeutik sekretuar nga gjëndra e pështymës krimba. Pas përdorimit, për heqjen e Leeches. Procedura kryhet zakonisht mjek Hirudotherapy Hirudo, terapisti apo infermiere. Në mënyrë të pavarur, në shtëpi nuk është e rekomanduar, që nga trajtimi i gabuar mund gjakderdhje është e vështirë për të ndaluar.

Vetë të kryejë seanca mund të sigurohet vetëm trajnim për rregullat e procedurës së një specialisti. Në ditën e procedurës nuk mund të marrë një dush, përdorni soaps, gels, krem, kozmetike dhe kështu me radhë. N., nuk mund të pini alkool, duhan. Shmangni aktivitet fizik, sepse era e djersës mund të trembë mjekun vogël dhe ai nuk pranon të kafshoj lëkurën tuaj. Para se të filloni procedurën, ju duhet të përgatisin: alkool të pastër, një gotë me ujë të ngrohtë, të pastër mushama tabaka steril e pajisjeve mjekësore, të cilat vënë pincë sterile, 7 topin pambuk ose garzë sterile topa.

Nëse procedura është bërë në qafë apo prapa veshët duhet një peshqir të pastër. Nëse qimeve të nevojshme zbryyte nga lëkura, pastaj fshij me kujdes me një shtupë alkool. Pastaj alkool larë me ujë të nxehtë duke përdorur një shtupë. Gjithmonë trajtuar më shumë se lëkura e nevojshme. Places do të trajtohen lehtë fshij ujë shushunja pidtsukrovani për karrem. Pacienti duhet të marrë fjalën shtrirë apo mbështetur qëndrimin, dhe pas thithje duhet të shkoni.
Clean duart e zhveshur (sigurohuni që ata ndjeu alkool) ju doni të kapni rrodhe kokën, lëvizin lëkurën në vendin ku është e nevojshme për thithje.

Është e rëndësishme që farmaci blerë Leeches ishin të uritur. Healthy kurrë nuk duan prysmoktuvaty për lëkurën e njeriut. Uria mund të shihet menjëherë - ata fillojnë të tregojnë aktivitet fizik njëherë ndjehen të afërt me praninë e njeriut. Pas thithje, krimb është i ngopur nga 30 minuta në një orë. Pastaj vetëm bie off lëkurë, të kënaqur dhe të lumtur. Për fat të keq, ai nuk mund të ndihmojë, ajo duhet të shkatërrohen. Re Leeches nuk janë përdorur. Pas procedurës, fshij lëkurën me alkool, të banuar dhe shtrihem për një kohë. Pas sesionit Hirudotherapy është shpesh një ndjenjë e dobësisë, të qenët i përgjumur ndodh.

Por ajo shpejt. Në ditën që unë do të kryej procedurën në shtëpi, nuk përpiqet për të planifikuar asgjë, si të largohet nga shtëpia nuk është e dëshirueshme. Nëse pas procedurës ishin dhimbje poshtë rënda presion, gjaku rrjedh nga mëngjesi, pa u ndalur, kanë nevojë për ndihmë urgjente një mjek. Kundërindikimet për trajtimin me Leeches Ju nuk mund të mbajë seanca Hirudotherapy pas droppers heparynova, gjatë shtatzënisë, në hemoglobinë të ulët, me hemofili sëmundje. Vendos procedurat në ethe apo menstruacioneve. Duke përdorur hirudotherapy në shtëpi, që është leeching, të jenë shumë të kujdesshëm.

Të jetë i sigurt për të shkuar nëpërmjet trajnimit të veçantë në terapist profesional geruda për të mos u dëmtuar në vend të mirë. Nëse trajtimi është kryer sipas rregullave, shushunjat ndihmë e madhe rikthyer shëndetin e brishtë, të ngarkuar me gaz dhe energji. Cheers! Svetlana,