Hipertensioni Presioni i lartë i gjakut, trajtim për Popullit


Hipertensioni më gjerësisht i njohur si një sëmundje të lidhur me këmbëngulëse presionin e lartë të gjakut. Në hipertension thjeshtë - një presion të lartë që periodikisht rrit dhe ndalon njeri i gjallë. Jo vetëm përkohësisht të ndërhyjnë, por mund të rrezikojë jetën e tij. Tensioni i lartë është konsideruar të jetë mbi 140/90. Sot, kjo sëmundje është një nga sëmundjet më të zakonshme në mesin e grave dhe burrave. Në fazat fillestare të trajtimit për trajtimin e hipertensionit mund të kryhet me anë të mjekësisë tradicionale. Në raste të tjera, metodat tradicionale janë të përshtatshme vetëm si një trajtim shtesë. Por në çdo rast, para se ta përdorni atë mjet i veçantë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Në këtë artikull ne do të flasim për një vend të redaktohen mjete më efektive popullore për të ndihmuar të heqin qafe e hipertensionit. Njerëzit të trajtuar hipertensionit 1. Mblidhni gjethet dhe lajthi kore, bluaj, të thatë. Zgjidhni 1st.l. krijoj papërpunuara 1/3 litër ujë të valë. Merrni automjetin tuaj brenda dy herë në ditë 2st.l. 2. Përgatitja rrënjët vyazolystnoy meadowsweet, një lugë çaji i pagatuar derdh 1/4 litër ujë të nxehtë, por jo të valë. Infuzion të vënë në një banjë me ujë për 30 minuta dhe Tomita mbuluar në tas smalt. Pastaj hiqni nga të nxehtit, pastaj tendosje supë dhe për të sjellë të vëllimit fillestar me derdhje ujë të valë.


Ilaçet Merrni tre filxhanë dy herë në ditë. 3. Sasi e vogël 1/4 litra ujë një lugë gjelle plot "Slide" blossoms murrizi thata, vend në një pjatë me një zjarr të vogël, të sjellë një çiban dhe kuzhinier për rreth 5-7hv. Pastaj hiqni nga të nxehtit supë, tendosje përmes napë në një tenxhere smalt. 250 mg e ilaç pirë në mëngjes në formën e nxehtësisë me stomak bosh. Një tjetër 250 mg janë të ftohtë - në mbrëmje para se të darkë. Megjithatë, kjo do të thotë tableta Valerian para mëngjesit, një tjetër - para darkë dhe 2 para gjumit. 4. 2 karafil të mëdha pure hudhër dhe derdh 1. vodka. Insistojnë 12 ditë.

Mjetet e përgatitura të marrin 20 pika 15 minuta para ushqimit tri herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit - 20 ditë. Në mënyrë që të përmirësohet tretësirë ​​shije mund të shtoni nenexhik ekstrakt. 5. 1/3 kg larë rrikë, lëvozhgë, hekura në rende trashë, të mbushur me 3 litra ujë të ftohtë, e vënë mbi sobë, çiban dhe kuzhinier 1 / 03:00. Atëherë hiqni pan nga të nxehtit dhe të ftohtë. Përgatitur supë të marrë 100 ml 3 herë në ditë. 6. tufë lulesh Calendula mbush 40% alkool ose vodka në një raport prej 2 deri 100. këmbëngulë për 1 javë në një enë të mbyllur fort. Mos harroni të shkundur tretësirë ​​përditshme.

Merrni një gati të thotë 20 - 30 pika tri herë në ditë. Ju mund të pini ujë. 7. healers hipertensionit rekomandojmë të përdorni lëng i trashë hurmë 2-3 gota në ditë. 8. 1st.l. derdh cornmeal në fund të kupës, i hedh ujë të valë në nivelin maksimal. Lër të mbush brenda natës. Në mëngjes, tendosje dhe pije në një stomak bosh do të thotë. Ne e dimë se receta me mjete popullore që përfshijnë më shumë se 1 bimët janë shumë më të fortë si lidh më shumë komponentë kimike. Për shkak të kësaj, ju duhet të përgatisin këto receta më të saktë dhe pa shmangen nga komponentët vlerë të propozuara. 9.

Përgatitni 500 ml lëng panxhar, 1/3 kg mjaltë, lëng limoni 1 medium boronicë fruta 1/4 filxhan, 1 tbsp. vodka. Llokoçis të gjithë përbërësit së bashku. Korrigjuar gatshme pije brenda 60 minutave. para se një vakt në 1st.l. 3 herë në ditë. 10. Merrni në 1/3 litër karrota dhe lëng panxhar, mjaltë, 1/8 litër në lëng boronicë, alkoolit ose vodka. Të gjitha substancat përzierje mirë dhe të lënë për 3 ditë në një vend të errët. Remedy Merrni 1st.l. tri herë në ditë. 11. Shtrydh 3 kg e lëng qepë të përzier me 0,5 kg mjaltë, shtoni ndarëse razmelchennyye 25 arra dhe derdh një gjysmë litër vodka.

Pas 10 ditësh të infuzionit të fillojnë marrjen e mjeteve për 1st.l. dy herë në ditë. 12. 3 sized limon dhe hudhër karafil të mesme 3 të mëdha të kaloni përmes një mulli mishit, të mbuluar me 1,25 litra ujë të vluar, të mbyllë enët dhe të lënë një ditë. Pastaj tendosje. Mjet të vendosur. Pini në 1st.l. gjysmë ore para çdo vakt. 13. Cut 2 të mesme në madhësi, limon në copa të vogla, derdh 1/4 c. sheqer. Insistojnë për 6 ditë. Mjetet e përgatitur të pirë gjatë gjithë