Hyperhidrosis trajtim popullor shtëpi


Zakonisht, djersitje, është se as është normale. Kështu trupi merr shpëtoj e lëngjeve të tepërta, duke shtuar në të skorje dhe kripë shtesë është termostat ynë natyror. Kur ne kemi një shumë të stresit apo rritjen e temperaturës - trupi menjëherë reagon ndaj këtij avullimit, në këtë mënyrë, na privuar e mbingarkesës. Por disa njerëz djersitja ndodh vazhdimisht, pavarësisht situatës dhe temperatura. Ky fenomen quhet hyperhidrosis, dhe kjo shpesh shkakton shfaqjen e komplekseve dhe godet një situatë të keqe. Më të hyperhidrosis, një trajtim popullor në shtëpi që ne tani e konsiderojnë manifestuar në sqetull, pëllëmbët dhe këmbët, fytyrën apo ijë.

Shpesh ajo nuk është e shprehur zonë, dhe mbulon të gjithë trupin.
Kjo djersitje rritur ndodh edhe në një të qetë dhe të ftohtë, kur temperaturat bëhen të padurueshme sidomos në situata të vështira dhe të ngrohjes. Shkaku i djersitje të tepërt nuk mund ende të përcaktuar saktësisht. Është e njohur se hyperhidrosis është shpesh e lidhur me njerëzit mbipeshë dhe gjithashtu mund të jetë shkaktuar nga sëmundjet kardiovaskulare dhe Sëmundjet e sistemit endokrin. Një përqindje e konsiderueshme e njerëzve me sëmundje karakterizohen nga excitability rritur, veprimtarinë dhe emocion. Ka edhe tretmane të ndryshme për hyperhidrosis.


Ky lloj trajtimi, dhe injeksione Botox, dhe iontophoresis, dhe madje edhe kirurgji për innervation thyerje në fushat me probleme. Por këto masa nuk i përshtaten të gjithë, dhe përfshijnë shumë hyperhidrosis. Ajo manifestohet jo vetëm rritjen e lagështi, që krijon siklet dhe tërheq vëmendjen, por erë konstante. Në raste të rënda, era e djersës nuk mund të zgjidhë ndonjë deodorants dhe antiperspirants, dhe përveç djersitje mund të shkaktojë inflamacion të lëkurës dhe të kontribuojnë në shfaqjen e ulcerat, puçrra pelenë dhe të çara. Ky problem çon në probleme në jetën e tij personale dhe problemet në komunikimin me njerëzit, por jo të gjithë guxon të aplikojnë atë në klinikë.

Gjithashtu shans i ulët se ai do të jetë në gjendje për të gjetur një specialist të mirë i cili do të kuruar në mënyrë efektive hyperhidrosis. Pra, në shtëpi, ju mund të vijnë në ndihmë të metodave të njerëzve që kanë të bëjnë me djersitje e tepruar. Lehtësi e tyre është se ata janë të përshtatshme për përdorim në shtëpi dhe nuk kërkon investime të veçantë financiar dhe kohor. Çfarë është trajtimi kombëtar? Nëse ju djerse një pëllëmbë Mundohuni të bëni në lidhje me dush kripë për duart. Për ta bërë këtë, të shpërndarë në një litër ujë të nxehtë, tre lugë kripë mund të përdoret dhe det, dhe kuzhinë zakonisht. Dip duart në vaskë dhe për të mbajtur atë të freskët.

Pastaj çik ato me një ind jo, spolaskivaya. Ju mund ta bëni këtë procedurë dy herë në ditë. Hidh një litër ujë katër lugë kënaqur dhe kuzhinier për rreth një orë rreth ngrohjes ulët. Le zgjidhje qetësohem pak, dhe të heqë atë në duart e një çerek ore. Pas procedurës, mos pije atyre peshqir mjaft i lagësht. A nuk e bëjnë këtë banjë më shumë se një herë në ditë. Në hyperhidrosis këmbë Çdo mëngjes para se të vishni çorape, këmbët sasi e vogël niseshte. Mundohuni të marrë lisi leh dhe bluaj atë në një shtet pluhur. Në mëngjes do ta derdhësh në këmbët e tij dhe të vënë çorape në krye.

Pra, ajo është e rekomanduar për të shkuar përmes ditë. Vënë një goditje të freskëta lë thupër, dhe nëse ka chafing në mes të këmbëve - dhe vënë gjethet në mes. Është e rekomanduar për të ndryshuar ato për të freskëta dy herë në ditë. Si për të trajtuar underarm hyperhidrosis dhe trupin? Merrni një kilogram të kënaqur dhe pesëdhjetë gram lisi leh dhe mbush pesë litra ujë të valë. Cook për rreth njëzet minuta rreth ngrohjes ulët, pastaj tendosje dhe derdh në një vaskë të madhe. Ora Trajtimi - njëzet minuta është e rekomanduar për të përsëritur çdo ditë. Bëjnë atë një zakon i lavazheve vagjinore përditshme - tridhjetë sekonda e ujit të nxehtë dhe të ftohtë.

Më të mirë për të bërë atë dy herë në ditë për jo më shumë se pesëmbëdhjetë minuta. Mix pjesë të barabartë të bollgur me kripë tryezë. Përzierje rezultuar është përgatitur paraprakisht leckë garzë Wrap, palosur dy herë. Përdorni një qese sfungjer të marra, gëlltit atë në dush dy herë në ditë. Hidh dy lugë pintë urtë me ujë të valë dhe të lënë për gjysmë ore në një termos. Merrni infuzion rezulton në para-tendosje atë. Është e rekomanduar për të pirë një filxhan së tretë tri herë në ditë. Çdo ditë duhet të përgatiten infuzion përsëri. Pini më shumë çaj me rigon, ca balsam, oe limon, i urtë, xhenxhefil.

Kur një person i hyperhidrosis Përgatitja e një përzierje e dy lugë urtë, gjethe nenexhik dhe një lugë disa të copëtuar leh lisi. Hidh një pintë ujë të valë që të gjithë dhe duke i dhënë vlim, të lënë për 1:00. Pastaj tendosje dhe shtoni njëqind gram vodka. Locion rezultuar fshij fytyrën disa herë në ditë, ju mund të ruajë atë në frigorifer. Merrni një pjesë të vogël të lë thupër dhe i hedh ujë të vluar për dhjetë minuta. Atëherë hiqni atyre një shtrëngim të vogël dhe të aplikoni në fytyrë si një maskë. Mbani ajo duhet të paktën pivh