Gjinekologji trajtim ovarian kist i mjeteve juridike popullore, herbs


Kist ovarian është një formacion dashamirës zgavër ovarian.
Tumoret hapësirë ​​bosh është e mbushur me një lëng, si një flluskë. Në gjinekologji ka disa lloje të tumoreve. Disa cysts zhvillohet në sfondin e çrregullimeve hormonale që ndodhin në trupin e femrës. Të tjerët ndodhin në arsye të trashëguar, dhe disa zhvilluar nën ndikimin e faktorëve të kundërt. Sot në vend, ne do të flas me ju në lidhje me simptomat e di nëse kjo mund të shërohet duke përdorur mjetet juridike popullore. Tema jonë sot: gjinekologji, kist ovarian, trajtimi i mjeteve juridike popullore, herbs.

Kist ovarian është një sëmundje që kërkon kirurgji. A e pa kirurgji është e mundur në rastin e tumoreve të vogla. Gjithashtu, nuk kërkojnë trajtim kirurgjik të cysts funksionale që mund të shpërndajë veten me trajtimin e mjeteve juridike popullore, duke përfshirë bimeve. Vetëm mos harroni gjatë gjithë trajtimit të vëzhguara nga një mjek!
Shenjat e sëmundjes
Me zhvillimin e cysts ovarian mund të ndihet një dhimbje të shurdhër, ngjeshja në bark të ulët. Nuk janë menstruacionet e dhimbshme, cikli i tyre rrëshqet. Bloating formuar, dhimbje shfaqet gjatë marrëdhënieve seksuale.


Megjithatë, në shumicën e rasteve, simptomat e cysts ovarian butë ose mungojnë. Identifikimi tumor gjatë procedurës mund të ultrazërit, prandaj është e rëndësishme që të konsultohen rregullisht te gjinekologu dhe i nënshtrohen ekzaminimit të rregullt mjekësor.
Trajtimi i cysts ovarian bimëve Siç e kemi thënë, mjekësi tradicionale mund të ndihmojë të hequr qafe të kësaj sëmundjeje. Për ta bërë këtë, ka shumë barna efektive të praktikave të provuar, disa prej të cilave unë do të doja të ju ofrojmë: përzierje mjaltë të freskët lules me lëng të freskët u rrit, në një raport prej 1: 1. Merrni këtë automjet për 2 kurse për 1 muaj.

Në mëngjes të marrë 1 javë për 1/3 ore. L. Më tej, në 2 1/4 orë në javë. L. mëngjes, java e tretë -. 1 h l. mëngjes. Javën e katërt - 1 tbsp. l. në mëngjes në një stomak bosh dhe natën para shtrat. Pastaj të marrë një pushim për 7-10 ditë, pastaj të përsëritur trajtim, por në mënyrë të kundërt. Vendos në të pastër tre-litër jar 30 g të thatë, grimcuar në nivel lokal shtetërore pluhur mashtruese. Shto 2 h. L. , 1 tbsp. l. maja, të mbushur në krye me ujë të ngrohtë zier, të mbuluar, të hequr në një vend të ngrohtë për 2 ditë. Pastaj të pini për të 1/4 filxhan pas ngrënies. Trajtimit 1 muaj. Pastaj merr një pushim prej 20 ditësh, të përsëritur trajtim.

Mix së bashku 1 tbsp. l. Sâniob vazhdimësisë bari, lule vjollcë, hithrat, pelin e tharë, gjethe arre, rigon, i grimcuar rrënjë sanëz, kalë kalë dori. Shto 6 lugë. l. Wort barishte Shën Gjonit, 4. l. copëtuar rrënjët rodhe, të njëjtin bar Helichrysum, knotweed dhe centaury vogël. Vendos 3 tbsp. l. përzierje në një gjysmë ujë termos litër zier, le të qëndrojë për 8-12 orë. Strain, pini në 1/4 filxhan para ngrënies. Trajtim bimor kalojnë një muaj, dhe pastaj të përsëritur. Mundohuni të gatuaj një tjetër koleksion të bimëve medicinale: Mix sasi të barabartë të fruta copëtuar Boiarka, gjethet e zi rrush pa fara, kullosa, sagebrush.

Shto si shumë si karamele mente, vdekur-acaroj, thoroughwax, trumzë, acaroj. Në këtë përzierje të shtoni sasinë e njëjtë të barit Leonurus, vdekur-acaroj, qese të bariut, i copëtuar kulpër leh, manaferrat hirit mal të thata dhe pluhur e rrënjë Rhodiola Rosea. Të gjitha përzierje mirë, derdh 2 tbsp. l. 1 Maj litër. ujë i zier, vlim, Tomita në ngrohje të ulët për 10 minuta. nën kapuç. Pastaj të gjithë derdh në një termos, të lënë gjatë natës. Pastaj tendosje, të marrë 1/4 filxhan gjysmë ore para ngrënies, pas duke shtuar pak mjaltë për shije. Trajtimi i këtij mbledhjen e bimëve duhet të kryhet nga 12 në 18 muaj.

Në trajtimin e cysts ovarian në gjinekologji përdorin mjete të tilla të mjekësisë tradicionale: Mix 1 tbsp. l. herbs hidhur dhe i urtë rok, shtoni 1 lugë. l. buds thupër thatë, 1 gjethe grimcuar e aloe shumë vite, një pod e piper i kuq. Vënë çdo gjë në një shishe të pastër, pour 0,5 litra. Vodka e mirë, fort zakuporte për të postoj një vend të errët për 10 ditë. Pastaj infuzion, pini 1 tbsp. l. përpara se të hahet. Para përdorimit, përzierje tretësirë ​​me pak ujë. Për një trajtim të plotë, duhet gradualisht të pini 2 shishe raki. Provoni një ilaç popullore: 30-35 pres rrjedh (sustavchikov) bimët mustaqe të artë.

Vendi lëndëve të para në një shishe të pastër, i hedh një gjysmë litër vodka ose alkool i holluar me ujë, fort zakuporte, e vënë në një vend të errët për 2 javë. Tretësirë ​​Daily tronditur. Gjatë kësaj kohe mjeti merr ngjyrë vjollcë, por gjatë magazinimit është ngjyrë kafe - ky është një proces normal. Pini në mëngjes në një tretësirë ​​bosh stomak, 10 pika i tretshëm në 30 ml ujë. Pas gjysmë ore ju mund të ha mëngjes. Në mbrëmje, për 30-40 minuta. për darkë përsëri merr 10 pika tretësirë ​​në 30 ml ujë. Tjetra, të rrisë infusions dozë të bjerë. 25 ditë për të përfunduar marrja 35 pika. Pastaj të zvogëlojë sasinë e tretësirë ​​përditshme në mënyrë të kundërt.

Të gjitha trajtim përbëhet nga 5 kurse. Mes tyre bëjnë një pushim për 1-2 javë. Pra, kemi biseduar sot për atë që është kist ovarian, trajtim bimor për këtë sëmundje. Para se shpenzimet e ndonjë masë ishin vetëm, duhet theksuar se këto tumore të ketë ngërç aftësi, këputje, dhe ky është rast për trajtim urgjent kirurgjik. Gjithashtu, këto tumoret beninje mund të bëhen të tumoreve malinje. Prandaj, në qoftë se trajtim kist bimor nuk zgjidh më shumë se 3 muaj. Të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj për ndihmë. Cheers! Svetlana,