Mjetet juridike Herpes Trajtimi popullore


Sëmundja më e zakonshme sot është herpes. Njerëzit e quajnë atë të ftohtë ose ethe. Si gjyshja ime u tha, vetëm erdhi në dimër për bukë - dhe tani hundë apo buzët e ftohta u hodh. Në fakt, simptomat e jashtme si mëngjes në buzët, të paktën - në fytyrë, është vetëm maja e ajsbergut. Sëmundja është shkaktuar nga prania ne herpevirusiv trupit (herpes zoster). Imuniteti në këtë sëmundje duhet të forcojë gjatë gjithë vitit, por në qoftë se ata të kujdesen për veten e tyre që më parë për të ju ndihmojë receta e mjekësisë tradicionale. Pikërisht si ju referohen artikullin tonë "Herpes -. Mjekimi për Popullit" * Sores Herpes smeared lëng rryell 3-5 herë në ditë.

Vetëm të jetë i sigurt se ju nuk jeni alergjik ndaj bimëve. Dhe këtu është një mënyrë të butë. Sa shpesh mund të lyej lëkurën me shkumë whipped qetë bardhë veze. Mundësisht vezë do të jetë në shtëpi. * Herpes mund të jetë i mundur duke përdorur "Menovazyn." Blej këtë ilaç në farmaci, njomet një leshi pambuku në të dhe e vuri ku fillon herpes 5-7 minuta. Dhe në qoftë se keni humbur fillimin e sëmundjes, bashkëngjitni ilaçe disa herë në ditë në zonat e prekura. Në vend të kësaj Menovazin mund të përdorni çdo vjetër (mbi pesë vjet) parfum apo Këln. Me recurrences të shpeshta të herpesit trajtuar brenda .


Trajtimi i mjeteve juridike popullore herpes është shumë i mundur me drogë. Por së pari të pastruar sistemin e tretjes. Për ta bërë këtë, të hyjë në dietë e panxhar kuqe lëng 50 g Para se të marrë qëndrimin e tij nga 4 deri 06:00 në një vend të freskët. Recetë supë, vlim 250g bimë në një litër ujë 6-8 orë në ngrohje të ulët. Lëngjet duhet të mbetet gjysma. Supë është marrë brenda drogë 2-3 herë në ditë para ushqimit, duke përfshirë contraindications. Mos harroni, kur ju përdorni atë që ju nuk mund të marrë alkoolit dhe mbiftohem. Kjo është sëmundje shumë e pakëndshme - herpes gjenital.

Për ta mposhtur atë, ju duhet të vënë një skuqje të lëkurës lubrifikuar me veshët gri. * Bëni topa nga një fletore letër dhe e vënë atë në pjatë të gjerë anësor, zjarrvënie të ngushtë. Kur djegur letër në pjatë do të mbetet substancë ngjyrë kafe të errët. Yndyrat atyre skuqje hapësirë. Ka disa receta për të trajtuar mjetet juridike popullore herpes. Fresh, herbs copëtuar sabelnyka kënetë të përdorura për aplikimin për të vendosur mëngjes për një shërim të shpejtë. Plaschevidnaya barishte Boudreau. Infused në uthull, promovon shërimin e shpejtë. Vetëm të jenë të kujdesshëm për të mos tretësirë ​​mori brenda, si barishte toksike.

Nga Herpes bisht ndihmon piqem kungull në furrë, bluaj në një mulli kafeje dhe të shtoni një grimë e naftës së papërpunuar. Ky ilaç popullore për trajtimin e herpesit në ditën e dytë do të lehtësojë kruarje dhe djegie, dhe i tretë do të kuruar atë plotësisht. Gjithashtu përdorimi leh thupër dhe. Bluaj në një pluhur të thatë dhe të spërkasë shkatërrimit në vend. Ajo është efektive në fazën e fundit të sëmundjes, kur ajo u shfaq i neveritshëm ngjyrë kafe. * Herpes trajtohen me magjistare te kalter Virginia. Rreth këtij centrali është të them veç e veç, sepse ajo në të vërtetë mrekullisht. Kjo kaçubë amtare në Amerikën e Veriut. Jashtë ajo duket si një lajthi.

Gjethet janë korrur në magjistare te kalter veror në ngjyrë kafe. Pastaj thatë në një vend të freskët të ventiluar mirë, e mbrojtur nga rrezet e diellit. Apliko si një tretësirë, pluhur, ekstrakte të thata dhe të lëngshme, tinctures alkoolit. Në gjethe të thata përmban më shumë se 10% taninet, flavonoids, një sasi të vogël vaj esencial. Para se të përdorni kalter magjistare në trajtimin e herpesit duhet të sigurojë asnjë alergji miqve. Mos harroni për parandalimin. Nëse ju nuk keni gjetur veten në herpes, ka të ngjarë që trupi juaj virus mungon. Edhe pse të saj jo vetëm në disa përqind e njerëzve që jetojnë në botë.

Ndoshta ju jeni në mesin e tyre. Megjithatë, që të mos infektohen në të ardhmen, për të shmangur kontakt të ngushtë me njerëzit që ju shihni manifestimin e sëmundjes. A nuk e vizitojnë vendet publike në aktivizimin sezonin e sëmundjes. E di se duke filluar mjetet juridike popullore trajtim herpes do të sjellë ju ndihmojë. Përveç tyre, forcon sistemin imunitar, duke marrë vitamina dhe ushqimin e duhur, jetese të shëndetshme, nuk mbiftohem. Shëndetësor i fortë për ju! Anna