Herpes gjenital Mjekimi, Simptomat


Ky artikull përqendrohet në seksualisht më të zakonshme të sëmundjes transmetueshme - herpes gjenital. Pavarësisht nga fakti se ajo ka qenë prej kohësh i njohur, nuk ka ende asnjë terapi kjo sëmundje e fshehtë. Kjo është, duke goditur një herë në trup virus, aty mbetet përgjithmonë. Herpesi gjenital vetëm, trajtim, simptomat, meritojnë një përshkrim më të detajuar në lidhje me këtë sëmundje të vështirë kontrollohet dhe gjasat e komplikacione të rënda është shumë e lartë. Unë nuk do të nxitojnë fraza të pakuptueshme, duke u përpjekur që të flasim për llojet dhe llojet e herpes. Dhe të përpiqen gjuhë të kuptueshme për të shpjeguar se si ajo shfaqet dhe si ta trajtojmë atë.

Si është infeksion gjenital herpes? Kjo zakonisht ndodh gjatë marrëdhënieve seksuale nuk është i sigurt dhe është transmetuar nga një person të infektuar në një të shëndetshme. Nuk ka rëndësi në këtë moment janë simptomat akute herpes apo jo. Ndodh infeksionit nga një fëmijë të infektuar amtare. Kjo ndodh në dy mënyra: në utero dhe në kalimin e foshnjës përmes kanalin e lindjes.
Infeksioni mund të çojë në ndonjë operacioni mjekësor manipulim, transfuzioni i gjakut, stomatologji, etj Por kontraktuese herpes gjenital me familjen e pamundur. Herpesi gjenital: shenjat, simptomat Ato shfaqen menjëherë pas infektimit, zakonisht kjo periudhë tregon 1 deri në 26 ditë.


Ka dy forma: fillor dhe të përsëritura. Shenjat e para të herpesit gjenital primar janë dhimbje dhe ënjtje në vendin e lëndimit, ka një ndjesi djegie. Kjo mund të shoqërohet me shenja të dehjes: ethe, rraskapitje, dhimbje koke. Pas disa ditë në organet gjenitale të jashtme të shfaqet flluska nuk janë të mëdha, ato janë të mbushura me lëng të qartë. Pas një kohë hov flluskë dhe në vend të tyre janë formuar ulcerat. Të ulcerat shërohet brenda 2 javësh nga koha e formimit të tyre. Herpesi gjenital korrente ndodh lehtë. Nuk ka dëshmi të simptomeve dehjes.

Blisters zakonisht shfaqen në një dhe ato vende të njëjta. Shërohet shpejtë për një javë. Faktorët që provokon përkeqësim mund të jetë hipotermi, sëmundje akute infektive, stresi, konsum të alkoolit. Përveç kësaj, infeksion kronik herpes në gratë është e karakterizuar nga i gjatë dhe jo për të trajtuar vaginitis bakteriale, endometritis, sëmundjet kronike të qafës së mitrës, jo ngjizje zakonshme, të çara në organet gjenitale të jashtme. Trajtimi i herpesit gjenital Trajtim të drogës e herpes gjenital gjë shumë e ndërlikuar është se virusi është përgjithësisht shumë e vështirë për të trajtuar.

Ata jetojnë brenda qelizave të trupit dhe çfarë do të duhet për të vrarë ata, dhe të shkatërrojnë qelizën. Edhe pse ajo është gjenital herpes mund dhe duhet të trajtohen, një tjetër gjë është se tërheqja e saj të plotë nga trupi i njeriut nëpërmjet ilaçeve derisa ju të arritur të jetë e mundur. Prandaj, qëllimi i trajtimit është për të parandaluar komplikimet herpes gjenital. Kushti kryesor i këtij terapi është për diagnozën e duhur. Gjithashtu, ajo ndihmon në lehtësimin e simptomave akute, të zvogëlojë frekuencën e acarimit dhe komplikime. Ajo përmirëson cilësinë e jetës së pacientëve. Kusht për trajtimin e suksesshëm të herpesit gjenital është gjithëpërfshirja e saj dhe afatet kohore.

Fakti se virusi vetë suppresses sistemin imunitar, i cili në masë të madhe zvogëlon efektivitetin e terapisë. Ajo përdor disa grupe të drogës, antivirale, mjete të rritur imunitetin në njerëzit, vitamina. Dhe të jetë i sigurt për të siguruar trajtimin e sëmundjeve oportune. Nëse vëreni veten apo simptomet tuaja seksuale partnere e përshkruara në këtë nen nuk duhet të vetë-mjekoj, dhe shikoni një doktor. Ai shqyrton, diagnoza e performancës, të përshkruajnë medikamente mund të rekomandojë përveç se si për të trajtuar mjetet juridike popullore herpes gjenital. Trajtimi i herpesit gjenital në shtëpi Në fillim ju duhet për të eliminuar parehati.

Për ta bërë këtë, përdorni qetësues, ju lutem mëposhtme si ibuprofen, acetaminophen, aspirina. Pas marrjes së një dush, të trupit të thatë ajrit të nxehtë nga tharëse flokësh. Veshin të brendshme pambuku sepse ajo thith lagështi sesa sintetike. Trajtimi i mjeteve juridike popullore herpes gjenital Mjekësisë tradicionale rekomandon trajtim i ditës së celandine herpes dhe mjaltë. Mix 50 gram të bimëve pluhur dhe mjaltë. Aplikoni përbërjen në faqen plagë për një orë para se ngritja lart. Mbani përzierje në frigorifer. Gjysma një litër ujë të vluar derdh 15 gram lule Arnica. 02:00 infuzion të qëndrojë dhe pastaj të përdorin si një kompresë.

Trajtim lokal është plotësuar mjekim brenda. Crush 20 gram rrit fruta, oblyyte ujë të zier në 04:00. Pini 3 javë e gjysmë filxhan 4 herë në ditë. Llokoçis në 2 lugë. l. herbs pluhur trumzë, Motherwort, ca balsam, oe limon, lule kamomil, fruta, dëllinjë, fletë mjedër. Shtoni 1 tbsp. l. pelin barishte, Wort Shën Gjonit dhe Adonis. Tani, 1 tbsp. l. gota bimor oblyyte ujë të vluar, të lënë për një orë, pastaj filtruar. Pini infuzion 4 herë në ditë për një gjysmë gotë për dy javë. E dashura