Produktet Hepatoprotectors bimor për fëmijët dhe të rriturit


Në botën e sotme trupi ynë është i prirur për ngarkesa të shumta dhe teste. Ekologji keq, ushqim të panatyrshme, alkooli, stresi psiko-emocional i përhershëm - të gjithë këta faktorë ndikojnë negativisht në gjendjen e punës sonë dhe të mëlçisë. Një mundësi për të mbrojtur dhe rivendosur të mëlçisë është hepatoprotectors. Ata ishin shpikur për të rritur stabilitetin e trupit të ndikimit negativ. Më vonë ajo u bë e mundur si shpikjen e barnave që ndihmuan të rivendosur qelizat tashmë të dëmtuara të mëlçisë. Gjithashtu hepatoprotectors reja mund edhe të shkatërrojë molekulat që mund të dëmtojnë trupin. Ky efekt antioxidant mund të aplikohet për të radikalëve të lirë dhe specieve reaktive të oksigjenit.

Të gjitha hepatoprotectors njohura mund të ndahen në këto grupe: droga -roslynni (përdoret për alkool toksik, hepatitit droga; -preparaty origjinë shtazore (hepatiti kronik dhe cirroza) -mistyat ashtuquajturat fosfolipide essentsialnye (me një shumëllojshmëri të lëndimeve, të aplikojnë për fëmijë) -amino acidet (hepatoprotectors reja të përdorura edhe në dëmtim të ndryshme të mëlçisë) antioksidantë -vitaminy (përdoret kryesisht në trajtimin). Unë do të përqëndrohet në produkte bimore. perime gepatoprotektor është më popullor në mesin e konsumatorëve.


Prodhuesit pohojnë se përdorimi i tyre mund të belkovosinteticheskoy normalizojë funksionit të mëlçisë, të stimuluar rigjenerimin e qelizave, për të mbrojtur të mëlçisë nga efektet e faktorëve negative dhe për të përmirësuar tretjen. Mund të ndahet hepatoprotectors ekzistuese në tre grupe: -ti, bazuar në qumësht gjemb gomari gjemb gomari; -osnovoyu cila është artichoke; - komplekset tjera. Me gjemb gomari Grupi i parë përmban hepatoprotectors thelb silymarin - një ekstrakt të qumësht gjemb gomari. Ajo mund të ndahet në katër veprimin e më i rëndë i cili është silibilin. Efektiviteti i këtyre barnave është konfirmuar vetëm studimet eksperimentale në kafshë.

Studimet klinike kryer mbi njerëzit, por nuk mund të telefononi ata adekuate. Prodhuesit pohojnë se carangth qumësht, me rreth 200 përbërësit aktiv, mbron të gjitha qelizat e trupit, sidomos qelizat e mëlçisë. Ekstrakt përmban elemente (selen, zink, bakër), vitamina yndyrë shpjegueshëm, acide polyunsaturated, aminoacidet gjurmë. Gjithashtu, droga ndihmon tretjen normale. Indikacionet për përdorimin konsiderohet: mëlçisë -tsyroz; Hepatiti viral -perenesenyy; -disease fshikëz e tëmthit dhe biliare kanalet; -different dëmtim toksik të mëlçisë; hepatit -hronichnyy. Përgatitja e një ekstrakti të carangth qumësht janë të ndarë në dy grupe: a) monocomponent (darsyl, Kars, Symepar, legalon, qumësht gjemb gomari fruta, etj); b) të kombinuara (Gepabene, qumësht carangth ekstrakt dhe Propolisi, etj.) Përdorni hepatoprotectors mëposhtme për fëmijët është i papranueshëm sepse carangth qumësht nuk është treguar për përdorim në fëmijët deri në dy vjet, nënave shtatzëna dhe pleqsh.

Me karçof Përgatitjet e bazuara në fushën artichoke përmirëson funksionin e mëlçisë, të zvogëlojë kolesterolit në gjak, toksina dhe ure. Besohet gjithashtu se ata mund të normalizuar metabolizmin lipidet. Më të Angjinarja ekstrakt është një komponent integral i kompleksit. Këto droga të tilla si Hofitol, rafaholin, farkovit B12 holiver. Sipas prodhuesit të barnave në bazë të Angjinarja mbrojë mëlçinë dhe veshkat, me efektin e saj antioxidant, përmirëson funksionin e proteinave-sintetike të mëlçisë dhe pengues catabolism. Përdorni për fëmijë hepatoprotectors fushë artichoke është e mundur, por vetëm me moshën 6-7letneho.

Në një moshë të hershme përdorimi i drogës në bazë të artichoke nuk është hetuar, as nuk ishin të studimit dhe për përdorimin e tyre gjatë shtatzënisë. Ka edhe hepatoprotectors për të rriturit dhe fëmijët nga komponentët e tjerë. Disa shembuj: -Liv-52 është e përbërë Çikore, kaperi, helmarinë, etj Përdorni hepatiti, kesh, etj holitsistit Përdorimi i mundshëm për fëmijët nga 6 vjet e vjetër, shtatzënë nuk është e rekomanduar. Mbledhja Detoxiphyt. Përbërë nga 21 komponente (rhizome ëmbël flamur mëtrik bar, kali gështenjë fruta). Pozicionuar si detoksytsyruyuschee natyrës