Hepatiti C - Hepatiti trajtim popullor i mjeteve juridike popullore


Hepatiti është një grup i sëmundjes inflamatore të mëlçisë shkaktuar nga infeksioni. Ndonjëherë inflamacioni mund të jetë origjina infektive, të tilla si helmim nga ushqimi. Një sëmundje inflamatore e mëlçisë shkaktuar nga nje infeksion viral përfshijnë hepatitin C.
Sot ne do të flasim më shumë për hepatitin C, hepatiti trajtimit kombëtar të mjeteve juridike popullore. Pothuajse 80% e njerëzve janë hepatiti asimptomatike, dhe mund të zgjasë për shumë vite. Për këtë arsye, mjekët e quajnë atë një vrasës i butë. Për fat të keq, simptomat e hershme dhe shenjat e sëmundjes shfaqen kur proceset destruktive në të mëlçisë janë të pakthyeshme.

Simptomat Shfaqja e hepatitit C Sëmundja është një akute dhe kronike. Akute hepatiti C fillon me gjendje e sëmurë e përgjithshme. Ajo dallon pa periudhë ikterik të sëmundjes. Pacienti ndjen lodhje, dobësi, dhimbje koke, dhimbje të muskujve, dhimbje të përbashkët. Gjithashtu, të drejtat e pacientëve ul oreksin, të përzier, të vjella, temperatura e trupit mund të rritet. Shpesh sëmundja është i shoqëruar me kollë, hundë i lëngshëm, dhimbje fyti. Këto simptoma janë tipike për një numër të ftohjet, në mënyrë që njerëzit të trajtuar ftohjet, edhe duke e ditur se është e mundur në të gjitha sëmundjeve. Pastaj nuk e verdhë e lëkurës dhe urinë të errët.


Këto simptoma të hepatitit C duhet të njoftuar ju. Gjithashtu, bardhë e verdhë e syve, e lëkurës në pëllëmbë. Nuk është një shurdhim në anën e tij të djathtë, reduktuar simptomat e përgjithshme. Në mungesë të komplikimeve, me e duhur të jetesës, të shëndetshëm, respektimi i një sëmundje dietë është plotësisht në 75% të rasteve brenda 3-6 muajve. Kronike hepatitit C eshte zakonisht rezultat i hepatit akut, dhe mund të jenë veten. Në format kronike janë shenja të caktuara pamja e të cilëve ju duhet të lajmërojnë: Basic shenjë e parë - lodhje të përgjithshme që realizohen deri në fund të ditës, shoqëruar me dobësi të rënda, përgjumje.

Nganjëherë pacientët me hepatit kronik C është e vështirë të zgjoheni në mëngjes. Ciklet e gjumit gjithashtu ndryshon. Dita vërejtur sleepiness fortë, pagjumësi gjatë natës përvuajtur. Për të gjitha këto i bashkohet të përzier, të vjella, vanitet, humbje e oreksit. Lëkurë të verdhë me formë kronike duket shumë e rrallë. Për fat të keq, forma kronike e hepatitit C është shpesh hapi i parë në cirozë të avancuar. Shkaqet e Hepatitin C: Sëmundja mund të ndodhë kur një prezervativ marrëdhënia seksuale të pambrojtura, transfuzioni i gjakut, duke përdorur një shiringë shumë të tjerë.

Në rrezik janë partnerë HIV seksi infektuar, të sëmurët me hepatit C, homoseksualët, fëmijët e nënave të infektuara, mjekëve të cilët kanë kontakt të rregullt me ​​gjak. Trajtimet tradicionale për hepatitin C Një trajtim i mirë popullor për këtë procedurë është: Pini në një stomak bosh dy vezë e verdhë veze pule papërpunuara. Pas 5 minutash, pini 1 tbsp. ujë mineral pa gaz. Pasi ju të shkoni në shtrat në 02:00, ana e djathtë i poshtër duke vendosur një jastëk ngrohje batanije fshehur mirë. Merrni zierje e anise dhe nenexhik. Për të bërë atë, përzierje gjysmë lugë çaji fara grimcuar dhe nenexhik bar të thatë, pour 1 tbsp.

ujë të vluar, të lënë kapakun në për 30 minuta. Pi këtë ilaç popullore në formën e nxehtësisë, sips para ngrënies. Këtu është një tjetër ilaç popullore efektive: Hidh 1 tbsp. l. buds thupër dhe një litra e gjysmë ujë të valë, shtoni pjekje sode majë. Përfundojë, të lënë për një orë. Pastaj tendosje dhe pini 0,5 cent. 3-4 herë në ditë para ushqimit. Për trajtimin e hepatitit C, nuk është një ilaç i mirë folklorik: Rub në rrënjët hekura rrikë. 4. l. slurry pour 1 tbsp. qumësht. Vendos në sobë, ngrohjes, por nuk vlim. Lër për 10-15 minuta, tendosje. Pini ngadalë gjatë ditës. Provoni një tjetër ilaç i shkëlqyer: derdh në një tigan me 0,5 litra.

ujë, të vënë aty Carlsbad 100 g kripë, 0,5 litra lëng shtrydhur fllad limoni, llokoçis përzierje me një lugë druri, të lënë për gjysmë ore. Pastaj shtoni në glicerinë mjekësore mix 100g, llokoçis mirë përsëri deri sa të qetë. Para përdorimit, përzierje përsëri llokoçis mirë. Merrni 2 lugë kërkuara. l. gjysmë ore para ngrënies. Kur sëmundja e hepatitit C duhet të jetë në pajtueshmëri me të gjitha kërkesat e mjeku, duke përfshirë dietën terapeutik. Plotësisht duhet të përjashtojë alkool, duke përfshirë birrë. Ju nuk mund të marrë një shumëllojshmëri të konservuar, produkte të tymosur, turshi, të gjitha djegëse, i pjekur dhe kufi çokollatë.

E mirë në përputhje me dietë qumësht-perimesh, ju mund të hani varieteteve të ulët-yndyrë e peshkut, mishit, të zier, zier. Shumë mirë pije e përditshme të freskëta kungull lëng dhe hani këtë papërpunuara perime, formë integruar. Dhe mos harroni se ajo është e hepatitit shumë e rrezikshme
s - një trajtim të popullarizuara të mjeteve juridike popullore hepatiteve duhet të bëhet e detyrueshme nën mbikëqyrje mjekësore. Cheers! Svetlana,