Herpesi gjenital - një trajtim popullor për Popullit


Herpesi gjenital sëmundje virale e quajtur Mukoza gjenital, e cila është e shoqëruar nga fshikëza të mbushura me lëng. Pas dëmtimit flluska formuar erozionin dhe ulcerat. Virus herpes gjenital - lloj i zakonshëm herpes, të cilat i infektuar rreth 95% të popullsisë së botës. Për një kohë, ai "fle" në gjak. Megjithatë, dukuri e kushteve të pafavorshme, virusi herpes manifestohet plotësisht. Kur ka skuqje të dhimbshme, një person mendon rreth asaj se si për të hequr qafe të sëmundjes, si për të kuruar ulcerat itchy dhimbshme dhe mund të përballen me trajtim herpes gjenital mjetet juridike popullore popullore.

Herpes duhet të trajtohen, ndryshe, komplikime të rënda. Këto përfshijnë: zhvillimin e sëmundjeve infektive të qafës së mitrës dhe prostatës, deri në shfaqjen e kancerit. Për gratë shtatzëna sëmundje është veçanërisht e rrezikshme sepse provokon një dështim, një shumëllojshmëri të patologji dhe vdekjes së porsalindur. Shenjat, simptomat e herpes gjenital Kur virus kryesor në temperaturën e pacientit trupit rritet në 40 gradë. Nuk është dobësi, pafuqi, ënjtje në kruajtje gjenital, djegie. Pastaj ka blisters vogla holluar me ujë që ia plas, duke formuar ulcerat e dhimbshme.


Nëse koha për të filluar trajtimin, simptomat zhduken në 10-12 ditë. I mesëm (i përsëritur) Herpesi gjenital ndodh shumë më të lehtë. Ai pothuajse nuk ndikon në mirëqenien. Puçrra është gjithashtu e vështirë të shkaktojë parehati. Megjithatë, kjo formë e herpes veçanërisht të rrezikshme. Pse herpes gjenital? Për fat të keq, pothuajse herpes nuk është trajtuar, por thjesht bëhet kronik. Infeksioni primar ndodh në fëmijëri pikat ajrore nga të rriturit e infektuar. Infeksion dytësor zakonisht ndodh si pasojë e kontaktit seksual. Shumë shpesh sëmundje provokon ndryshimin e shpeshtë të partnerëve seksualë, aktivitetin e hershëm seksual, marrëdhënie seksuale të pambrojtura.

Gjithashtu, provokojnë, ngjall virus mund të zvogëlojë imunitetin, abort mjekësore, kontraceptive intrauterine. Herpes mund të kalohen nga një nënë e infektuar tek fëmija gjatë lindjes. Nga vetë-infeksionit, kur një person mbart virusin personi aksidentalisht në organet gjenitale, dhe përmes objekteve të përditshme. Si për të trajtuar herpes gjenital? Siç e kemi thënë, herpes kurë krejtësisht e pamundur, por për të zvogëluar simptomet, simptomat mund të hiqni drogë specifike antivirale. Këto përfshijnë valaciclovir, Acyclovir, famciclovir në bashkëpunim me interferon. Një krem ​​i mirë është një mjet efektiv Herpferon.

Në simptomat e saj të aplikimit të zhduken në 5 ditësh të trajtimit. Por ne gjithmonë mund të përdorni drogë.
Për shembull, në qoftë se ka contraindications. Në këtë rast, vijnë në ndihmë të mjeteve efektive juridike popullore për të trajtuar herpes gjenital. Si për të trajtuar mjetet juridike popullore herpes gjenital? Grij numër të barabartë speca të hidhura, peeled rrënjë rrikë. Plotësoni këtë përzierje e kanaçe gjysmë litri. Hidh bankë vodka, mbyllni kapakun, hiqni një vend të errët për 2 javë. Bankë Daily tronditur. Ky ilaç popullore pini 1 tbsp.

l. tretësirë ​​para ngrënies dy herë në ditë. * Mix së bashku 2 lugë. l. manaferrat dëllinjë, i grimcuar fletë mjedër të thata, lule kamomil, ca balsam, oe limon, Motherwort. Shtoni 1 tbsp. l. pelin barishte, Adonis, Hypericum bari i thatë. Pour 1 tbsp. l. herbs 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar, të lënë në 01:00. Strain, të marrë 0,5 cent. në 4 herë në ditë. Në gjysmën e një gotë me ujë të ngrohtë zier shpërndajë 3 pika vaj esencial të livando ose barbarozë. Shtupë pambuku të lagur në tretësirë ​​është aplikuar në zonën e dëmtuar, të siguruar fashë ose garzë. Compress ka tharë, anti-inflamator pronave. * Rub në një çift të vogël rende e qepë të freskëta, shtrydh lëng me napë.

Rub integruar 1 mollë jeshile me lëkurë. Mix së bashku salcë molle dhe lëng qepë, shtoni 1-2 h. L. mjaltë natyral, përzierje mirë. Çdo ditë hani 2 lugë. l. Ky ilaç popullore para se një vakt për të forcuar trupin, përmirësojnë imunitetin. Përhap në shtetin e pulpë, celandine freskëta bar. Mix sasi të barabartë të bimëve dhe mjaltë të lëngshme. Lyej zonat e prekura 2-3 herë në ditë. * Mundohuni dhe ilaç i tillë popullore: 2 tbsp. l. Arnica tharë pour 0,5 litra. e ujë të valë. Cover, të përfundojë një peshqir, të lënë në 02:00. Strain, përdorimi fasha në zonën e prekur të lëkurës herpes.

Trajtimi i herpesit gjenital është, mbi të gjitha, a masa tonik, të rritur imunitetin. Është gjithashtu e rëndësishme që të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme, organizoni seks, higjienë të mirë personale, prezervativëve përdorim. Nëse infeksioni ende ndodhur, përdorni trajtimin e mjeteve juridike popullore herpes gjenital. Vetëm para se, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,