Hemorroide janë 4 fazat e hemorroide


Hemorroide - një rritje në shumën e rrjetit venoz në kanalin anal me zhurma e tij të mëvonshëm. Sëmundja zakonisht manifeston veten papritmas. Dhe të gjithë për shkak se indet majasëll që tashmë ekziston në zorrën e trashë për të zgjeruar vetëm duhet vetëm një acarim të vogël ose inflamacion. Dhe shumë kohë është e nevojshme. Pra, le të flasim për hemorroide, 4 fazat e hemorroide. Ato hemorroide që nuk kanë shkuar ende përtej kanalit anal, i quajtur i brendshëm dhe zakonisht nuk shkaktojnë parehati. Atje Faktor 4 rrezik për zhvillimin e hemorroide: 1. aktivitet të madh apo të ulët fizik. 2.

Kapsllëk të shpeshta me stres të zgjatur. 3. Aktivitetet profesionale lidhur me rritjen e gravitetit, gjatë qëndron në këmbët tuaja apo pozicionin ulur. 4. Shtatzënia. Në sëmundjes është gjithashtu 4 karakteristika 1. Djegia dhe kruarje në anus 2. gjurmët e gjakut në jashtëqitjen. 3. Humbja e zhurma dhe rektumit. 4. Inflamacion i nyjave në rajon shkakësore. Ka 4 fazat e hemorroide 1. Në fazën e parë ka një dhimbje të dobët dhe gjakderdhje të vogla. 2. zorrë Next fillon të shkojë përtej kanalit anal, por kthehet në pozicionin e saj origjinale vetë. 3.


Me përkeqësimin e zorrës së trashë vetëm nuk është kthyer në vendin e tij, kështu që ta kthejnë atë brenda me dorë. 4. Faza përfundimtare e sëmundjes. Në 4 fazat e zorrë spikatur nga anusi dhe në asnjë mënyrë nuk mund të kthehet në vendin e tij. Për të parandaluar ndodhjen e hemorroide të fillojnë për të trajtuar ajo duhet menjëherë të zbulohet sa më parë që ajo duket. Konsultoni mjekun tuaj për këtë. Për raste jo të rënda përdorimit Receta tradicionale trajtim majasëll në shtëpi: duke e bërë çaj nga majat e karrota dhe pini 2 gota në ditë. * Merrni 1 tbsp. l. lëng qepë 4 herë në ditë. * Pini 2 gota lakër turshi shëllirë. * Përgatitja filxhan infuzion të valë banjë me ujë me lisi leh 50 g, 20 g rrënjë sanëz dhe 20 g barishte horsetail.

Të gjitha komponentët mjekësore të merrni në farmaci. * Bëni një klizmë për 3:00 këmbënguli në filxhan ujë të vluar 1 tbsp. l. flaxseed. Për një klizmë përdorni 1/4 gotë me infuzion të ngrohtë tensionuar. Ushtrimi për trajtimin e hemorroide: * Uluni në një karrige, ndër këmbët tuaja nën të. Shtrydh anusit dhe tërheq 3 sekonda rektumit 20 herë radhazi. Përsëriteni 40 herë, por me një ritëm të shpejtë. * Pozicioni në anën e tërheqjes ndiqni rektumit 2 out 20 herë radhazi. Ju duhet të kuptoni se për faqet e mëdha hemorroide të ndalet zhvillimi i tyre nuk do të ndihmojë ndonjë nga këto trajtime, kështu që ju duhet të shihni një mjek.

Vetëm në recetë e tij ju mund të blejnë dhe të përdorin një prej drogave: Aurobin, Venoruton, Prokto-Hlyvenol, magjistare te kalter, Proktosedil, Traumel, Tykveol ose AESCUSAN. Kontrolloni me mjekun tuaj mënyrën se si janë dhe contraindications, sepse ato janë të gjitha produktet e listuara. Alexander,