Hemorroide - Trajtimet popullore


Trajtimet tradicionale janë përdorur kur një person kthehet hemorroide pothuajse çdo gjë - shumë e lashtë, por është e rëndësishme në kohën tonë - praktikisht të lirë dhe po aq efektive sa më parë.
Kështu, ne e konsiderojmë si të trajtojnë hemorroide më shumë, trajtimet tradicionale për këtë më vonë në artikull. Recipes e mjekësisë tradicionale Çfarë ju nevojitet? 1 litër. I hedh ujë të ftohtë në një enë të thellë dhe nuk bëni dush sitz e 1-5 minuta. Për të kryer procedurën në mëngjes dhe në mbrëmje. Ju mund të derdh një mangan pak ujë, në mënyrë që uji erdhi në hije të lehta rozë. Në ujë thith leckë dhe Gadgets për të bërë gunga - dikur leckë ishin të ndezur për të ndryshuar ato.

Përdorni ujë të ftohtë për hemorroide të përkryer lehtëson gjendjen e pacientit. Kjo nuk do të eliminojë hemorroide, por pozita shumë më të lehtë. Dhe të jetë i sigurt për të shkuar nëpër procedurat para diagnozës. Për të trajtuar hemorroide, përdorni mjetet juridike popullore, është e nevojshme të dinë saktësisht se çfarë ishte ai dhe jo një sëmundje më serioze. Hemorroide Mjekimi duke përdorur yarrow Yarrow është një mjet themelor në manifestimet e para të hemorroide. Për prodhimin e infuzion mjekësore duhet të marrë yarrow barishte '15, i hedh në një gotë me ujë të valë. Le të qëndrojë 60 minuta. Filter. Lejoni të krijoj një lugë gjelle tri herë në ditë për 20-30 minuta para ngrënies.


Ose përzierje lëng të yarrow dhe mjaltë në një raport prej 1: 1 dhe merr tri herë në ditë për 1 lugë çaji. Insistojnë vodka Yarrow (alkool). Ajo duhet të marrë 20-30 pika tre herë në ditë. Me patate të para Pritini qiri nuk është i madh, patate të para. Ajo duhet të jetë i qetë në mënyrë që mos të shkaktojë lëndim. Qiri futur në anus 2-3 herë në ditë. Nëse thatësi, pastaj do ta fusë në qiri mjaltë. Për ta bërë këtë para se të shkojnë në shtrat natën. Koleksion Protivohemorroynyy Mbledhja në dispozicion mbi counter, por ju mund të krijoni vetë. Koleksion protyhemoroynyy prodhimi jo shumë të komplikojë ju, lidheni 1 pjesë hithër dhe buckthorn leh, atëherë 8 g përzierje krijoj një litër ujë të valë.

Vlim përzierje për 10 minuta në ngrohje të ulët, le të qëndrojë për 30 min., Filter. Përdorni një gotë tre - kater herë në ditë në dhimbje të forta pa kone. Duke përdorur shushunjat medicinale Nëse shenjat e hemorroide vënë shushunjat në kone hemoroyni. Me këtë trajtim person do të marrë ndihmë të menjëhershme, dhe nuk ka ilaçe apo mjete të tjera popullore nuk mund të krahasohet me këtë metodë për efikasitet. Në praktikë mjekësore me kone dërguara zakonisht në spital për kirurgji, dhe me Leeches mund të përpiqet për të shmangur kirurgji! Me mjaltë ëmbëlsuar Honey duhet gjithmonë të jetë 100% natyral.

Ëmbëlsuar ajo bëhet aq përmes 1-3 vjet të magazinimit. Me qiri i veshur me sheqer mjaltë i bërë duhet të jetë e sheshtë për të mos lëndohen. Atëherë qiri është vënë në anus. Përsëriteni këtë trajtim është e nevojshme çdo ditë për 5-10 ditë për shërim. Madhe për trajtim majasëll limonit dhe mjaltë hikërror. Por të jetë i sigurt për të natyrshme tjetër ndonjë nuk do të mirë, por dëmi mund të jetë. Me Rowan kuqe Nëse ishte Hemorroide mbyllura - Trajtimi i Rowan kuqe mjet i domosdoshëm. Çfarë ju nevojitet? Shtrydh lëng nga manaferrat pjekur Rowan kuqe.

Merrni mbi 75-100h. lëng tri herë në ditë, ju mund të shtoni mjaltë ose sheqer. Kërkesat duhet të ftohtë ujë. Pas marrjes lëng duhet të hapur deri mbyllur hemorroide ndodhin dhe lehtësim. Me bar të gjatë Pochechuyny Highlander (kombëtare, bar hemoroyni). Çfarë duhet të bëni? 2 lugë çaji me bar të thatë derdh 500 ml ujë. Kuzhinier për 15 minuta. për ngrohje të ulët, le të qëndrojë 120 minuta, filtër. Përdorni 0,5 gota tri herë në ditë për 20-30 minuta. të-ngrënë ushqim. Supë mund të përdoret gjithashtu si një diuretik, laksativ i butë dhe analgjezik. Nëse ju të zhvilloni hemorroide, mjetet juridike popullore, trajtimi duhet të fillojë konsultimet e tyre të detyrueshme me një mjek.

Të sakta dhe gjatë diagnozës do t'ju ndihmojë të kuptoni se çfarë dhe si për të trajtuar sëmundjen. Dhe të jetë i sigurt që të dini se kjo është hemorroide dhe jo një sëmundje e rrezikshme. Për më tepër, vendimi për të vazhduar trajtimin në spital pas diagnostikimin ose trajtimin e mjeteve juridike popullore është gjithmonë e juaja. Eugene,