Hemolitike E. coli në fëmijët dhe të rriturit, trajtim


hemolitike E. coli e lidhur me microflora patogjene. Herë vetëm ajo është e pranishme në trup, moslejimin koha që të preket. Nën kushte të caktuara, ajo duhet të kujtojmë veten tonë. Provokuar riprodhimin e saj të thjeshtë mund të hipotermi, ul imunitetin, ose sëmundjen. Nëse gjatë kontrollit mjekësor zbuluar në feces hemolitik E. coli, atëherë ajo duhet të adresohen. Si nuk kemi të përshkruar në artikullin "hemolitike E. coli në fëmijët dhe të rriturit, trajtim" në faqen tonë të internetit. Simptomat e hemolitik E. coli prezencë në trup Në mënyrë tipike, prania e këtij mikrob fëmijëve që vuajnë diatez, dysbiosis.

Ata shpesh dhimbje stomaku mund të jetë diarre ose kapsllëk. Dhe karrige është e përzier me mukozë të gjelbër. Vegjël shpesh burps, ata shtohet dhe dhemb stomaku. Në efektet e saj të dëmshme mbi hemolitik trupit E. coli është shumë e ngjashme me Staphylococcus aureus. Edhe me një sasi të vogël të trupit të fëmijës nuk mund të funksionojë siç duhet. Prania e mikrob stol të fëmijës kushtimisht të rrisë rrezikun e infeksionit të zorrëve, do të trajtojë atë si absolutisht e nevojshme. Trajtimi i hemolitik E. coli në fëmijët dhe të rriturit Para së gjithash kjo është mikrobet e dëmshme duhet të hiqet nga zorrë dhe të vendosen në atë bakteret e dobishme që përmirësimi i plotë shëndetësor dhe normalizimin e traktit digjestiv.


Kjo do të na droga "probiotics" ndihmojë: Bifidumbacterin, colibacterin - probiotics brez 1; Një probiotki përsosur 2, 3 dhe 4 brez Soprobakterin, Linex, Bifiform, Probifor dhe Bifidumbacterin forte. Ju gjithashtu mund të kolonizojnë bakteret gut qëllimi të dobishëm, dhe të sigurojë kushtet e trupit kur ai kishte nevojë për atë të rritet bakteret e dobishme. Kjo do të na ndihmojë drogë probiotics. Kjo krijuara posaçërisht "salcë" përgatitjet zorrë: Hilak forte, Lizozima, Duphalac, lactulose. Pas konsultimit me mjekun tuaj, ushqyer fëmijën me formulë të veçantë mjekësor, në qoftë se ajo është e shishe-ushqyer.

Baby, nëse është e mundur, të kthehet në gji. Kjo është për një fëmijë - të mjekësisë më të mirë.
Fëmijët më të vjetër të zëvendësojë fruta dhe perime i pjekur para zierje ose vlim. Me produktet e mishit të zgjidhni pulë të ligët ose mish lepuri. Vlim për fëmijë dhe të rritur gruri, qull oriz, por le të vetëm në një i lënë pas dore. Pacientët Kapsllëk mund të pini supë oriz. Të përjashtuar nga dietë e produkteve të qumështit. Përgatitja e pelte, komposto të thata fruta (filtruar), ujë të pastër liberal ziera, çaj të ëmbël. Përjashtojë lëngje dhe pije të gazuara butë. Nëse fëmija juaj ka një mjek i varfër oreks mund të përshkruajnë glukozë-kripur.

Kjo tsitrohlyukosolan kurs ose rehydron. Nëse gjendja e pacientit kthyer në normale, trajtim prodhon rezultate, ne mund të kthehet gradualisht në dietë normale. Por dietë duhet të jetë i balancuar me mjekun. Nëse gjendja nuk përmirësohet, mbetet simptomat kryesore të mostretje, dhimbje, bloating, të vjella të shpeshta dhe t. E. mjeku mund të përshkruajnë antibiotikët. Në çdo rast, ata janë të caktuar individ e tyre dhe nuk mund të zbatohet. Në fund të fundit, trajtimi i gabuar mund të komplikojë vetëm çështje. Këto barna pengojnë jo vetëm e rrezikshme, por edhe i domosdoshëm për florës normale të zorrëve të dobishme.

Kjo mund të çojë në dysbiosis rënda. Prandaj, zbulimin e hemolitik E. coli ndiqni të gjitha rekomandimet e mjekut tuaj. Së bashku, ju jeni të sigurt që të ketë sukses në trajtim. Cheers! Svetlana,