Hemangioma Trajtimi popullore, mjekësi popullore


Hemangioma (Haemangioma) - është një tumor beninje e enëve të gjakut që rezulton nga një shkelje të qelizave të enëve të gjakut. Madhësia e saj ndryshon në varësi të fazën e zhvillimit dhe lokalizimin në trup. Në shumicën e rasteve, hemangiomas ndodhin në një zonë të trupit dhe vetëm në raste të rralla, tumor mund të shfaqet në disa vende. Hemangioma është: venoz, kapilar dhe shpella. Kërcënim për shëndetin dhe madje edhe hemangioma jetës shpella mund të përfaqësojnë organet e brendshme. Por kur ata thyejnë. Megjithatë, hendeku vetë, pa zhvillim të jashtëm, vetëm një rast i rrallë.

Kjo është për shkak të faktit se, ndryshe nga tumoret malinje, hemangioma nuk ka pronë të përhershme dhe rritjen e pakontrolluar.
Pas një fazë të caktuar të rritjes së shpejtë fillon të stabilizohet dhe pastaj të zvogëlojë kufijtë tumorit. Ka tre faza të hemangiomas: rritja e fortë (1 në 8 muaj), arrestimi rritje (prej 6 deri 12 - 18 months), reduktimi i resorption tumorit (5 -7 vjet). Trajtimi i hemangiomas përdorur mjekësi tradicionale Ne konstatojmë menjëherë se në qoftë se ju trajtimi hemangioma ajo duhet të jetë nën mbikëqyrje mjekësore. Angazhohen në tumoret e vetë, madje dashamirës, ​​dhe testuar edhe mjetet juridike popullore për shekuj me radhë, ajo është jashtëzakonisht e rrezikshme.


Fakti që si rezultat i veprimeve të pahijshme ekziston rreziku i hendekut hematoma, veçanërisht kur është fjala për formën e saj shpella, duke rezultuar në hemorragji të bollshme dhe vdekjen e pacientit. Ka shumë sëmundje në të cilat trajtimi mjekësi alternative ka qenë shumë i suksesshëm. Për fat të keq, kanceri nuk është e lidhur me ta. Megjithatë, në qoftë se ju zgjidhni (nën mbikëqyrje mjekësore!) Përdorimi në trajtimin e kostove të drogës nuk janë ilaç, ne paraqesim një analizë të shkurtër të barnave të përdorura si pjesë e praktikës së saj. Në mjekësi, ka shumë mjete dhe metoda për hemangiomas trajtimin, nga receta klasike nga mbledhja e bimëve mjekësore në mënyrat shumë ekzotike.

Ky i fundit përfshijnë, për shembull, trajtimi i vesë në mëngjes. Ose mënyrë edhe më të pabesueshme për të trajtuar format lëkurore të hemangioma fëmijëve: placentën e një fëmije të gjinisë së kundërt për herë të parë një grua lindi ngrirë, copa të prera dhe të vënë në zonën e prekur. Siç thonë ata, gjyshja këshilluar! Mënyra ekzotike për të përfshirë trajtimin e Kombucha (për shkak të xhelatinoz konsistencë kandil deti e saj me nofkën gjerësisht) - shkëput copa dhe të vënë në një hemangioma, së bashku me lutjen "Ati ynë". Në këtë sfond, një tjetër recetë - aplikim i thjeshtë i lë lakër (gjysmë ore në muaj) nuk është aq ekzotike.

A nuk ndalem në efektivitetin e këtyre trajtimeve, si dhe, natyrisht, raste të dokumentuara të metodave të trajtimit hemangioma si mjekësia konvencionale ka në dispozicion. Më mirë të përqëndrohet në më shumë masë të bazuar mbledhjen e bimëve mjekësore. Për trajtimin e hemangiomas aplikojnë ointments dhe TEAS bimor që kanë antitumor dhe efektin choleretic. Përdorimi oats, farë carangth qumësht, Wort, aguliçe, celandine barishte Shën Gjonit dhe të tjerët. Këtu janë disa recetave: Nga tumoreve të ndryshme, të malinje dhe dashamirës ndihmon celandine ekstrakt.

Në 1 filxhan ujë të vluar 1 lugë gjelle nevojë vendas. celandine lugë (bar), të lënë për gjysmë ore dhe tendosje. Pastaj pini infuzion përgatitur për të pirë atë si një ditë për të disa qasjeve, secili duke marrë 1 rr. lugë. * Sallatë Useful luleradhiqe: 100g. luleradhiqe lë të rinj duhet të mbani një orë e gjysmë në ujë të ftohtë të kripur, pastaj pres dhe shtoni 50 oz. qepë copëtuar dhe 25 gram. majdanoz, përzierje dhe sezonin me vaj perimesh, shtoni kopër. Rol të rëndësishëm në parandalimin e tumoreve mund të luajnë Propolisi. Për përgatitjen e tij njëqind gram. shtoni Propolisi copëtuar shëndetin 500ml (96%) të alkoolit dhe të tronditur për gjysmë ore.

Dyqan përzierje në një vend të errët në normale (temperaturë dhome). Përzierje rezultuar u filtruar dhe merret me gojë, duke shtuar 20-40 pika në qumësht të ngrohtë (gjysmë filxhan). Trajtimi i lashtë për barnat e kancerit me Wort Shën Gjonit është. 1 tbsp. lugë e bimëve të thata melkoizmelchennoy pour 1 filxhan ujë të vluar për disa orë në një enë të mbyllur, filtër dhe pini një gotë të tretë infuzion 3 herë në ditë para ushqimit (për 30 minuta). Zierje i përgatitur si. Kjo është vetëm përzierje për 30 minuta në një tenxhere të shtyjnë kapakun në një banjë me ujë të vluar, të ftohur për 10 minuta në temperaturën e dhomës dhe të filtruar.

Njerëzit të trajtojnë të njëjtën supë - kjo pi gjatë ditës me tri pritje për gjysmë ore para ngrënies. * E dobishme si çaj një ilaç tonik Shën Gjonit Wort me kuvendin mjekësor me të bimëve të tjera. Për ta bërë këtë, të marrë 4 i Wort barishte Shën Gjonit, 1 h. Lule kamomil, 4 lule h. Kumak, 3 h. Barishte çikore 4 orë. Immortelle, 2 orë. Grass knotweed (nyjë-zog). Pastaj 20g. koleksion insistojnë brenda natës në 400 ml ujë të vluar jo, atëherë vlim për 5-10 minuta dhe pirë gjatë gjithë ditës. * Për trajtim i hemangiomas është përdorur gjerësisht në mjekësi popullore kërpudha thupër - chaga.

Ne besojmë se ju m
ozhete nuk përgatit drogë në bazë të tij, dhe të përdorin të gatshëm mjet farmaci. Në bazë të ekstraktit të saj është bërë mjet efektiv - Befunhin. Shtëpia gatuaj atë tretësirë ​​ujore. Për ta bërë këtë, 3 teaspoons e drogës holluar 200 ml ujë dhe për të marrë një lugë gjelle tri herë në ditë 30 minuta para ushqimit ose pas 1,5 orësh. Këtu ne jemi në www internetit. rasteniya-lecarstvennie.ru dhe ekzaminohen nën të cilat zhvillon trajtim hemangioma popull, mjekësi popullore. Përsëri theksohet se trajtimi i tumoreve beninje duhet të zgjidhni një mjek.

Mbi përdorimin e mjeteve juridike popullore ju vetëm mund të kërkoni. Në rast të mospajtimit mjeku për përdorimin e tyre, është më mirë që të hidhni ato. Vladsoroka,