Helmintet personalisht metodat tradicionale të trajtimit


Helmintiasis - nje semundje e karakterizuar nga prania e krimbave ne trupin e njeriut. Ka shumë forma të parazitëve, ata ndryshojnë në mënyrën e tyre të transmetimit, vendi ku ata rriten dhe zhvillojnë dhe mënyrat e duke u shpëtoj prej tyre. Helmintet një person mund të jetojë në traktin gastrointestinal, dhe mund të udhëtojnë në të gjithë trupin, duke marrë nën lëkurë dhe madje në ventricles e zemrës. Në mjekësi zyrtare, ka shumë mënyra për të shpëtoj prej tyre me anë të mjekësisë tradicionale. Prandaj një histori më të plotë në lidhje me krimba te njerëzit, metodat tradicionale të trajtimit do të ishte e tepërt. Më të zakonshme janë konsideruar rrumbullakët fjongo dhe parazitë të zorrëve.

Për infeksion krimb zorrësh, ka vetëm një mënyrë për të marrë trupin - oral-fekal. Grimca mbeturinat me vezët e krimbave të merrni në lëkurën tuaj dhe dora e njeriut, dhe pastaj në trup. Për të parandaluar kontaminimin ne rekomandojmë larë duart dhe ushqim përpara se të hahet ushqim të tyre. Për të bërë diagnozën e fekal që tregon nëse ajo vezë krimb zorrësh apo jo. Disa parazitëve të jetojnë në organet e brendshme dhe të prodhojnë vezë në plazmë.
Për zbulimin e tyre është kryer gjak diagnostike. Nëse organi zgjidhur krimbat - manifestohet me simptome: parehati i Përgjithshëm; oreks -violation, domethënë rritja e prejardhjes së tij ubavki peshë; -bolem në zorrë dhe bloating, të vjella apo diarre; gjumë -violation; -sverbinnyam në anus apo perineumit; -padinnyam nivelin e hemoglobinës; djersitje -pidvyschenoyu; kollë -prystupamy, dyspnea, rinitit; Reaksionet alergjike Lokal - urtikarie ose skuqje.


Mjekësia moderne ofron shumë mënyra për të trajtuar krimbat, por ia vlen të kujtohet se shumica e drogës janë shumë toksike. Mos caktojë ata për veten e tij vetëm, por edhe i dhënë më shumë në mënyrë që të fëmijët apo të moshuarit. Ata janë gjithashtu shumë të rrezikshme gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. I tërë procesi trajtim kërkon mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore. Ndonjëherë worms vdekur në njerëz mbeten në trup dhe pastaj lirimin e toksinave. Kjo mund të çojë në helmim të rëndë. Me ekspert të rekomanduara dhe të konsultohet mbi përdorimin e mjekësisë tradicionale dhe mundësinë e kombinimit me ilaçe propozuar.

Gjatë kursit të trajtimit duhet të ndjekin një dietë të veçantë. Ajo duhet të përfshijë shumë fruta dhe perime, bukë nga mielli gruri dhe qull lëngshme. Gjithashtu është e nevojshme që të ketë një rënie të frutave të acidit dhe të thata. Këto mjete të ndihmojë aktivizoni lëvizshmëri zorrëve për të përshpejtuar qafe e krimba. Mendoni se çfarë është trajtimi i worms mjeteve juridike popullore: i urtë -Roztlumachte lule dhe përzierje e tyre me mjaltë në pjesë të barabarta. Merrni tri herë në ditë për një lugë gjelle. Kjo është bërë e mirë para ngrënies. Infuzion -Zavarit i tansy.

Për ta bërë këtë, derdh një lugë gjelle e lëndëve të para filxhan ujë të valë. Wrap, dhe e vendosi atë mënjanë, le të infused rreth një orë. Infusion tendosur jepet para një lugë tre herë në ditë. -Roztlumachte Rreth treqind gram fara kungull, para-pastrimin e tyre nga lëkura. Pastaj shtuar në përzierje e ujit dhe një mjaltit pak. Në mëngjes të marrë një lugë çaji. Ju duhet të hani të gjithë pjesë e një orë. Disa ditë është e rekomanduar për të përsëritur. Mbledhja -Pryhotuyte e pjesëve të barabarta të tansy, kamomil, i urtë, Shkumë, centaury dhe buckthorn leh. Në një pintë ujë të valë, të marrë dy lugë mbledhjes dhe vlim për rreth pesë minuta duke përdorur një dush me ujë.

Supë të tendosura të marrë dy herë në ditë për një gjysmë gotë. -Zmishayte Në pjesë të barabarta të trumzë dhe trumzë. Brew në një termos dy lugë filxhan koleksion ujë të valë. Lër të mbush për disa orë. Merrni infuzion rezulton është filtruar dy herë në ditë për një gjysmë gotë. Kjo është bërë e mirë në një stomak bosh një orë para ushqimit. -Ot Pinworms rekomanduar për të pure disa karafil të hudhër dhe derdh atyre një gotë qumësht të ngrohtë. Atëherë të mbuluar me një kapak qelqi dhe të lënë në 04:00. Kjo zgjidhje duhet të përdoret për enemas gjatë natës. -Podribnit Zhvishem Large shegë dhe i hedh asaj një gotë me ujë. Vlim përzierje për rreth shtatë minuta.

Rezultuar supë duhet të thahet dhe pije për një orë ose dy. E gjithë kjo kohë nuk është e rekomanduar për të ngrënë asgjë. -Zbyyte Duke përdorur për përzierje katër arra. Vënë nga një përzierje e gjysmë një lugë çaji kripë dhe derdh një gotë me ujë të valë. Prapa, le të infused rreth një orë. Atëherë infuzion rezultuar pini gllënjka të vogla gjatë gjithë ditës. -Dribno A do të prerë onions dhe dele atë në shishe gjysmë-litër në mënyrë që ajo ishte një gjysmë shishe. Hidh vodka deri në majë dhe të lënë në një vend të errët, lëkundje herë pas here. Pas një javë e gjysmë, hiqni dhe të marrë dy lugë dy herë në ditë për një çerek ore para ngrënies. -Z'yidayte Agjërimi një lë pak të kalë dori. -kovtayte natën dy ose tre karafil të hudhër. Mbledhja -Pryhotuyte e pjesëve të barabarta të Wort Shën Gjonit dhe trumzë.

Brew lugë çaji filxhan përzierje ujë të valë dhe të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore. Pi filtruar nëpërmjet një qelqit tre herë në ditë. Kjo është bërë e mirë në gjysmë ore para ngrënies. Ky kemi shikuar se si të trajtojnë helmintet rritur. Helminthoses mund të ndikojnë në mënyrë të ndjeshme cilësinë e jetës. Nëse ju nuk merren me efektet e tij të trajtimit mund të jetë më i vështirë deri në vdekje. Prandaj, të gjitha grupet e rekomanduar të paktën një herë në vit për të testohen për të përcaktuar nayavnos