Gastrit Simptomat Trajtimi mjetet juridike popullore


Kur sëmundja gastrit Mukoza përflakur e murit të stomakut, e cila i jep pacientit një shumë të vuajtjeve. Gastrit vijnë me aciditet të ulët dhe të lartë të lëng stomakut. Shfaqja e sëmundjes zakonisht kap njerëzit në befasi. Nuk ka arsye, nuk ka arsye fare papritmas të përzier, të vjella, ka një dhimbje të mprehtë në bark e sipërme. Pacienti fillon të mundosh urth, diarre, kapsllëk, stomak ndjenjën e mbipopullimit. Ndërsa sëmundja nuk është shkaktuar ulçerë, gastrit nevojë urgjente për të shëruar. Për të mësuar se si të kuruar mjetet juridike popullore gastrit, ne do të flasim sot. Tani gjykata e bar veror nalylysya shërimin lëngje, kështu që është koha për të gatuaj ato barna për të trajtuar këtë sëmundje.

Si për të kuruar gastrit me aciditet * Disa herë në ditë, pini një gjysmë gotë (200 ml) lëng patate duke shtuar 1 tbsp. l. mjaltë. Trajtimi për 10 ditë, atëherë të njëjtën pushim dhe të përsëritur trajtim. * Hidh 4 lugë. l. yarrow freskëta barishte gjysmë litër ujë të valë. Mbush më i mirë në një termos për 3-4 orë. Pastaj tendosje përmes një sitë dhe të pirë një filxhan çerek gjysmë ore para ngrënies. Ky ilaç popullore do të ndihmojë me kolit dhe ulcera peptike. Kur ju merrni një shënim që pemët të përshtatshme për koagulimit të lartë të gjakut. * Hidh 200 ml ujë të vluar 4. l. të freskëta, gjethe grimcuar e gjethe delli.


Le të qëndrojë pikërisht për një orë, pini 1 tbsp.
l. infuzion para ngrënies. Ky ekstrakt mund të përdoret për njerëzit që vuajnë nga thrombophlebitis. * Muzik dragua freskët, derdh 4 lugë. l. bar gjysmë litër ujë të valë. Dërgo në 02:00 përfundoi në një enë të mbyllur. Strain përmes një sitë ose napë, pini një filxhan çerek gjysmë ore para ngrënies. * Muzik 2 lugë. l. nenexhik gjethe të freskëta, derdh 200 ml ujë të zier, në një termos për 10 minuta, pastaj tendosje. Ajo duhet të marrë 1 tbsp. l. infuzion çdo 03:00. Mbani në mend se nenexhik i përshtatshëm për tensionin e lartë dhe shtatzënisë. * Muzik 4.

l. ombrellë centaury, të vënë në një termos dhe i hedh një gjysmë litër ujë të valë. Le të qëndrojë gjatë natës dhe të filtruar. Pini infuzion i 100 ml para ngrënies disa herë në ditë. Si për të kuruar gastrit me aciditet të ulët * Lugë gjelle mjaltë natyral errët tërësisht të shpërndarë në një gotë me ujë të ngrohtë zier. Brenda 2 muajve të pijshëm 600 ml produkt në ditë. Shtrydh lëng i manave të freskëta të malit hirit dhe të marrë atë për 1 h. L. përpara se të hahet. Ju mund të plotësoni sheqer Rowan, ditë vendas. Pastaj gatuaj atë për ngrohje të ulët për gjysmë ore para shfaqjes së shurup. Ky i ftohtë shurup dhe për të marrë 1 tbsp.

l. përpara se të hahet. * Hidh gjysmë litër ujë të valë 3 tbsp. l. thatë pluhur çaj barishte shelg. Dërgo një ulcerë dhe kuzhinier mbi një ngrohje shumë të qetë për 10 minuta. Pastaj të lejojë që të qëndrojnë për 2 orë, tendosje dhe pije gjysmë gotë gjysmë ore para ngrënies. * Hidh gjysmë litër ujë të valë 2 tbsp. l. lule Calendula thata, vlim dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 7 minuta, të lënë për 2:00, pastaj tendosje përmes napë ose sitë. Pini një filxhan çerek në mes të ngrënies. Ushqim diete për gastrit me aciditet të ulët Në shenjë e parë e sëmundjes dy ditëve të para të përmbahen nga të hahet.

Ju vetëm mund të pini ujë të freskët të ngrohtë. Pastaj hani ushqime të yndyrshëm të ngrohtë nuk është një mënyrë i lënë pas dore. Pastaj ju mund të përfshijnë në dietën tuaj çaj brewed dobët me qumësht, i krisur, një sasi të vogël të gjalpë, vezë të freskëta, djathë, peshk të zier ligët dhe pule. Avulli burgers Cook, perime ose patate supave, pelte ëmbël, lëng, fruta pureed ëmbël dhe perime. Ata kanë nevojë për të fshirë para përdorimit. Përjashtojë nga menuja juaj është pikante, ushqime të kripura, pjekje, mish yndyror, peshk, qumësht e tërë, lakër dhe rrush të thatë. Ushqim diete për gastrit me aciditet Nëse aciditetin e stomakut rrit, ushqimi duhet të jetë i butë.

Ju mund të hani biskota me bukë të bardhë, supave sigurt për të gatuar supë baltak me drithëra pure. Omelets Cook, qofte steamed, mish ligët, qull pureed qumështit, vezë të ziera, buding, pelte, pulave, peshkut duhet të vlim me ujë. Pini hips supë, krem, qumësht, dhe jo çaj të ngurta. Të përjashtuar nga dietë e ushqimeve pikante dhe të skuqura, turshi, aksioneve të fortë dhe supave, bukë dhe kafe të zezë. Ulja futje tuaj kripë dhe kategorikisht refuzojnë alkool. Gastrit kronik përkeqësohet zakonisht në pranverë dhe vjeshtë. Për të përgatitur për çrregullime sezonale bëjë rezervat herbs paraprakisht.

Cook atyre mjete efektive popullore për të trajtuar gastrit, ndiqni dietën dhe sëmundjen duhet të jetë në gjendje për të kapërcyer! Cheers! Svetlana,