Droga trajtimit gastrit per trajtimin e gastritit


Gastrit është një inflamacion i membranën mukoze ose shtresat e thella të murit të stomakut. Në shumicën e rasteve shkaku është Helicobacter por stresi, pirja e duhanit, alkoolit dhe dietë të varfër gjithashtu kontribuojnë në sëmundje. Simptomat kryesore janë përzier, dhimbje barku, të vjella, çrregullime të zorrëve. Për diagnozën më mirë shpenzuar endoscopy. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë një sëmundje si trajtim gastrit, ilaçe për të trajtuar gastrit, le të flasim detaje.
Trajtimi i gastritit shpenzojnë së bashku, përveç terapeutike dietë përshkruhen barnat që mbrojnë stomakun nga acidi klorhidrik, antibiotikët, droga që të mbajë një ekuilibër të aciditetit.

Medikamente për trajtimin e gastrit marrë për aq kohë sa mukusit është restauruar dhe falja nuk ndodh. Kur mjekim të përmbahen nga pirja e duhanit, pirja e alkoolit, krejtësisht refuzojnë ushqim erëza. Për të gjithë pacientët, mjekët bëjnë një dietë, ajo pasoi një kohë të gjatë. Trajtimi i gastrit akut të fillojnë pastrimin e stomakut dhe zorrët. Në sëmundjet infektive të marrë enteroseptol, chloramphenicol, qymyr ose kaolinë. Nëse etiologji alergjik përshkruajnë antihistamines. Nëse sulmi të rënda dhimbje të pacientit, ai duhet të lehtësojë drogë cholinolytic tilla si atropine ose platifillin gidrotartrata, n / k.


Kur dehidratim është përshkruar klorur natriumi ose 5% glukozë, nga administrimit parenteral. Që nga shkaku më i zakonshëm i sëmundjes është bakter Helicobacter pylori, është pjesë e përgatitjeve për qëllim marrjen e shpëtoj prej tij. Për të luftuar këtë arsye duke përdorur medikamente për të ulur aciditetin në stomak dhe antibiotikët. Për shembull, Clarithromycin çiftëzohet me Amoxicillin ose Metronidazole, në disa raste duke përdorur tetraciklina ose Furazolidone. Doza dhe regjim të përshkruara nga mjeku, në varësi të fazën e plagë. Kursi i antibiotikëve zakonisht zgjat një ose dy javë. Çfarë antibiotikët janë të caktuar në çifte, për shkak të trupit të habituation.

Për të reduktuar aciditetin gastrik përshkruar Omeprazoli, suppresses aktivitetin e enzimave përfshira në sintezën e acidit hidroklorik. Ranitidina është gjithashtu shumë efektive, ajo eshte nje bllokues receptor nevojshme për të drejtuar sintezën e acidit në stomak. Duke ulur aciditetin zvogëlon sulmin dhimbje, qelizat e mukozës së mbrojtjes nga dëmtimin e mëtejshëm dhe rrit efektivitetin e droga të tjera. Droga nga antacids grupit përdoret gjithashtu për të trajtuar. Ata janë të shpejtë, të ketë një pronë mbrojtur, të zvogëlojë sulm dhimbje dhe të sjellë lehtësim për të pacientit.

Merrni ato shpesh, rreth pesë ose shtatë herë në ditë. Droga mund të merret dy fëmijët dhe të rriturit janë në dispozicion dhe janë relativisht të lira. Per shembull, në formën e suspensioni prodhuar Almagel dhe Maalox, tableta Hastal. Dallimet ata nuk bëjnë, të zgjedhur atë që është më i përshtatshëm për t'u pranuar. Për të reduktuar stomakut gjëndrra sekretuese acid përshkruajnë hormonet. Këto përfshijnë Misoprostol (Tsitotek), ajo nuk duhet të merret gjatë shtatzënisë, ajo i referohet drogave që shkaktojnë aktivitet të lindjes. Për të mbrojtur mukozën duke përdorur Sukralfat (Venter).

Ai shërben si një barrierë ndërmjet murit stomakut të pacientit dhe acidi hidroklorik. Ky medikament nga grupit hastroprotektorov. Përgatitjet bismut gjithashtu efektive në trajtimin, ajo pepto-Bismol dhe De-nol. Ata gjithashtu të shërbejë për një rol mbrojtës në stomak. Në gastrit autoimune duke përdorur hormonet dhe ilaçe nganjëherë mund të punojnë kundër pjesës tjetër të trupit. Gjatë shtatzënisë, nuk do të kryejë një trajtim të plotë në mënyrë që të mos dëmtojë fëmijën. Rregullimet e bëra zakonisht në dietë dhe trajtim të plotë është kryer pas lindjes. Ndonjëherë shumë e ngatërruar me gastrit disa simptoma të gjysmës së dytë të mandatit. Ata janë të lidhur me ndryshimet në trup.

Trajtimi i kësaj sëmundjeje është një proces shumëdimensional dhe kjo përfshin dietë, ilaçe dhe për të forcuar sistemin imunitar. A nuk e besoj gastritit plagë të padëmshme. Proceset running mund të çojë në ulcera peptike ose kancer të stomakut. Është shumë më e lehtë për t'u marrë me të në një fazë të hershme, duke zvogëluar numrin dhe shpeshtësinë e relapses. Edhe njerëz të cilët e konsiderojnë veten mjaft të shëndetshme, duhet të kaloj nëpër kontrolle të rregullta mjekësore dhe të ndjekin rregulla të caktuara të të ushqyerit. A vetë mund të çojë në rezultate katastrofike. Metodat e trajtimit dhe të drogës mostrave të dhëna në nenin e përmendur për shqyrtim, kjo nuk është e rekomanduar për të kryer trajtim sipas skemave.

Diana,