Një shtëpi e mirë të lëkurës fytyrës


Mosha vizuele personi, për disa arsye, të përcaktuar fytyrën e tij. A është kjo për shkak se gratë që duan të duken të rinj, kështu që të përpiqet për të kërkuar për të. Lëkura jonë ka nevojë për kujdes dhe lëkurën e fytyrës në veçanti. Ajo është gjithmonë në horizont, dhe gjendja e saj mund të përcaktohet dhe sa jeni të vjetër dhe qëndrimi juaj. Pamja e saj e shëndoshë varet jo vetëm nga goditjet e jashtme me natyrën, por edhe për gjendjen e brendshme të trupit.
Kequshqyerja, mungon dietë e frutave dhe perimeve, vitamina - në mënyrë dramatike ndikon në shëndetin, dhe si pasojë në fytyrën e tij. Por ndonjëherë gjatë metabolizmit normal mund të jetë një problem.

Në këtë rast, ka disa arsye. Një kujdes i gabuar të lëkurës. Gjatë ditës lëkura jonë është përballur me faktorë të ndryshëm - pluhur, ujë, djersë, yndyrë, lëkurën, kozmetike. E gjithë kjo ndërton dhe shtylla të ngulura në krye të njëri-tjetrit, duke clogging poret dhe parandalimin e saj të marr frymë. Nëse ju do të donte që të ketë pasur një lëkurë të mirë fytyrës, shtëpi çdo gjë që ju të lodhur në kohën e gjumit, të përpiqet për të hequr të gjitha "mbeturinat" e duke i bërë disa procedura të bukur të trajtimit. Lëkura juaj ka nevojë për të marrë frymë shtëpi dhe jo të jenë nën një shtresë e grim! Në natën ajo "mban" metabolizmin, rikthen qelizat e vdekura, duke zbuluar poret, pastron faqen inflamatore.


Pra, më shpejt ju të merrni atë një rregull për të monitoruar të lëkurës, më të gjatë se ju mbani një pamje rinore, dhe më vonë ju duhet të mbështetet në mjetet e ndryshme se ajo ngadalëson venitje. Dhe të gjithë më të gjatë do të thonë se ju keni një lëkurë të mirë! Ka katër faza të kujdesit - spastrimit, toning, hidratues, ushqim. Për të filluar, do të përcaktojë se çfarë lloj të lëkurës tuaj, dhe vetëm pastaj të përdorni këshilla të vogla: 1. yndyrë - i ndritur, famë e përhershme, ngjyrë gri, zmadhuar poret. Mëngjes dhe mbrëmje pastroj të përballet me të lëngshme, produkteve të butë për këtë lloj.

Duke hequr dhjamin nga fytyra e shtëpisë, nuk e bëjmë atë me shumë kujdes, të lënë për një pengesë të vogël mbrojtëse. Për të mbuluar yndyrë, përdorni pluhur, vetëm Vendoseni atë në moderim. Për të pastër, që të mos vdavaytesya automjete me pronat astringent dhe hidratues. Për të përdorur kremra hidratues, ata nuk lejojnë vulosjen e poret. Përdorim të përditshëm të ulët-yndyrë krem ​​për mbrojtjen e diellit. 2. Dry - kur ju ndjeheni cleanser dhimbje, webs fytyrës kapilar tejdukshme, kanë poret e vogla. Para se të shkojnë në shtrat gjatë larjes, përdorni një fshesë të lëngshme nuk përmbajnë sapun ose sapun me një përmbajtje të lartë të yndyrës, ajo duhet të jetë vetëm butë.

Në mëngjes, shpëlarje fytyrën me ujë të ngrohtë. Përjashtojë soaps ashpër. Zgjedhja e një moisturizer, shikoni për përbërjen e tij. Ajo duhet të përfshijë: dimethicone ose acid Hyaluronic, glicerinë. Ata të parandaluar humbjen e ujit. Morning njomet të përballet dhe jo vytyrayuchys, aplikoni moisturizer kështu mban lagështi. Make-up përdorimit pluhur yndyrë, baza yndyrë. Për të pastruar fytyrën, nuk e përdorin një mjet që është pastrim i pranishëm. Mos harroni të aplikoni sunscreen në gjoks të tij, qafë dhe fytyrë. 3. Mix - Faqet e thatë dhe ballin, mjekër dhe hundë lirua vazhdimisht sebum. Pastrimi duhet të zgjidhen për lëkurë kombinim.

Tool do të gjeni atë në fytyrën tuaj zonat e thata dhe vaj. Kozmetikë duhet të zhironesoderzhaschie ose bazë uji. Kozmetikë imponuara pas sulmit, humidifier, ju mbrojnë vendin e lëkurës thatë. Krem është aplikuar nga dielli çdo ditë. 4. Normal - qetë, pak matte nivelin hije e yndyrë dhe lagështi të mjaftueshme moderuar. Ushqyerit Shkencëtarët kanë vërtetuar se është e mundur për të ngadalësuar plakjen reaksion zinxhir proces. Duke bërë kështu, ne mund të ndihmojë - antioksidantë. Përfshini në ushqimet tuaja dietë janë dhënë lirisht për ne nga natyra, e pasur me këto substanca - rrushi i kuq, hudhër, domate, speca, brokoli, boronica, fiq, Kastrati, fasule, kënaqur.

Mos neglizhimi dhe pijeve - verë të thatë e kuqe, kafe organike, çaj jeshil dhe çokollatë. Për të keni pasur lëkurë të mirë, të përfshijë në ushqimet tuaja dietë përmbajnë Vitamina E - vajra bimore; Vitamina A (carotene) - mëlçisë, karrota, perime të verdhë; vitaminë E dhe C - currants, u rrit, limon; Acidet pangopura - vaj peshku. Dhe ne rekomandojmë version i faqes mos harroni të proteinave - një troftë, anchovies, salmon, harengë; Mundohuni të reduktuar futje e ushqime të lartë në karbohidratet: bukë, patate, makarona dhe ëmbëlsira, sheqer. Ata mund të rrisë sheqerit në gjak, e cila çon në plakjen.

Disa receta për përzierje 1 1/3 c. Mjaltë nga 1,5 përqind. l. sapun të lëngët, shtoni 0,5 cent. glicerinë dhe zbatohen masazhin në lëkurë. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Recetë është pastrimi, dhe pronat zbutës të ushqimit. 2. Në një tas të duhet të heq dorë nga 0,5 cent. pluhur kakao, 3 h. l. djathë, 2-3 h. l. miell tërshërë, 4 lugë krem, 1/3 c. mjaltë. Pastaj Leviz
veshje, dhe të vënë në fytyrë. Pas 10-15 minuta. pije me ujë të ngrohtë. Maskë moisturize dhe zbutur lëkurën tuaj. Dy gjëra janë vlerësuar vetëm kur ata të humbasin, të rinjtë dhe shëndetin. Edhe një herë, duke kërkuar në veten në pasqyrë, ju papritmas njoftim rrudhave.

Nuk ka panik - kjo është mosha e vjetër! Natyrisht, ne e kuptojmë se kjo nuk është, por emocionet mbizotërojnë mbi arsyen. Orator i lashtë romak Ciceroni Marcus Tullius tha: "Çdo moshë ka veçantitë e veta." Gjatë viteve, procesi i plakjes do të vazhdojë të marrë të saj, metabolizmi i ngadalshëm, qelizat e përditësuar jo më aktive të reduktuar prodhimin e kolagjenit, e cila jep elasticitet lëkurës dhe qëndrueshmëri. Pra, pse të përshpejtojë plakjen - kam nevojë për të ngadalësuar! Bakinka,