Fara kungull dobi dhe dëm si skuqura


Fara kungull kanë një erë pak të arre dhe e ëmbël, janë ndër më fara aromatike dhe ushqyese. Ata janë të errët gjelbër oval dhe e sheshtë. Disa prej tyre janë shell verdhë-bardhë, edhe pse ka varieteteve të fara kungull në të cilat asnjë shell. Shumë njerëz si për të klikoni fara kungull për argëtim, por është ajo gjithmonë e dobishme dhe ato janë të sakta ato skuqur?! Kjo ne redaktuar faqen e internetit dhe do të donte për të folur sot, në artikullin "Fara kungull përfitojnë dhe dëm si skuqura." Cilat janë përfitimet e kungull fara? Fara kungull në një shumë të pronave të dobishme.

Pronat e dobishme për shkak të përbërjes së tyre mjaft të madh të mineraleve dhe lëndëve ushqyese. Kjo listë është një proteinë, aminoacidet, shumë vitamina të tilla si C, A, B, D dhe K, por shumica janë vitaminë E - si ai është i njohur dhe antioxidant efektive. Mos harroni, sigurisht, dhe minerale: kalcium, kalium, zink, fosfor, hekur dhe të tjerët. Të 50 gram fara kungulli 69% të vlerës së përditshme të magnezit, hekuri 41%, 44% mangan, 26% zink dhe 21% e bakrit.
Në fara kungulli janë një komponent është si kukurbityn - helm parazitare. Kukurbityn - proteina, të padëmshme për njerëzit por vdekjeprurës për të parazitëve. Kukurbityn më i lartë përqendrimi i koncentruar në një plivochtsi hollë në mes të shell dhe grurit.


Prandaj, ata janë të rekomanduara për lirimin nga infestations brenda rra. Ndryshe nga shumica e barnave, fara nontoxic dhe nuk kanë efekte anësore. Ato mund të përdoren në mënyrë të sigurt si fëmijët dhe të rriturit anthelminthic natyrisht. Ajo duhet të jetë një stomak bosh para mëngjes të hani rreth 100 gram fasule dhe të pijë ujë. Fara kungull të dobishme dhe sistemin kardiovaskular. Ata të përmirësuar cilësinë e gjakut me anë të përmbajtjes së madhe të hekurit në to. Gjithashtu, duke përdorur aminoacidet forcojnë muret e enëve të gjakut, dhe acid linolenic përmbajtura në to, forcon arteriet. Të gjithë njerëzit moderne ne rekomandojmë redaktuar faqen hani rregullisht një farë pak kungull.

Përse? Megjithatë, vetëm ky produkt natyral ul rrezikun e prostatës! Për shkak të sasi të madhe të zinkut në magazinë, fara kungulli janë shumë të dobishme për njerëzit që bien dhe rriten flokët e shurdhër, skuqje duket, të humbur shijen. Të gjitha këto simptoma - një manifestim i mungesë akute të zinkut në trup. Në mënyrë të ngjashme, zink rrit densitetin e kockave, dhe fara janë të rekomanduara për parandalimin e osteoporozës. Mbani në mend se një grusht fara kungull gjatë ditës, vetëm disa javë do të rivendosë ekuilibrin e këtij zëri, ju do të kurseni një person nga manifestimet e brendshme dhe të jashtme të mungesës së saj.

Gjithashtu komponentët aktiv kungull fara të ketë një efekt pozitiv në follicles flokët, kështu që ata janë të këshilluar që të përdoret për trajtimin e baldness. Substanca të dobishme të pranishëm në fara, kanë një pastrues të butë dhe nxit urinimin, ndihmon me fryrje dhe madje mund të tërhiqet metalet e rënda nga trupi - të tilla si plumbi. Fiber ndihmon për të normalizuar fara e sheqerit në gjak. Sepse fara kungull janë të dobishme për parandalimin e diabetit. Fara kungull shteruar të ndihmuar njerëzit të fitojnë një peshë të shëndetshme. Kur ftohtë zbutur kollë e thatë, dhe të ulur temperaturën, dhe të ndihmojë për të zvogëluar gjakderdhje pulmonare dhe gastrointestinale.

Çfarë a fara kungull të ardhur keq? Pavarësisht nga përfitimet e mëdha e fara kungull ata nuk duhet të keqpërdoret! Pas të gjitha, ata kanë një sasi të madhe të oksid salicili. Një acid salicilik në sasi të mëdha mund të shkaktojë inflamacion të rreshtim stomak. Kjo nga ana tjetër mund të shkaktojë gastrit dhe ulcerat stomakut bile. Prandaj normë: Afërsisht 40 - 60 kokrra në ditë. Por mos harroni, kur rozhryzannya derdh fara kungull për të shmangur dëmtimin e smalt dhëmbit, kështu që është e mirë për të pastruar duart e tyre. I pjekur dhe fara luledielli të kripura, mjekët nuk e këshillojnë të hahet.

Ata turshi indet e njeriut dhe kripë nuk janë shfaqur, dhe të depozituara në nyje, e cila kufizon lëvizshmërinë e tyre. Përveç kësaj, ushqyesve në të pjekur, fara peeled janë shumë të pakta dhe ata konsiderohen të padobishme për përdorim. E Këshillit fara kungull gatim Sigurisht, fara kungull mund të gjenden lehtësisht në dyqane, por ata gjithashtu të përgatisë veten fare e thjeshtë. Për ta bërë këtë, hiqni zgavrën e brendshme e fara pjekur kungull dhe fshij atë me një peshqir letre për të hequr tul tepërt që është në lëkurë. Pastaj ata vënë në një qese letre në një shtresë dhe të lejojë që të thatë brenda natës.

Roast në fara furrës nevojë në një shtresë të hollë në një temperaturë poshtë 80 ° C për 15-20 minuta. Kjo do të kursejnë fara pjekje vajra të gjallë të shëndetshme. Edhe pse për shumë njerëz thjesht fara poklatsaty - një mënyrë e madhe për të mbush me gëzim, unë dua t'ju kujtoj përsëri se kur ato janë përdorur për të marrë në konsideratë numrin e drithërave ngrënë dhe karakteristikat individuale të trupit tuaj. Hani fara kungull në sasi të arsyeshme dhe përfitimet janë për t'u parë! Lydia,