Dhimbje veshi si një trajtojnë për të Popullit


Pothuajse të gjithë ne më shpejt ose më vonë të përballen me dhimbje të veshit. Përveç kësaj, në disa lloj dhimbje tani duket periodikisht. Dhimbja e veshit është e karakterizuar shpesh nga fakti se ajo është pothuajse gjithmonë intolerant dhe ndonjëherë dhimbje dhëmbi edhe më të fortë. Pavarësisht nga fakti se dhimbje veshi në shumicën e rasteve të tij, nuk është një kërcënim serioz për shëndetin e njeriut dhe jetës, të shkojnë në trajtimin e saj duhet të jetë menjëherë dhe menjëherë.
Sepse sëmundja mund të përparojë dhe të shkaktojë llojet e ndryshme të komplikimeve. Për trajtimin e kryer siç duhet, është e rëndësishme të dini arsyet e paraqitjes së saj. Ju duhet të shikoni një doktor. Ne përshkruaj vetëm disa, por arsye e shpeshtë pse ka dhimbje veshi, si për të trajtuar mjetet e njerëzve të shprehjes.

Membranë Tympanic është i njohur të jetë pjesa më e rëndësishme e veshit. Prandaj, është, në pothuajse të gjitha llojet e veshit, më pak ose më shumë të ekspozuar ndaj pasojave negative. Në shumicën e rasteve, sëmundjet e veshit reduktuar nivelin e dëgjimit përmes rrugëdalje daulle makinë. Fort panik në lidhje nuk ia vlen, sepse dëmtimi i lehtë i vetë të shëruar, dhe shumë i shpejtë dhe pa dhimbje, dhe dëgjimi restauruar në normale, por verbërisht të mbështeteni në të dhe le të rrëshqas shumë gjëra nuk e bëri. Në 70% të të gjithë -tah sëmundjet e veshit të ndodhë për shkak të infeksionit të veshit të mesëm. Ky lloj i specialistëve dhimbje të veshit dha emrin "mediatik otitis" (otitis media).


Në këtë rast fillon procesin e inflamacionit, duke rezultuar në vesh fillon për të formuar dhe të grumbullojë lëngun veshit. Ajo paraqet veshit dhe shkakton humbjen e dëgjimit. Fluid nga koha në presionin e kohës në muret e veshit, duke shkaktuar pacienti ndjen një dhimbje të mprehtë. Një tjetër infeksion mund të fillojnë të zhvillohen në veshit të jashtëm. Kjo sëmundje ndoshta mendoi, quhet externa otit. Dhimbje veshi në këtë sëmundje po aq i dobët dhe shkakton dhimbje shumë të rënda. Shumica e rasteve të tyre, externa otit, duke përparuar mirë derdhet në veshin e mesëm. Ky incident është për të ardhur keq dhe të shkaktojë dhimbje maksimale në fuqi në veshët.

Sëmundjet e tilla të njohura të tilla si grykët, dhimbje dhëmbi apo dhimbje të fytit janë shkaqet e zakonshme e shfaqjes dhimbje veshi. Gjithashtu otitis mund të fillojnë të zhvillojnë kur dëme në trup daulle e veshit të huaj apo objekt që goditi veshin. Në këtë rast, asnjë rast nuk mund të përpiqet për të tërhequr objektin e tyre të huaj nga veshi. Në shumë raste, situata është duke u përkeqësuar, jo më mirë. Prandaj, pa rrezik të panevojshme të përkeqësimit të sigurojë të drejtën për të nxjerrë një objekt të huaj me përvojë specialistë shumë të kualifikuar. Nëse, përveç dhimbje në veshët, ju në mënyrë dramatike ethe, ju duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor.

Bakteret patogjene hyrë veshit të mesëm mund të shkaktojë inflamacion të veshit të mesëm dhe zhvillimin e otitis media në të. Ky lloj i otitis media është më i vështirë dhe i rrezikshëm - një media bakteriale otitis. Nëse keni bakteriale otitis media, trajtimi i mjeteve juridike popullore është rreptësisht e ndaluar, pasi nuk mund të ketë komplikacione të rënda. Për të shmangur ato që ju duhet kujdes të menjëhershëm mjekësor. Vetëm specialist shumë të kualifikuar mund të përshkruajnë ilaçe që do t'ju ndihmojë të hequr qafe të mediave bakteriale otitis, duke shmangur komplikacione të ndryshme. Nëse keni veshin butë otitis media, me ta ju mund të menaxhuar plotësisht veten duke përdorur recetave dhe metodat e mjekësisë tradicionale.

Mjetet juridike popullore për të ju ndihmojë të shpejt dhe me lehtësi të hequr qafe dhimbje të veshit në shtëpi. Se recetave të tilla të mjekësisë tradicionale mund të përdoret për lehtësim dhimbje: 1. Nëse jeni të shqetësuar shumë dhimbje në veshët e mi, mënyra efektive për ju që të bëhet mjet tjetër. Merrni një qepë të vogël dhe të pres në copa të vogla. Hidh pak ujë dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për të shtetit deri copat qepë janë të buta. Le të ftohet një supë pak, pastaj zhytet veshët pacientit duhet të fshihen me kujdes supë. Pastaj vënë në veshin e një pjesë të vogël të qepëve gatuar.

Prisni 15-20 minuta, dhimbje veshi të zatyhnuty. Dobësitë e kësaj metode është se ajo mund të përdoret vetëm si një shtojcë për trajtimin bazë e përshkruar nga mjeku juaj, pasi që vetëm përkohësisht heq dhimbjen. 2. Tjetra, një panxhar i kuq. Merrni panxhar papërpunuara kuqe dhe rrotullohen atë nëpërmjet një rende gjobë. Pastaj me kujdes shtrydh lëng nga ajo dhe e vënë atë në një enë qelqi të mbyllura fort. Lëng rezulton duhet depërtojnë në veshit 5 herë në ditë. Para se të shkojnë në shtrat për të bërë një kompresë. Panxhar kaluan nëpër rende, përfundoi edhe në leckë (mundësisht në napë) dhe bashkangjitur në vesh, fiksimin fashë.

Kjo paketë është lënë deri në mëngjes. Pasi që gjendja juaj është përmirësuar shumë. 3. Nëse keni veshët herë pas here ndjeu një të mprehtë, qitje dhimbje, ajo mund të ndihmojë për të zgjidhur këtë problem recetë e mëposhtme. Merrni 100 gram
Politika, 100 ml vodka, 300 ml vaj perimesh (mundësisht të papërpunuara). Oil vihet në një zjarr të ngadaltë dhe të ngrohtë deri pak ajo, pastaj derdh në të naftës, Propolisi dhe të sjellë një çiban. Përbërja është tërësisht e përzier. Pasi zgjidhje të naftës dhe Propolisi ka ftohur pak, shtoni alkool dhe përzierje përsëri. Në automjet që rezulton duhet lagur leshi pambuku dhe vë një vesh në fjalë.

Qeth duhet të ndryshohet çdo 30 minuta. Me kostot e drejtë e përgatitjes dhe përputhshmëri të plotë me hapat, ju do të vini re zhdukjen e ndihmave dhe dhimbje të veshit pas disa orësh. Rinat Abdrahimov,