E vërteta rreth sportive të ushqyerit


Sot ishte një tendencë jetese të shëndetshme shekulli 21. Kjo nuk është në modë që të jetë i sëmurë, ju duhet gjithmonë të jenë të shëndetshme. Sëmundje dhe vuajtje fizike - një kusht që lind nga fakti se energjia negative tejkalon kufirin e lejuar dhe trupi i saj shkon jashtë bilancit. Body na informon për këtë, si ajo i jep një shans për të zgjidhur problemin. Kjo na dërgon sinjale se nuk mund të injorohen. Kështu, sëmundje - një rezultat i veprimeve tona të gabuara, nën të cilat filxhan ekuilibrin mes prirje të mirë dhe të keq drejt keq. Në më të mirën tonë për të bërë peshat filxhan qenë gjithmonë në anën e shëndetit. Ne duhet të mësojnë të jenë të shëndetshme.

Dhe për t'iu përgjigjur sinjaleve hyrëse. Urtësia popullore thotë një trup të shëndetshëm - mendje të shëndetshme. Pra, shumica e njerëzve janë tani të përfshirë në mënyrë aktive në sport, duke vizituar palestër, pishinë, futbollit dhe volejbollit gjykatat e, fusha tenisi. Pa marrë parasysh se cili sport ju zgjidhni, ide e rëndësishme - për të jetuar një mënyrë jetese të shëndetshme. Për stërvitje gjithmonë të dobishme trupi juaj ka nevojë për të ngrënë. Njerëzit të cilët janë të angazhuar vazhdimisht, ju duhet dy ose edhe tri herë më shumë kalori se personi mesatar. Pra pas çdo ushqyesve stërvitje lejuar trupin të çlodh dhe energji.


Për të ushtruar trupi juaj nuk është shkatërruar, është e nevojshme për të shqyrtuar dietën e tyre të zakonshme. Shkruani në të, një më shumë proteina dhe pak karbohidrate, dhe yndyra minimizohet. Nëse ju nuk e bëni këtë, muskujve të zemrës mund të bëhet më i dobët për shkak të konsumit të mos e energjisë dhe lëndëve ushqyese hyrëse. Në çdo rast, ky zhvillim nuk i interesojnë askujt. Njerëzit të cilët luajnë sport profesionalisht, të bindur thellë se kjo çon në një trup të shëndetshëm. Pra, çfarë duhet të bëni për t'u bërë me të vërtetë e dëshirueshme? Përsëri, por të vendosur për të bërë sport seriozisht, me kujdes të shqyrtojë sistemin tuaj të energjisë.

Dieta duhet të jetë e balancuar, që është, për të fituar sasinë e nevojshme të yndyrë, proteina, karbohidrate, vitamina dhe minerale. Ky kombinim i trupit jetike. Por ka një dilemë. Pas një jetë normale, trupi i njeriut ka nevojë për një faturë 1600-2000 kalori në ditë. Në sport, siç u tha më herët, nevoja për ushqyesve rritet disa herë. Kjo është kërkesë e përditshme të energjisë është rreth 5000 kalori. Situatë të vështirë. Unë dua që të angazhohen në sport dhe për të mbajtur trupin aftë.
Si të jetë? Në këtë rast, ndihma vjen sportive të ushqyerit. Sport ushqyerit - nuk është vetëm një dietë të mirë-përbërë.

Këto kimikate të dizajnuara në mënyrë specifike për të siguruar trupin, të angazhuar në sport, të gjitha të nevojshme për komponentët normalë të operimit. Dhe përveç kësaj, pa marrë parasysh atë ushqim që ai përdor dhe sa herë në ditë. Por, para se të blesh një të dekoruar colorfully kavanoza tërheqëse, ju duhet të dini se në të vërtetë është të ushqyerit sportive dhe si ajo ndikon në trup. Sportive të ushqyerit përmban substanca të ndërlikuar në një formë të koncentruar, në plotësim të dietën e përditshme. Ajo tregon njerëz me aktivitet të lartë fizik, sepse trupat e tyre kanë nevojë për një dietë të ekuilibruar në rritje.

Sportive të ushqyerit mund të jenë të dobishme për të rinjtë dhe të moshuarit. Shpesh konsumatorët gabimisht besojnë se sportive të ushqyerit - një kimike produkt pafund për rosat. Kjo nuk është kështu. Nuk ka droga të paligjshme të tilla si testosterone ose steroid anabolic. Këto droga të vërtetë të shkaktojë dëm të pariparueshëm për trupin. Por sportive të ushqyerit - një kompleks i vitamina, minerale, proteina, yndyrna dhe karbohidratet krejtësisht të zëvendësojë ushqim normal, por vetëm të plotësuar dietën e përditshme. Por që konsumojnë pitching muskujve dial shpejtësi të quajtur sportive të ushqyerit nuk është gjithmonë e mundur.

Në përgjithësi, atëherë ata e dinë në lidhje me rreziqet që marrin pilula, por që nuk e bën për "pompë muskujve" ... Por kjo është zgjedhja e tyre personale, dhe e vërteta sportive të ushqyerit është mjaft e ndryshme. Besohet se sportive të ushqyerit - absolutisht asnjë shije. Kjo nuk është kështu. Prodhuesit furnizimit shumëllojshmëri e saj të flavors, duke përfshirë edhe dëshirat e konsumatorëve. Dietë Sidomos popullor çokollatë. Por edhe ndodh me shijen e mishit, kërpudha dhe mish pule. Duke përdorur sportive të ushqyerit, praktikë skemën e tij të pranimit. Kjo nuk duhet t'ju vënë në çdo frame. Mos harroni, edhe në qoftë se ju jeni të sigurt që ju e dini të gjithë të vërtetën rreth sportive të ushqyerit, përpara se të bëjnë një blerje gjithsesi të konsultoheni me një specialist.

Kjo do të ju mbrojnë nga gabimet e mundshme. Mjeku do të mësojmë për të kontrolluar shëndetin tuaj gjatë tranzicionit për sportive të ushqyerit. Atëherë kjo do të sjellë ju përdorni dhe kënaqësi vetëm. Michael,