Ndikimi i birrës në trupin e burrit të saj


Gjithkush e di se birrë e mirë është e relaksuar, sepse ajo përmban në qetësues saj dhe përbërësit psikotrope, dhe për këtë arsye zgjedhin atë si një pije për t'u çlodhur. Për më tepër, ai përmban një përqindje të vogël të alkoolit. Faktori i fundit në mesin e njerëzve në kthen përgjithshme birrë është pije e padëmshme. Por a është efekti i birrës në trupin e burrit të saj? Le të përballen me atë. Në fakt, ndikimi i birrës në trupin e një njeriu nuk është aq i pafajshëm. Rrezik i tij kryesor për meshkujt sepse përmban estrogjenit - si hormonet substancë femra. Nën ndikimin e trupit njeriun e tyre vetë fillon të prodhojë të njëjtat hormone që nga ana e tij dobësojnë dhe pastaj të neutralizuar veprimin e testosteronit.

Si rezultat, njerëzit me probleme potencë, pikat e tij kryesore të trupit deri në gjashtë të mëngjesit ... por trupin e birrës lëndon njerëzit jo vetëm se. Prodhimi i hormoneve femërore gjithashtu çon në një ndryshim në pamjen e saj. Ai swims yndyrë, dhe disa mund të zhduket qenët leshatak dhe edhe të bëhet më i lartë në zë ton. Birra përmban të hidhur që rrisin oreksin, dhe kështu në mënyrë të pashmangshme të fituar peshë dhe trashje. Për të trashë dhe shumë i afërt me llojin e dytë të diabetit. Konsumohen rregullisht birrë ul oreksin pa një shishe e alkoolit dhe nuk është e dëshirueshme. Nga prania e alkoolit vuan pankreasit, të cilat mund të shkaktojnë pancreatitis.gjetur në flluska birrë e dioksidit të karbonit mureve të vjetra të enëve të gjakut, të cilat kontribuon në hipertensionit dhe variçe venat. Birra, ngjyhet në gjak, përplot qarkullimit të gjakut, pra çdo ditë dilates enët e gjakut dhe e bën zemrën gjithmonë të kandidojë më të shpejtë. Dhe kështu ajo fillon të zgjerohet në vëllim, rezultati është një "zemër birrë". Përveç kësaj, tensioni i gjakut në enët e gjakut të zgjerimit të tyre është reduktuar, e cila ndikon në rrjedhjen e gjakut në organe të ndryshme dhe sidomos bust të ulët. Shkencëtarët e BE-së gjeti se kur pirë një litër birrë në ditë, shanset e pash fluturoj.

Sëmundje të veshkave, ajo është edhe më e ngarkesës së tyre përmes rritjes së urinimit. Mëlçisë, e cila nuk ka kohë për të shpëtoj trupin e toksinave shumën e tillë bëhet e prirur cerozë. Është e qartë se në qoftë se ju pini një ose dy kanaçe e birrës në javë e përshkruara pasojat do të mund të shmanget. Por kjo është dinak dhe birrë, alkoolit ulët se ajo ka një shije të këndshme e bukës, dhe për këtë arsye nuk ka doza të tilla vërejtur. Si rezultat i një pasion për birrë dhe birrë të pijshëm përfundon impotencë të parakohshme. Nga të gjitha më lart duket se dëmtimi i birrës në trupin e njerëzve - kjo nuk është e diskutueshme vërtetën. Pra, nëse janë apo jo ajo më mirë për të pirë birrë në moderim, apo jo për të pirë në të gjitha?!

Carolina,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!