Efekti i çajit të gjelbër në sistemin e tretjes


Në vendin tonë në zakonin e shumicës së njerëzve - për të pirë çaj, pirja atyre një sanduiç, cookies, dhe ëmbëlsirat e tjera, dhe edhe më shumë për të përfunduar mëngjesin e tyre apo darkë. Por problemi i vetëm është se ata shpesh janë në një nxitim dhe pini çaj, jo ushqim prozhuvavshy që nuk është e mirë për tretje. Tea është e dobishme vetëm kur ushqimi lëviz nëpër ezofag në stomak, por jo përpara. Çaji jeshil është veçanërisht i mirë të ndihmojë të tretet yndyrore ushqime, drithëra dhe makarona. Megjithatë, për të larë poshtë ndonjë çaj ushqim duhet të ngadalë, intermittently, kështu që ajo nuk është shumë e shqetësuar sistemin tonë të tretjes, jo veprim u mbytën e enzimeve të pështymës dhe lëngje ndihmon tretjen e ushqimit. Misioni i saj - për të ndihmuar më mirë, por jo të zëvendësojë atyre efekt.

Efekti pozitiv i çajit të gjelbër në sistemin e tretjes është veçanërisht i madh në rast në zorrë ckaplivaetsya numër të madh të toksinave dhe toksina, veçanërisht për shkak të sëmundjes së mëlçisë ose organeve të tjera të brendshme. Sipas rregullave të gatuar gjelbër qenieve çaj dehur, pothuajse menjëherë ka një efekt të rëndësishëm antibacterial në sistemin e tretjes. Pronat e tilla janë të ruajtura dhe një ditë pas përgatitjes së saj. Çaji jeshil është gjithashtu një trajtim shumë efektive për dizenteri. Infuzion të qëndrueshme të freskët çaj, kjo nuk ka rëndësi - e gjelbër apo të zi, është një produkt që rrit energjinë, duke qenë një pije të përsosur për të shuar urinë tuaj.


Një i fortë, dispepsi vazhdoi gjatë, çaj, veçanërisht e gjelbër, duket se një nga produktet pakta që pacienti të vetëm mund të marrë. Besohet se çaji jeshil ul oreksin. Në të vërtetë, madje edhe një filxhan i kësaj pije jep një ndjenjë e plotësi, kështu që pas një mëngjes të lehta dhe një filxhan i çajit të gjelbër nuk janë aq shumë duan të hanë të njëjta dhe madje pule këmbët e! Por kjo është pikërisht ajo që është e nevojshme për gratë që watches figura e saj ... Megjithatë, kjo nuk do të thotë se çaji jeshil është plotësisht në gjendje për të zëvendësuar plotësisht një vakt të plotë. Dhe nëse ju jeni duke pritur për fëmijën, doza e konsumimit të çajit të gjelbër të kontrolloni me mjekun tuaj mbikëqyrësit.

Megjithatë, pse çaj jeshil ndihmon për të humbur peshë? Ndikimi i tij mbi sistemin e tretjes është aftësia për të thyer ushqimi ynë përmban yndyrë. Kjo pije është ndoshta më të mirë të përfundojë çdo vakt. Kjo është shumë e kënaqshme, sepse ajo Përmbajtja e madhe e proteinave, në pijet e saj të gatshme mund të përmbajë deri në 25%, në varësi nga lloji dhe mënyra e lë çaj të përpunimit. Kryesisht për shkak të kësaj ajo përmban në Lindore e Azisë pemë çaji gjethe është përdorur shpesh në një shumëllojshmëri të supave, salads, enët e nxehtë - merak apo mishit të skuqur. Për këtë pjesë të vlefshme të gjethes mund të konkurrojnë vetëm përfaqësuesit e bishtajore.

Dhe së fundi disa rekomandime se si çaj nuk duhet të jetë që të mos ndikojë negativisht sistemin e tretjes dhe nervor. Pra: çaj jeshil * nuk është e rekomanduar për të pirë me stomak bosh. * Çaj Tepër nxehtë djegia bezdisshëm fyt, ezofag dhe stomak. Përdorimi për një kohë të gjatë çaj shumë të nxehtë (sipër 60 ° C) kërcënon sëmundje në kontakt me ta vrarë me sistemin e tretjes dhe të sistemit të frymëmarrjes. Për një çaj të rehatshme dhe të sigurt të pijshëm çaj jeshil duhet të jetë e nxehtë 50-55 ° C. * Mos pini dhe çaj të ftohtë gjelbër: ajo nuk i jep energji dhe qartësia e mendimit dhe humor të zymtë dhe të ngjeshur në bronke.

Gjithashtu, çaj e keqe dhe shumë e fortë, sepse doza të larta të caffeine dhe tanin, i cili është i pasur çaj jeshil, mund të jenë burime të çrregullimeve të gjumit migrenë, ky çaj është e padëshirueshme për pacientët me gastrit dhe ulçerë stomakut. Pranimi çaj i fortë jeshil shkakton atyre urth, rritjen e dhimbje. Gjatë thelb të gjatë saldimit të gjelbër gjethe çaji janë të oksidohet në mënyrë spontane se jo vetëm që e bën atë me baltë dhe pa shije, por edhe në masë të madhe zvogëlon vlerën nëpërmjet shkatërrimit të vitaminave.
I dëmshëm për të pirë ilaçet çaj! Ato taninet, të cilat në çaj të gjelbër sesa në forma të tjera të saj, të ndarë, duke formuar tanin, e cila është arsyeja pse shumica e drogave të reagojnë me të dhe në të mirë jo asimiluar dhe në të keqe - komponimet formë të dëmshme për trupin.

Saldim atë ditë qëndroi jo vetëm humbet vitamina janë shkatërruar lehtësisht, por përveç kësaj është nuk mund të jetë terren më të përshtatshme të mbarështimit për bakteret e ndryshme. Përjashtimisht, ky çaj është e lejuar për të përdorur si një mjet për përdorim të jashtëm. * I dehur gjelbër çaj para ngrënies çon në faktin se pështyma holluar, ndërsa ushqim humbet shijen e saj, përveç përkohësisht redukton aftësinë e trupit për të tretet proteina. Pra, është më mirë për të pirë çaj për gjysmë ore para ngrënies. Ashtu si pas një vakt - është më mirë të prisni të njëjtën sasi. Sipas këtyre rregullave ju do të gëzojë një parti çaj të këndshëm!

Nicholas,