Efekti i çajit të gjelbër në të mëlçisë, zemrës, veshkave, traktin gastrointestinal


Fakti se çaji jeshil të ndikojë pozitivisht organet individuale të trupit dhe të gjithë trupin ka qenë i njohur për një kohë të gjatë. Gjethe çaji delikate për një kohë të gjatë është një mënyrë e madhe për të ulur presionin, humbje peshe dhe për të përmirësuar imunitet. Dhe të gjitha pronat e saj të dobishme janë vërtetuar nga shkencëtarët, të cilët gjenden se çaji jeshil mund të përmirësojë shëndetin dhe për të rritur rezistencën ndaj shumë sëmundjeve. Por, si çaj të gjelbër që ndikon në mëlçisë, zemrën, veshkat, traktit gastrointestinal? Kjo është kështu që ne do të flasim sot. Si pjesë e çajit të gjelbër për rreth treqind kombinime të ndryshme kimike, ato kryesore janë caffeine çaj (teyin), theophylline, e cila dilates enët e gjakut dhe sistemit nervor nxitës, theobromine, e cila stimulon zemrën dhe tanin, përmirëson tretjen, promovon gastrointestinale të mirë të vendeve të punës trakt dhe heq nga rrezatimi tonë të trupit dhe mikrobeve.

Ndër të tjera, kjo është një çaj substanca antimicrobial shumë e amino acideve të dobishme që ndihmojnë sistemin nervor, dhe minerale të ndryshme (fluoride mbron dhëmbët nga prishja, fosfor, e cila ndihmon funksionimin normal të fibrave nervore, jod, e cila pengon sklerozë dhe të tjerët). Për më tepër, në çaj të gjelbër, ju do të gjeni një përzgjedhje interesante të acideve organike si malic, limoni, sucinik ose oxalic acid, e cila rrit dobishmërinë e çaj. Vetëm një filxhan i çajit të gjelbër në ditë mund të ndihmojë trurin tuaj më të mirë perceptojnë dhe procesin e informacionit, të rritur rezistencën tuaj ndaj infeksioneve të stresit dhe të ndryshme, duke zgjeruar enët e gjakut dhe saturating tyre me oksigjen, për të përmirësuar mprehtësi vizuale dhe aftësinë për të kujtuar informacion të ri.


Vetëm një filxhan i çajit të gjelbër në ditë për një vit do të ju lejojnë për të humbur peshë nga 4,5 kg! Ky është përfundimi tërhequr nga hulumtuesit në Kinë nja dy vjet më parë. Natyrisht që duke rënë në peshë, ju lehtësojë zemrën dhe t'i japë atij mundësinë për të punuar më pak intensive. Më pak peshë - më pak energji për të mbështetur trupin, dhe em duke kaluar dhe në këtë mënyrë të lehtësojë traktit digjestiv. Më pak vëllimi i trupit - do të thotë më pak veshkat duhet të punojnë për të pastruar trupin dhe mëlçisë nuk kanë nevojë për marrëveshje kaq shumë krovetvorenyem! Kjo është efekti i çajit të gjelbër në zemër, veshkat, traktit gastrointestinal, mëlçisë! Përveç kësaj, çaj të ftohtë e gjelbër ul temperaturën dhe përmirëson ventilim në mushkëri, e cila ndihmon në procesin e shërimit, ato mund gargarë dhe laje hundën, si ajo ofron një dezinfektues dhe një efekt të ngrohjes.

Gjëja kryesore, nuk e teproj, sepse në temperaturë të lartë çaj të nxehtë e gjelbër mund të shkaktojë stres mbi veshkave dhe të zemrës. Por në formën e nxehtësisë me herbs të dobishme, limon dhe mjaltë ai do të përballen me hipotermi. Është e vështirë të mos i kushtoj vëmendje mënyrës se si çaji jeshil ndikon enët e zemrës dhe të gjakut. Sepse konsumi çaj në ditë siguron se enët e gjakut zgjerohet, muret e tyre janë forcuar, tensioni i gjakut bie, dhe funksioni i zemrës është më e mirë. Për shkak të faktit se çaji jeshil shkatërron depozita dhjami, i pengon ato të depozitohen në muret e enëve të gjakut, dhe gjithashtu përmban kripëra të hekurit dhe kaliumit, trupi fillon të prodhojë qelizat e gjakut, gjaku përmirëson, normalizes muskujve të zemrës.

Një prani në catechins çaj (antioksidantë natyrore), promovon aktivizimin e mëlçisë dhe shpretkës, dhe aktivitetit të trurit shërim të shpejtë pas goditje në tru. Puna e sistemit të tretjes dhe çaj të traktit gastrointestinal gjelbër ka veti antibacterial dhe vepron si një antiseptik. Kjo është për shkak se ky lloj çaji përmban taninet special dhe shkatërrojnë bakteret e dëmshme që pengojnë procesin e kalbjes dhe dekompozimit të neutralizoj dhe për të hequr toksinave nga trupi. Përveç kësaj, këto substanca të kesh veti antiseptike, të aftë për të shëruar plagët e ulçerë mëdha dhe të vogla e zorrëve ose stomakut.

Kjo cilësi luan një rol të rëndësishëm, sepse sa më e lartë shkalla me e çajit të gjelbër, më aktiviteti i saj antimicrobial dhe përfitimet për tretje. Lë të rinj çaj që formojnë bazën e çajit të gjelbër, mëlçisë përkryer pastruar, stomak dhe veshka, të parandaluar zhvillimin e dobësisë dhe humbjes së tonit të traktit gastrointestinal, duke ndihmuar për rinovimin e trupit dhe për të reduktuar rrezikun e kancerit