Efekti i çajit të gjelbër në trupin e njeriut


Efekti pozitiv i çajit të gjelbër në trupin e njeriut ka kohë që njihet. Por pse dhe se si kjo ndodh, jo të gjithë e di. Dhe gjë është se ajo përmban 300 komponimet kimike. Më e rëndësishme e tyre - teyin (çaj kafeinë), theophylline dhe theobromine. Përveç këtyre substancave në përbërjen përfshin një tanin - tanin, e cila ndihmon për të përmirësuar tretje dhe normalizimin e traktit digjestiv. Tanin gjithashtu tregon trupi i substancave radioaktive, forcon muret e enëve të gjakut dhe ndihmon të shpëtoj prej mikrobeve. Gjithashtu, ndikimi i çajit të gjelbër në trup thotë se ai përmban catechins, substanca dmth me pronat antimicrobial.

16-25 përqind e këtij produkti të dobishëm ka proteina dhe amino acide. Efektet ushqyese në çaj lë aq e madhe se ajo nuk është e bishtajore inferiore. Çaji jeshil përmban 17 aminoacidet, duke përfshirë glutamine nevojë për të identifikuar e aminoacideve që ka një efekt pozitiv në sistemin nervor. Si e bën çaj jeshil në trupin e njeriut? Përbërja e tij përfshin një lëndë minerare, të cilat përfshijnë fluoride mbron dhëmbët nga prishja, fosfor, thelbësore për funksionimin normal të sistemit nervor, dhe jod, i cili ka efekt anti-sklerotike. Çaji jeshil gjithashtu përmban acide organike, malic, limoni, oxalic dhe sucinik nga të cilat vlera e një produkt rritet ndjeshëm.


Ai - një mënyrë e madhe për lehtësimin e dhimbje koke, të ndërtuar rezerva dhe të përmirësojë funksionin vizuale. Përveç kësaj, ajo ndikon në të gjithë trupin, duke rritur funksionin e saj adaptive dhe rezistencës ndaj sëmundjeve të ndryshme. Çaji jeshil ka shumë prona të dobishme. Ajo merr shpëtoj e lodhjes, i jep forcë dhe na bën më të efektshme. Në pijet pranishëm caffeine, që veprojnë në një kompleks me alkaloide të tjera se çaji ndikon trupi i gjatë dhe i butë. Ky produkt rrit proceset ngacmues të sistemit nervor, dilates enët e gjakut dhe imbues ato me oksigjen. Një person që përdor çaji jeshil rrit rezistencën ndaj infeksionit dhe stresi, ai shpejt mëson dhe mëson informacion të ri.

Tea-fletë i dobishëm për sëmundjet e frymëmarrjes, bronkit, tracheitis, pneumonia. Çaji jeshil është e prekur në një mënyrë që heq ngrohjes, zgjeron rrugët e frymëmarrjes, rrit frymëmarrje, djersitje dhe urinim. Përveç këtyre pronave, kjo pije siguron ngrohjen dhe dezinfektues efekt në pasazhe hundës. Shpëlarje të hundës me çaj të ngrohtë lë me rinitit dhe gargarë me anginë dhe grykët shumë efikase. Në temperatura të larta në çdo rast nuk do të pini çaj të nxehtë, sepse ajo shkakton stres në zemër dhe veshkat. Nëse ju shmangur hipotermi çaj të ftohtë gjelbër me mjaltë.

Zhazhdoutolyayuschee pije më e mirë gjatë ngrohjes si çaj jeshil, për shkak të pronave të tyre unike gjatë avullimit nxjerr më shumë për ngrohje sesa është përfshirë brenda saj. Ajo ka qenë prej kohësh në dijeni të ndikimit të pije në enë. Ajo shtrihet ata në uljen e presionit të gjakut këtë kohë. Nëpërmjet hulumtimit të shkencëtarëve japonezë, ajo u bë e njohur se konsumi i rregullt i çajit të gjelbër, pacientët hypertensive ndiheni shumë më mirë për shkak të faktit se produkti redukton presionin e gjakut në enët prej 10-20 për qind. Për të rritur efektin pije pije me acid Askorbik. Letër Tea ofron efekte çlodhëse në trup të çdo personi.

Kjo është një efekt pozitiv në zemër dhe forcon kapilarët dhe enët e gjakut. Ju nuk mund të injorojë faktin se çaji jeshil pengon yndyrna të vonuara dhe lipide, dhe madje ndihmon të shpëtoj e yndyrë ekzistuese. Në pije të përmbajnë një shumë të kripërave hekur, kalium, dhe kjo ndihmon për të normalizuar funksionin e muskujve të zemrës. Aktivizimi i shpretkës dhe mëlçisë është për shkak të përmbajtjes së catechins në çaj.
Kjo e bën produkt kaq të dobishme për njerëzit që kanë përjetuar një goditje. Çaji jeshil është një agjent i shkëlqyer antiseptik dhe antibacterial. Ajo ka një sasi të madhe të taninet që pengojnë proceset e kalbjes në zorrë, neutralizoj toksina dhe shkatërrojnë bakteret.

Ne duhet të zgjidhni çaj me cilësi të lartë, sepse ajo ndikon në efikasitetin e pronave të tij. Nuk është e rekomanduar për të pirë pije shumë të fortë për njerëzit që vuajnë nga gastriti apo ulcera, si në këtë rast mund të rrisin aciditetin e stomakut. Gjithashtu, nuk e përdorin atë pa masë që të mos të marrë kullimin e kalciumit. Në të gjithë këtë, çaji jeshil është një listë e produkteve më të dobishme, kështu që ajo duhet të përfshihen në dietën e përditshme të çdo personi i cili monitoron shëndetin dhe dëshiron të vazhdojë rininë e tij! Elvira,