HPV në trajtimin burra popullore për Popullit


HPV - (papyllomoy) quhet tumor beninje që shfaqet në lëkurë.
Ajo mund të jetë aq i gjerë ose "në këmbë". Formuar zakonisht në vendet me të butë të lëkurës, delikate. Për shembull, në qafë, ijë, sqetull dhe në mukozën e organeve gjenitale. HPV është virus lyth shkaku, i cili është aktivizuar nga faktorë të jashtëm (të tilla si rrezet e diellit), për shkak të imunitetit të ulët. Rreziku është se papilomë mund të rriten, formimin e nje tumori. Virus prek një shkallë të burrave dhe grave. Por sot tonë ne do të flasim për HPV në meshkuj popullore mjeteve juridike popullore trajtimin e këtyre tumoreve.

Si për të trajtuar lythat në meshkuj? Tumoret e seksit të fortë gjithashtu shfaqet si rezultat i virusi lyth njeriut. Shpesh papillomavirus në meshkuj shfaqet në uretrës. Disa prej virusit onkogjenik është aktiv, paraqitja e ndonjë tumoreve në zonë të jetë i sigurt për të vizituar urolog. Pas ekzaminimit, studim i durueshëm, i studimeve citologjike e ureteroscopy, duket diagnoza patogjen të konfirmohet dhe emërohet trajtimin e nevojshëm. Vëmendje e veçantë i është kushtuar rritje u shfaq në krye të penisit.


Tumoret e lëkurës gjithashtu kërkojnë trajtim, edhe pse konsiderohet më shumë si një defekt kozmetike. Zakonisht, trajtim konsiston në heqjen rritje me një lazer ose të djegurit kimikateve. Në varësi të lokacionit dhe diathermocoagulation përdorura, cryosurgery, bisturi kirurgjikale tradicionale. Më të përparuar, trajtim modern për HPV është një metodë e kirurgjisë radiowave. Në këtë mënyrë rritje hequr shpejt, pothuajse painlessly, pa shfaqjen e mbresë apo mbresë. Megjithatë, heqja e papilomat ajo nuk është trajtim përfundimtar. Trajtimi i njerëzve duhet të jetë gjithëpërfshirës.

Ajo përfshin gjithashtu terapi antivirale te reduktuar përqendrimin e virusit në trup. Drogë që rrisin mbrojtjet imunitar përdoret gjithashtu. Trajtim tradicional për HPV Mjekësisë tradicionale gjithashtu ka në arsenalin e saj shumë trajtime efektive. Këtu janë disa mjete dhe teknika të njohura, më popullore dhe efektive: Nëse tumoret janë të vogla, ato mund të shpëtoj nga lëng të freskët të celandine ose luleradhiqe. Për ta bërë këtë, ju duhet të lyej bimë lëng papillomavirus në rritje e shuarjes. Reduktuar përmbajtjen e virusit ne gjak duke përdorur vaj ricini, vitaminë A.

Nga rruga, sipas astrologëve, efekti më i mirë i hequr lythat dhe lythat trajtim jep filluar në uljen e hënën. Për më tepër, ajo duhet të marrë infusions e bimëve për të rritur sistemin imunitar. Kursi i këtij trajtimi është zakonisht të paktën 3 muaj. Për këtë qëllim, ju mund të përgatisë TEAS bimor. Mix së bashku sasi të barabartë të gjethet e thara hithër, gjethe delli, horsetail, ca balsam, oe limon. Shto copëtuar rrënjë luleradhiqe. Hidh 3 lugë. l. 1 Maj litër. ujë, vlim, Tomita për ngrohje të ulët për 10 minuta. Pastaj të përfundojë detyrën në 03:00. Tendosje supë, pini 2-3 tbsp tri herë në ditë para ushqimit shtatë ditë.

Nëse vetëm pengese ishte, ju mund të përpiquni të hiqet nga proteina veze. Pushim vezë, pour atë në një tas të veçantë, proteina mbetur në shell, thith yndyrat gisht ndërtuar-up. Procedura duhet të kryhet sa më shpesh të jetë e mundur për të Papilloma gjithmonë qenë i paqartë. Trajtim efektiv ilaç popullore është një vaj i parfumuar, bluaj në një shtet slurry 1 h. L. hudhër të freskët, përzierje me 2 h. l. Vazelinë ose krem ​​baby, aplikoni një shtresë e hollë në një pjesë të vogël të garzë, e vënë për të tumoreve, kasetë të sigurt. Pas 3-5 h. pije me ujë të ngrohtë. Procedura kryhet të paktën 3 herë në ditë për një muaj.

Një ilaç i njohur popullore për trajtimin e HPV arra gjelbër. Për ta bërë këtë, bluaj mulli duke përdorur arra GREEN fazë qumështi. Rezultuar slurry ishte vënë në një kavanoz kuart 2/3 plotë. Hidh supet e bankës pastrohet vajguri, mbyllni kapakun plastike, hiqni një vend të errët për 21 ditë. Pastaj tendosje mjetet përmes disa shtresa të napë, shtrydh të lëndëve të para. Hidh gjithçka në një shishe qelqi të errët, hiqni frigorifer. Grease ndërtimin e-deri dy herë në ditë, për zhdukjen e tyre. Për të shpejtuar trajtimin Inside lëng patate të freskëta të paktën 2 herë në ditë para ushqimit.

Trajtimi i HPV kryer të paktën 2 muaj. Është gjithashtu e rëndësishme që të mbajnë në mend se papillomavirus në meshkuj, ymovirnis lartë
Numri i partner të infektuar. Prandaj, ne rekomandojmë që ju të redaktuar faqe për marrëdhëniet seksuale për të marrë masa mbrojtëse paraprakisht. Kur HPV në meshkuj, trajtimi do të thotë healers përdorni pas këshilla mjekësore, për të shmangur shfaqjen e komplikimeve të mundshme. Përveç kësaj, të marrë hapa për të rritur imunitetin. Për këtë është e dobishme për të pirë hips infuzion, hani perime të freskëta, më shumë fruta, të marrë vitamina. Cheers! Svetlana,