Përfitim arra dhe dëm


Walnut - Fuqishëm pemë 10-35 m i gjatë me përhapjen e një trungu të trashë dhe përhapjen kurorën. Në një legjenda lindore për të pushuar nën tendë aq shpesh priti 200 riders ... Por jo vetëm që tërhoqën njerëzit atij një pemë, por edhe korren e tyre. Edhe pse arrë fruta fillon vetëm 10 vjet të jetës, por në vend të kësaj në një popull të gjata vuajtje e 35 vjet dhe nga 200-300 pajis ata pjesë me të vërtetë e mahnitshme - deri në 400 kg arra në vit! Këto korren bujare arra vetëm konfirmojnë fuqinë e pemës, dhe forca është e njohur njeri, ka tërhequr gjithmonë që dëshiron të marrë diçka nga ajo vetë.

Sidomos për një kohë të gjatë njerëzit atje është një perceptim se edhe ëndërruar arra - një shenjë që shënon ndihmë dhe shumë gëzim. Kujtohet gjithë kësaj, ne kemi vendosur faqen redaktuar ju kujtoj të asaj fuqie, kushtonte pemët frutore gjinore "arra:. Dobi dhe dëm" Por ajo "dëm", ju kërkoni, sepse prej tij deri fjalët nuk ishin? - E pra, sepse në vaj të jetë gjithmonë mollë e keqe ... kështu që çdo gjë në mënyrë ... Përbërja biokimike e arra dhe përfitimet e tyre Arra për një kalori është e krahasueshme me vaj, sepse ata janë 75% përbëhet nga yndyrave të ndryshme dhe vitamina brenda kuptimit të rreth tetë herë më të mëdha se currants zi dhe pesëdhjetë herë - agrume.


Shkencëtarët Pra gjelbër arra kanë zbuluar vitamina C, PP, B1, B2, carotene dhe Quinones, dhe fruta të pjekur - sitosterol, vitaminë C, PP, grupi B (B1, B2), antioksidantë si vitaminë E, carotene, rrezitje substancat dhe Quinones, kripëra fibër, hekur dhe kobalt, vaj yndyror. Fundit përfshin linoleic, linolenic, oleik, acidet palmitik dhe shumë të tjerë. Nut shell përmban kumarin, acidet phenolcarbonic dhe taninet. Cipë (lëkurë të hollë ngjyrë kafe që mbulon frytin) - acidet phenolcarbonic, steroid, coumarins dhe taninet. Arra janë konsideruar si një nga burimet më të mira bimore të proteinave.

Ata janë përmbajtja e proteinave (15-16%) janë shumë të ngjashme me mish, peshk, produkte qumështi dhe janë shumë të vlefshme për shkak të përbërjes së saj amino acid. Në arra përmbajnë sasi minimale të karbohidrateve, kështu që ata janë të sigurt për njerëzit me diabet mellitus. Sepse arrat janë një burim të mirë të gjitha omega-3 acide yndyrore nevojshme, ata mbrojtur njerëzit nga sëmundje të zemrës, të përmirësuar funksionin mendor, është agjent anti-inflamator në artriti reumatoid, astma dhe sëmundjet inflamatore të ndryshme, të tilla si ekzema. Megjithatë, pavarësisht një përmbajtje të lartë yndyrë, arra të ndihmuar nivele të ulëta e gjakut të kolesterolit të keq.

Ne gjithashtu e dimë se arra përmbajnë acid ellagic dhe antioksidantë që ndihmojnë të mbështetur sistemin imunitar dhe kanë disa prona anticancer. Ata ofrojnë efekt të butë laksativ.
Në të njëjtën kohë për shkak të përmbajtjes së vitaminave dhe mineraleve të ndryshme, arra janë ushqim i përsosur për muskujt dhe trupin. Falë tyre, arra shpejt të përmirësuar metabolizmin e trupit, janë të rekomanduara për të mëlçisë, shumë i dobishëm për burrat. Shumica e mjekëve në mënyrë të arsyeshme të besojnë se arra të sjellë dobi të madhe në trupin e njeriut. Kjo mbështetet nga të paktën dëshmi që e ha çdo ditë pesë kernelit arra ndihmon të mbrojtur trupin e njeriut nga rritja e rrezatimit.

Ndikimi i arra mbi popujt e Kaukazit, të cilët vazhdimisht i përdorin ato si ushqim, sugjerojnë se substancat e përfshira në berthamat, për të mbrojtur sytë nga sëmundje të ndryshme. Duke folur për përfitimet e arra duhet të theksohet si një ndikim i tillë pozitiv në kujtesën e njeriut dhe aftësinë për të hequr tensionin e fortë nervor. Përfitimet e arra në të kaluarën të thellë, tha ai si Avicena dhe i përdori ato për të ndaluar gjakderdhje, dhe një përzierje e arra dhe fiq Routot konsiderohet antidot jashtëzakonisht efektive. Pas mjekët e tij besonin edhe arra Lindore të dobishme për të forcuar mëlçisë, zemrës dhe të përdorura në mënyrë efektive në trajtimin e tuberkulozit pulmonar.

Por, siç kemi theksuar në fillim, kështu që edhe nuk të jetë, duhet të jetë në këtë idil dhe vet "mollë e keqe" e saj ... Arra dëme Pavarësisht numrit të madh të pronave të dobishme të arra të mësipërme, ata ende mund të shkaktojë dëm për shëndetin e njeriut me përdorim të tepruar. Dhe kështu që nuk do të hani më shumë se një Dita 5 - 7 prej bërthamave. Pse të mos e këshillueshme që të përdorin ato më shumë? Së pari, arra mund të shkaktojnë alergji të rënda, dhe prandaj ato nuk janë të rekomanduara për njerëzit me alergji ndaj proteinave me origjinë bimore. Për këtë arsye, arra janë të kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga psoriasis, dermatit atopic, si ata mund të shkaktojë sëmundje akute madje me konsum minimal.

Vetëm arra kundërindikuar në sëmundjet e stomakut dhe duodenum 12, të tilla si ulcera, gastrit me aciditet të lartë, sepse ata mund të shkaktojnë urth. Së treti, arra nuk duhet të abuzojnë njerëzit me peshë të tepërt. Dhe të gjithë për shkak të një arra mjaft të larta kalori. Njëqind gram llogaritë për rreth 650 kalori, të cilat padyshim do të shkaktojë depozitimin e tepërt e indeve yndyrë ... Megjithatë, në qoftë se ju hani arra me mençuri për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve, përfitimet janë më shumë se të mbuluar dëmet e mundshme. Pra, hani shëndetin arra dhe fat të mirë! Lydia,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë!

Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!