Mjetet juridike intracranial trajtim presion popullore në shtëpi


Ndonjëherë edhe një person i shëndetshëm vuajtur nga dhimbje koke. Kjo mund të jetë për shkak të mungesës së gjumit, lodhje, stresi dhe kështu me radhë. N. Megjithatë, në qoftë se dhimbje koke filluan të shfaqen më shpesh, sidomos në mëngjes, nuk e injorojnë problemin. Kjo mund të jetë një shenjë e trupit të origjinës së sëmundjes, si rritje të presionit intracranial (ICP). Kjo sëmundje nuk është e lidhur me të presionit të gjakut, hipertension, dhe një sëmundjeje të pavarur, rëndë. Pra, le të flasim më shumë rreth presionit intracranial, trajtimin e mjeteve juridike popullore në shtëpi me ndodhjen e saj. Simptomet e presionit intracranial Dhimbje koke të rënda, sidomos në mëngjes, nganjëherë të shoqëruar nga të përzier, të vjella; Vizion të paqartë, fotofobi, djersitje e tepruar, gara tensioni i gjakut, rritet norma e zemrës, kusht, në afërsi të zalisur; Rritja nervozizëm nervor, lodhje, sëmundja e lidhur me ndryshimet në mot Nëse ju herë pas here shfaqen një ose më shumë kushte të përshkruara, nuk do të vonojë, kontaktoni një specialist neurolog.

Ndoshta kjo shenjë e presionit intracranial. Shkaqet e presionit intracranial Sëmundja mund të transferohet përmes një dëmtimi traumatik i trurit, shpinë qafës së mitrës i ndonji ashpërsia, infektive, sëmundjet inflamatore (meningjit, encefalit, etj) presion intracranial mund të shkaktohen nga hemorragji cerebrale, qarkullim të dobët, hipoksi, anomalitë në strukturën e sistemit qendror nervor, faktor i trashëguar. Sëmundja mund të fillojnë menjëherë. Ajo mund të japë vetë ndjerë gjatë pas lëndimit dhe sëmundje. Shfaqja faktor i sëmundjes në adoleshencë mund të transferohet edhe trauma të lindjes.


Nëse ju keni qenë të lënduar sëmundje e listuara duhet të rregullt kohë vizitat parandaluese neurolog për të ndërmarrë veprime për të parandaluar zhvillimin e rritjen e presionit intracranial. Nëse nuk trajtohet sëmundja mund të ndodhë ngjeshja e indeve të trurit, e cila do të nënkuptonte shkelje të funksioneve më të rëndësishme. Sëmundje të avancuara mund të shkaktojë verbim, shurdhim, dhe madje edhe vdekjen. Si për të trajtuar tensionin e ngritur intracranial? Për vendosjen diagnozë të saktë me një mjek. Specialist të zbuluar rrënjët e presionit intracranial dhe do të zgjedhin trajtimin që është e drejtë për ju.

Për të kuruar sëmundje krejtësisht e pamundur, por edhe i përmirësuar për të eliminuar simptomat për një kohë të gjatë duke përdorur ilaçe. Edhe tretmane efektive në mënyrë të barabartë dhe popullore. Trajtimet tradicionale dhe jo-tradicionale për presionin intracranial duhet të përkrahet dhe kufizimet dietë. Çfarë trajtimi i mundshëm për Popullit? Për rriturit: Per te trajtimit te rriturit ka një mjet shumë efektive e trajtimit - një përzierje të likuorëve medicinale alkoolike. Për të bërë këtë mjet derdh në një shishe të pastër e flluska errët qelqi mbi tinctures farmaceutike e murriz, sanëz, Leonurus.

Të gjitha llokoçis, shtoni 10 copë. karafil thatë, përzierje mirë përsëri, zakuporte ndalues ​​të shtrënguar, hiqni 2 javë në një vend të errët. Çdo ditë do të thotë të tronditur. Marrë ilaçin tuaj 25-30 pika tri herë në një pjesë të sheqerit të rafinuar një ditë, para çdo vakt. Gjithashtu provoni një ilaç popullore: grij 3 limon të madhe me lëkurë dhe 3 peeled kokën hudhër të freskët. Vendos përzierje në një kavanoz të pastër 2-litër, derdh një litër ujë të zier + 1 tbsp. Mbyllni kapakun fort bankën, hiqni një vend të errët për 24 orë. Pastaj tendosje përmes të tri shtresa të napë, të marrë 2 lugë.

l. çdo mëngjes para se mëngjesi. Mbani mjekësi në frigorifer. Muzik bandë e madhe e majdanoz, rreth 800 gr., Hidh 2 litra. Qumësht i freskët Bujqësi. Të gjitha përzierje, të vënë në furrë ose furrë. Qumësht Tomita dhe majdanoz në një ngrohje të ulët për aq kohë sa nuk do të jetë saktësisht gjysma e shumës. Mjete tendosje, të marrë 1 tbsp. l. gjithë ditën derisa supë qumështit është e gjatë. Majdanoz - një mënyrë e madhe për të reduktuar ICP. * Hidh 1 h. L. buds plepit 1 tbsp. ujë të valë, të sjellë një çiban, pastaj në ngrohje të ulët, të mbuluara, për 10-15 minuta.
Cool, tendosje, shtoni ujë të valë të vëllimit origjinal.

Pini në 1/3 c. 3 herë në ditë. Fëmijët: VCHD - jo rrallë për fëmijët. Por, ndryshe nga të rriturit, presion intracranial në fëmijët e mirë dhe në mënyrë efektive trajtohen. Për ta bërë këtë, nuk është një ilaç shumë i mirë folklorik - zierje e livando. Për të përgatitur atë, pour 1 tbsp. l. 1 herbs të thata tbsp. ujë të vluar, pastaj rreth ngrohjes ulët për 30 minuta. Atëherë le të ftohtë, tendosje, liberale fëmijë 1 tbsp. l. pas ngrënies gjatë ditës dhe në mbrëmje. Kursi i trajtimit - 1 muaj. E ndjekur nga një ndërprerje prej 14 ditësh, nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet. Me receta për trajtimin e mjeteve juridike popullore, ndiqni rregullat dhe përgatitjen dozimit e infuzione, tinctures dhe decoctions.

Mos harroni se çdo trajtimi duhet të jetë nën mbikëqyrje mjekësore. Cheers! Svetlana,