Pronat e vajrave të ndryshme të perimeve


Ekspertët - nutritionists thonë se një lugë gjelle vaj perimesh në ditë është e nevojshme për funksionimin normal të trupit të njeriut. Ata rekomandojnë të hahet 100 gram yndyrë në ditë, një e treta e të cilave duhet të jetë vaj perimesh. Në raftet ju mund të gjeni lloje të ndryshme të vajrave të ndryshojnë në mënyrën e përgatitjes dhe të bimëve specie me të cilat ajo është e gatuar. Pronat e shërimit të vajrave të ndryshme të perimeve në ndikimin e tyre në trupin e njeriut. Disa prej tyre janë më të vlefshme si të tjerët më pak. Pronat e vajrave bimore ndryshojnë në atë se si për të pastruar. Për shembull, në produkt të parafinuar ruan të gjitha komponentët e dobishme bioactive, ndryshe nga të rafinuar.

Por kjo nuk është e rekomanduar për tiganisje. Le të përpiqemi të kuptojmë këtë dhe e konsiderojnë pronat e dobishme e disa nga llojet më të njohura dhe të zakonshme të produkteve: vaj ulliri. Kjo është një nga vajrat më të njohura dhe të dobishme, të njohur si mjetet më të mira për parandalimin e diabetit, trashje, kancerit dhe sëmundjeve të ndryshme kardiovaskulare. Të përfshira në përbërjen e tij të acideve yndyrore është i ngjashëm me qumështin e njeriut, prandaj vetëm e dobishme për të përdorur vaj ulliri për gratë shtatzëna dhe ato me qumësht. Ky vaj është tretur më mirë se të tjerët. Për të marrë të përfitojnë më shumë nga ajo, shikoni në etiketë dhe blej vetëm atë që është marrë nga të ftohtë të ngutshme.


Vaj luledielli. Vaj nga farat e lulediellit të pasura me acide yndyrore polyunsaturated. Këto ushqyesve janë mënyra më pozitiv në trup. Ato përmirësojnë imunitetin, rritjen e rezistencës ndaj ftohjet, sigurojnë elasticitetin e enëve të përfshirë në ndërtimin e qelizave dhe sintezën e hormoneve. Vaj sojë. Kjo perime vaj përmban inkorporon acide yndyrore dhe vitaminë E, e cila forcon enët e zemrës dhe të gjakut, përmban phytosterols, phospholipids, tokoferole atyre ushqyesve të tjera thelbësore trupi i njeriut. Ajo është ideale për ushqim për fëmijë, sepse ajo përmban në lecithin saj përbërjen dhe choline.

Këto substanca të nevojshme për formimin e sistemit nervor qendror dhe sistemin vizual. Vaj misri. Ajo më vitaminë E. Është e njohur se kjo vitaminë ngadalëson procesin e plakjes dhe përmirëson mëlçisë, fshikëz fshikëz e tëmthit dhe zorrët. Për shkak të përbërjes së vajit në vitaminë C, ajo ka efekte të dobishme në lëkurën e flokëve. Ky produkt nuk është një formë të rafinuar phosphatides pasura. Këto substanca janë pjesë e membranave qelizore dhe luajnë një rol të rëndësishëm në tru. Vaj flaxseed. Është e dobishme për të gjitha gratë, sidomos gratë shtatzëna. Fakti se vaj flaxseed përmban dy herë më shumë omega-3 dhe omega-6 se vaj peshku.

Vaj liri promovon formimin e duhur të trurit të foshnjës dhe punës pëlqyeshëm. Ky produkt forcon sistemin nervor, normalizes veshkave dhe tiroide. Naftës është gjithashtu i dobishëm për lëkurën dhe flokët. Vaj buckthorn detit. Produkti forcon sistemin imunitar, saturating trupin me vitamina dhe elementët gjurmë që janë të dobishme për sistemin e qarkullimit të gjakut të njeriut, gjendjen e stomakut dhe zorrët. Vaj kedri. Në sajë të një pjesë e një kompleksi të pasura me vitamina, konsumi i saj rrit efikasitetin dhe eliminon sindromi i lodhjes kronike. Vaj susam. Vaj susam është e pasur me zink dhe kalcium, vitamina E, A dhe acide yndyrore polyunsaturated, proteina dhe antioksidantë.

Prandaj, kjo është veçanërisht e dobishme për ata që vuajnë nga hipertensioni. Vaj mustardë. Ky vaj ka veti antibacterial. Është e dobishme për ulcerat stomak dhe 12 Ulçera duodenale. Ajo është përdorur edhe për normalizimin e traktit gastrointestinal. Mbani në mend se çdo vaj vegjetal duhet të ruhet në shishe të mbyllur fort në një vend të ftohtë, të errët. Asnjëherë mos mbajë atë pranë sobë ose në dritare. Ky produkt nuk mund të qëndrojë dritë, nxehtësi dhe oksigjen. Kur bleni, shikoni për datën e skadimit. Vajra të papërpunuara janë ruajtur deri në 2 muaj dhe i rafinuar - 4 muaj.

Lini naftës në shelfin nëse ju gjeni sedimenteve. Precipitat do të thotë se ka ndodhur produkt oksidimi. Kur tiganisje ajo do vërshëllen dhe shije e hidhur në shije. Prania e Dritës
ykoho sedimenteve është e lejueshme vetëm nerafinirovannnoho vaj. Pronat e dobishme e vajrave të ndryshme të perimeve janë të ruajtura vetëm në një çiban rreth ngrohjes të lartë. Kështu që të përpiqet për të ngrënë lloje të ndryshme të vajrave në natyrë.
Furnizohem sallata vaj, shtoni atë në supave dhe qull. Pas tiganisje vetme, nuk e përdorin atë përsëri. Fakti që nën ngrohje të fortë ajo prodhoi komponimet toksike që kanë një ndikim negativ në shëndetin.

Cheers! Svetlana,