Pronat e embrion gruri


Kokërr gruri germinated (sprauts) - një produkt unik ushqim. Ushqim, e cila përfshin sprauts, i quajtur "ushqim të gjallë", ajo i jep energji të jashtëzakonshme. Vegjetariane dhe Syroyid dhe ata që përmbahen në një mënyrë jetese të shëndetshme, duke përfshirë një dietë të grurit sprouted. sprauts shtuar në supave, salads, e përdorur si një garniturë. Well perime saj plotësuese dhe fruta. Sprauts të jetë gruri ose razrossheysya vetëm proklyunulysya zarzavate. Pronat e dobishme e embrion gruri më e lehtë për t'u përdorur, të rritet grurë më vete. Për ta bërë këtë, një pjatë të madhe të gjerë derdh grurë, nivel, të mbushur me ujë dhe të lartë të mbuluar me një garzë të hollë.

Grain duhet gjithmonë të jetë me lagështi, por qëndrojnë plotësisht në ujë ajo nuk duhet. Ditën tjetër të thahet dhe pije grurin. Tani ju mund të përdorni ato si ushqim. Nëse kokërr nuk është i fryrë dhe nuk proklyunulysya, duhet të duhet të prisni një ose dy ditë. Metoda e dytë. Në fund të kavanoz përhapur fara, të mbushur me ujë në mënyrë që ajo ishte 5 cm mbi grurin, banke të lartë të mbuluar me garzë dhe të ngarkuar elastike. Ditën tjetër, kullimin e larë me ujë dhe kokërr në ujë të pastër. Pastaj të vënë bankën në anën tjetër, të mbyllura leckë të lartë të sprauts në errësirë. Brenda tri ditëve të grurit larë me ujë dy ose tri herë në ditë.


Ju duhet të dini se flushed banka kokërr shtrëngon me kujdes të grurit nuk filluar të kalbet. Pesë ditë sprauts është gati. Për të sprauts zazeleniv, të mbajtur atë për dy ditë në dritare. Ju mund të rritet sprauts shumta palëve që të përdorin gjithmonë atë të freskët. Pronat medicinale e embrion gruri - një mënyrë e lirë, e thjeshtë dhe shumë efektive për të rifituar shëndetin. Është e rekomanduar për : • mbipeshë, • sëmundjet e stomakut, • sindromi i lodhjes kronike, • për sekretim e toksinave ne konsumojnë një numër të madh të produkteve të ndryshme, ajrit dhe ujit. sprauts - një burim i mineraleve, vitamina, proteina bimore, por edhe një sasi të madhe të oksigjenit.

Është shumë i dobishëm për njerëzit e moshuar që të çojë një jetë i ulur, ato që rrallë jashtë. Banorët e qytetit ju duhet të marrë absolutisht të gjithëve pa përjashtim.
Ky lloj koktej oksigjenit, si dhe kokrra ngjyhet në ujë të ngopur me oksigjen dhe furnizon qelizat e veta dhe indet. Me shoots mbinë gruri mund të bëjë një të mirë të përballet me krem : • Në një të shitur me mikser farat sprouted, rrahur deri qetë, shtoni vezë e verdhë veze dhe lëng limoni. Me kokrra mbijnë grurit mund të gatuaj qull që është e dobishme jo vetëm për fëmijët e vegjël por edhe të moshuarit. • Skip mincer (dy fëmijë) sprouted grurë, shtoni qumësht ose krem, pak mjaltë dhe të sjellë një çiban.

Nuk duhet të vlim. Ju mund të shtoni vanilje për shije dhe arrëmyshk. Vlerësoi gjithashtu vaj embrion gruri - portokalli trashë ose të lëngshme të verdhë. Të përfshira në roje të substancave të naftës nga sëmundjet e sistemit kardiovaskular, sëmundjet e lëkurës, të ngadalësojnë procesin e plakjes. Përveç kësaj, rritja potencë në meshkuj dhe funksion riprodhues tek gratë. • Si të përdorni:. 1 h L. me gojë 3 herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit për tre javë. Rastësisht vaj embrion gruri për kujdesin e lëkurës mund të përdoret gjithashtu. Për këtë qëllim ajo është përdorur nga jashtë në lidhje me ndonjë vaj esencial.

Carolina,