Prona Verbena vaj esencial


Verbena triphylla (lulemine limon ose Lippi), kjo shkurre të egra, bimë shumëvjeçare, lulëzim lule të vogla ngjyrë vjollcë, dhuruar botën magjike e shije dhe pronat e dobishme të lulëzuar shoots tyre me gjethe dhe lule. Gjeneruar në kontinentin amerikan e Jugut, vervain përdorur fillimisht si një pije për rekreacion. Vendasit ishin të sigurt se çaji verbenovyh rikthen mëlçisë dhe heq hangover. Në supë lë bathed foshnjat dhe fëmijët që vuajnë nga lodhje. Në të njëjtën kohë ata kanë përdorur vetitë unike antibacterial vaj esencial të lulemine.

Bimore fituar famë të tillë që shpejt u përhap në mbarë botën dhe tani është në rritje në Evropë dhe Afrikën e Veriut.
Lulemine mira rritur në jug të Francës. Manatee thelbësore të naftës prodhimin distilim me avull nga lulet dhe gjethet e bimës, të prera me twigs. Çdo shkurre bën një numër shumë të vogël të fidaneve të lulëzuar, prodhimi i naftës përfunduar esencial është jashtëzakonisht i vogël, kështu që kostoja është e lartë. Rezultuar Thelbi transparent, gjelbër-verdhë, me të njohur thekshëm-ëmbël shije dhe i freskët, ka rrjedhshmëri të mirë. Fototoksychnosti pasurinë, kështu që ju nuk mund të vënë vaj në lëkurë nëse ajo ka gjasa të jetë nën diellin e mesditës - të marrë kujdes të.


Për efektet në lëkurë, vaj Manatee si asnjë tjetër copes me korrigjim, përtëritje dhe lufton neglizhencën e lëkurës. Efekti deodorizing është plotësuar me cilësitë e bukura parfum, duke siguruar të hollë aromë natyrore e trupit të lulemine. Kujdes Trupi është e mirë për të marrë një dush me trupin lulemine dhe fshij dorë të mëndafsh ngjyhet në solucion fiziologjik me vaj esencial shtuar. Pronat medicinale e vajra esenciale shkurret në mënyrë të veçantë që e lejon atë të kryesojë plagosje, tronditje dhe të plagosësh e sëmundjeve të trurit dhe kardiovaskulare për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, duke hequr spazma, të lehtësojë simptomat e marramendje dhe të përzier; për riparimin e indeve të dëmtuara pas sprains, bruises dhe frakturat, bruises rezorbimit.

Si të njohur vaj përforcues një efekt pozitiv mbi psikikën e njeriut, duke ndihmuar në lehtësimin e lodhje, normalizimin e ëndrrave, heq ankth dhe mendimet e ngulët, mpreh ndjeshmëri të prekshëm, i cili nga ana e vet ofron më shumë shkëlqim ndjesi orgasmic. Për procedurat e brendshme për të ndikuar përmes vaj aromatike llambë duhet të aplikohet 2-3 pika. Për trajtimin e ujit, përzierjen me mjete të tjera - për të rritur dozen për dhjetë gjer në njëzet pika. Aroma nuk duhet të jetë mbytës duhet të jetë efekt i lehtë dhe të rehatshme aromatike, kështu që e përdorin me gjalpë kujdes, gradualisht duke shtuar një rënie për të përcaktuar përqendrimin e këndshme për ju volatiles.

Në trajtimin në shtëpi e shteteve neurotike dhe lodhje, masazh të mirë trupi dhe kreu vaj masazh duke shtuar dhjetë pika lulemine. Pas masazh, të përfundojë dhe duhet të përpiqen për të fjetur, kështu që është e mirë për të bërë këtë procedurë gjatë natës. Duke folur nga vetitë unike të vaj esencial të lulemine, i kushtoj vëmendje për faktin se kostoja e lartë e naftës i nënshtrohet ngatërrime të shpeshta. I titulluar "vaj lulemine" është shitur shpesh në barnatore përzierje sintetike e linalool, terpineol, citral dhe tretës. Prandaj, duke blerë një produkt - lexoni me kujdes përbërjen në etiketë ose në kuti. Një shumë e kompanive të famshme kozmetike prodhojnë parfum, ujë tualet, krem ​​dhe gels, tempuj Balsam për trupin, duke përfshirë vetitë e vajit.

Për shtëpi "bukurinë", e rekomanduar për të blerë frëngjisht kozmetike kompani me një reputacion të shkëlqyer për përdorim afat-gjatë në prodhimet e tyre vetëm të naftës natyrore thelbësore e lulemine: Fragonard, L'occitan, Melvita. Së fundi, si një mbajtës i një vaj të veçantë, përhapet një kuti kabinetit liri çanta e lulemine thata dhe vënien e tyre në disa pika të maslechka magjike. Aroma e lulemine njom gjëra dhe të gjitha liri krevat dhe jepni familjes tuaj një mendje të qartë dhe një humor të mirë. OlgaW,