Prona zierje e leh lisi


Për përdorim në mjekësi lisi leh off shoots rinj në fillim të pranverës. Gjatë kësaj periudhe, lëvizja e lëng, e cila lehtëson ndarjen e saj nga druri. Më pak leh lisi është larguar nga rrënjët e bimëve të reja. Pronat e shërimit të lisi leh për shkak të sasive të mëdha të saj acide organike, antioksidantë, pektin, dhe më e rëndësishmja - tanin. Nga ana tjetër, tanin, ndihmon në forcimin e enëve të gjakut dhe nxit absorbimin më të mirë dhe mbajtjen e vitaminës C. Farmacitë mund të gjeni një shumë e tarifave mjekësore (teas) që përmbajnë leh lisi dhe leh në formë të pastër. Nëse ju doni të përfitojnë të plotë nga pronat e dobishme e lisi leh, atëherë vetëm të marrë atë.

Nga ajo që ju mund të gatuaj supë, e cila do të ketë të gjitha ato cilësi që thelbin. Excellent zierje lisi leh ndihmon në dispepsi dhe në sëmundje të tij të ndryshme të tilla si gastrit, ulcerat dhe gjakderdhje.
Kur inflamacion i dhimbje barku zorrëve dhe kolit. Trajtim efektiv i mëlçisë lisi leh dhe shpretkës. Klizmë bërë një zierje të koncentruar të leh lisi (një lugë çaji per filxhan me ujë të valë), shpejt të ndaluar diarrenë. Jashtme trajtim po aq efektive leh lisi i sëmundjeve të lëkurës, për shkak të përqendrimit të lartë të tannins. Përdoret si një zierje të lisi lëvore per trajtimin e plageve, si dhe ul inflamacionin dhe rivendos indeve të lëkurës.


Kur probleme të lëkurës, ne rekomandojmë duke marrë një dush me shtimin e supë. Për ta bërë këtë, 5 lugë lëvore të zier për 3 - 6 minuta në dy litra ujë, pastaj shtoni ujë për not. Këto banja edhe përmirësimin e qarkullimit, dhe janë forcim trupin. Dhe për shkak se këto prona zierje e leh lisi! Përdorur gjerësisht në gjinekologjisë lisi leh për të ndaluar gjakderdhje, lehtësimin e dhimbjeve dhe inflamacion. Ndoshta douching leh lisi dhe supë pritjeje brenda. Bay 1 h. Spoon kore 2 gota ujë të valë, supë duhet të insistojë për një orë në një banjë me ujë. Vetëm në këtë rast pronat medicinale e lisi leh peredut plotësisht në ujë.

Pas filtrimit, supë duhet të marrë një gjysmë gotë para ushqimit. Maria