Mjetet juridike virale trajtimit lythat popullore, parandalimi i lythat


Lythat në lëkurë të shkaktuara nga papillomavirus njeriut. Është në gjakun e shumë njerëzve, dhe në disa raste mund të shkaktojë një ndërtuar-së lëkurës dhe rritje të tjera të lëkurës. Lythat e përgjithshme janë të ndarë në normale, të sheshtë dhe theksoi. Për trajtimin e tyre mjekësor duke përdorur droga të ndryshme antivirale dhe mjetet e veprimit lokal. Por dëbuar nga papillomavirus trupit pamundur, sepse edukimi mund të përsëritet. Shfaqja e lythat mund të ndodhë në çdo moshë, edhe si fëmijë, në qoftë se një virus transmetohet me anë të gjakut të foshnjës ose të qumështit të nënës. Megjithatë, dukuri pik e subjekteve të llogariten për të rinjtë. Së pari, në këtë kohë është një virus masiv seksualisht ose nëpërmjet kontaktit.

Dhe së dyti, në rritje dhe në zhvillim e trupit ka të gjitha kushtet për të rritjes dhe riprodhimit lythat. Ato mund të jenë të shpërndara poodinoko mbi trup, dhe mund të shkrihen në një zonë të prekur. Ka raste kur lythat vdesin dhe bie me veten e tyre, por ata shpesh mbeten në lëkurë për një jetë. Ky formacion mund të japë një shumë probleme - rrjedh gjak dhe dhimbje. Që nga virusi lyth njeriut është e pashërueshme - është e pamundur të parashikohet pamjen e formacioneve të reja. Ajo mund të infektohen gjatë shtrëngim duarsh normal, të ofruara microtraumas lëndimeve dhe lëkurës. Qëndrimi në njerëzit me rrezik të profesioneve teknike puna e të cilëve përfshin gërvishtjet të rregullta dhe abrasions.


Nga kjo rrjedh dhe parandalimi i lythat. Ajo luan një rol të rëndësishëm higjienën personale. Është e rëndësishme për të larë duart në kohë për të trajtuar lëndimet, lëndimet e punës të kombinuara me doreza veshin lëkure. Është gjithashtu e dëshirueshme për të zgjedhur këpucë dhe veshje të bëra nga materiale natyrore. Virus është shumë i dhënë pas problemeve me imunitet, kështu që ju duhet të jetojnë një mënyrë jetese të shëndetshme, hani e drejtë dhe të balancuar. Nëse keni për të komunikuar me një person që ka lythat - Lani duart shpesh dhe nuk e përdorin objekte të përbashkëta - enët, kozmetike, etj Nëse lez është një problem apo jo edukimi estetik, pas dorëzimit të testeve të nevojshme, ajo mund të hiqet.

Testet do të përcaktojë llojin e virusit. Hiq lythat virale në disa mënyra - cryotherapy, terapi lazer ose kimioterapi, etj Cryotherapy - një mënyrë të pa dhimbje dhe pagjak. Ind i prekur është ftohur jet drejtuar rreptësisht të azotit të lëngshëm. Rezultati është i ngrirjes lëngun intracellular dhe qelizat brenda boshllëkut. Që lëkurë është pastruar i formacioneve. Rehabilitimi është shumë më shpejt se me metodat e tjera. Laser për të hequr lythat është dy llojesh. Aktet e para mbi lëngun brendaqelizor, dhe e dyta - në muret e capillaries. Gjithashtu lythat shumë të popullarizuara hequr duke përdorur një aktuale elektrike, ajo është quajtur electrocoagulation.

Por, pavarësisht efikasitetit të tij ajo është e dhimbshme dhe kërkon anestezi. Pas trajtimit, i tanishëm mund të jetë plagët. Kimioterapia përfshin aplikimi i komponimeve të ndryshme në lez djeg atë.
Vetëm një dermatolog mund të përcaktojë drejtë për ju mënyrën e trajtimit. Ai gjithashtu këshillon ilaç për të forcuar imunitetin. A nuk të angazhohen në vetë-edukimin dhe lubrifikuar me uthull apo në acid të djegur ato. Jo fakti që lythat do të zhduket, dhe plagët mund të mbeten për një jetë. Pas konsultimit me një specialist për të diskutuar me ta metodat mençura, të tilla si se si për të trajtuar lythat mjetet juridike popullore.

Për plotësinë, ne ju ofrojmë disa receta nga përvoja e njerëzve. Të marrë në shtëpi një copë hudhër dhe fshij atë në një slurry shtetit. Pikoj në të një lëng limoni pak dhe shtoni një miell pak. Merrni patch, të prerë një vrimë të vogël në të gjatë lythat rruzull dhe rrinë në këtë faqe interneti plagë. Nalipyty mori një lez mbi brumë dhe vulën segmentin e lartë të patch ri. Kjo paketë mund të mbahet për disa ditë, herë pas here duke ndryshuar në një brumë të ri. Pas lez do të zhduket - lëkura është e rekomanduar yndyrat Vishnevsky vaj të parfumuar dhe fashë fort. Me të njëjtin qëllim mund të përdoret copë grimcuar e shkumës.

Por kjo nuk do të laget. Prymotaty në lez fetë Kalanchoe dhe ndryshuar atë përsëri në 00:00. Edukimi në këtë mënyrë do të mund të zhduket për të mirë. Lythat yndyrat lëng i freskët limoni ose lëng i mollë kosi disa herë në ditë. Dhjetë ditë pasi ata janë reduktuar në madhësi, dhe shpejt zhduken. Mënyra e lashtë e duke u shpëtoj lythat virale përfshin vajosje përditshme me lëng celandine ose luleradhiqe. Efekti më i madh mund të arrihet mbyllur faqen plagë pas i lyer me suva. Përdorni për të lyej lëng nga manaferrat e malit hirit. Është më mirë të shtrydh atë çdo herë para se të procedurës.

Është e rekomanduar për të aplikuar atë të paktën tre herë në ditë. Për wetting zierje të përsosur dhe të fortë të pelin. Për ta bërë këtë, të marrë një gotë me ujë të valë tri lugë bar të thatë. Hold supë mbi ngrohje të ulët për disa minuta dhe të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore. Pastaj tendosje dhe dyqan në frigorifer. Tani që ju e dini më shumë rreth mjeteve juridike virale trajtimit lythat popullore, lythat parandalimit çfarë është adresa. Duke hequr lythat dukshme pjesa marrë kohën tuaj për të gëzuar, mos harroni kjo nuk është vetëm arsimi i pakëndshëm, është një virus dhe trajtimi i tij duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe i zgjedhur mirë.

A nuk të angazhohen në vetë-mjaftueshëm i ndryshëm për të shmangur sëmundje të rënda deri në kancer. Me kohë, kontaktoni mjekun tuaj dhe së bashku ata vendosin të mundur që ju të aplikoni trajtimin kombëtar. Catherine