Ia ndau gjinin fëmijën nga gji pas viti


Nuk jam i sigurt se si për të ndarë fëmijën nga gjiri, por mendojnë se ka ardhur koha për të bërë këtë? Pas një viti të qumështit të gjirit, për shkak të rritjes në proteina e saj është e ngjashme me colostrum. Kështu, ajo forcon sistemin imunitar të fëmijës. Prandaj, mjekët nuk rekomandojnë për të ndaluar gji deri rreth dy vjet. Por kjo ndodh që ju duhet për të ndaluar atë para. Pra, sot ne do të flasim rreth asaj se si për të largoj një fëmijë nga ushqyerjes me gji. Në përgjithësi, ia ndau gjinin - procesi është i komplikuar dhe i gjatë. Shumë rrallë fëmija refuzon vetë gjoksin. Prandaj, ia ndau gjinin duhet të jetë gradual.

Nëse dikush në familje është sëmundje virale e sëmurë, nga ia ndau gjinin duhet të presë. Qumështi i nënës ndihmon në mbrojtjen e foshnjës nga infeksionet. As nuk duhet të largoj fëmijën nga gjiri në mot të nxehtë kur ai teething ose kur ai kohët e fundit sëmurë. Më mirë të prisni deri sa fëmija të jetë i fortë. Gjëja e parë që bëni - të ndaluar dhe të ushqyerit e përditshme në mëngjes në mes të gjumit. A nuk mbarojnë të ushqyerit qumësht fëmijën pas çdo vakt. Në vend të kësaj, t'i japë atij një ujë apo fruta pak komposto. Nëse ju nuk e merrni - lëvizin larg nga të ushqyerit e fëmijës, edhe në qoftë se ajo bën një tjetër anëtar të familjes. Të bëjë gjithçka ngadalë, filloni ushqej keq me mëngjesin.


Për fat të keq, ky opsion nuk funksionon gjithmonë. Pra, çfarë duhet të bëjmë? Mundohuni të ushqyer fëmijën tuaj jashtë. Nëse kjo është moti i mirë, i cili promovon shëtitje të gjata - të ushqyer fëmijën tuaj jashtë. Nëse ka një progres, të fillojë për të largoj fëmijën nga gji ditë para gjumit.
Pohoduyte darkë e tij të përzemërt, vonë të pini një filxhan çaj apo komposto, por jo nga një shishe, kjo mund të shkaktojë shoqatën. Atëherë lexoni një përrallë ose këndoj një ninull te fëmija fjetur ëmbël. Ende të ushqyerit para shtrat. Ju mund të sjellë papën se ai pohoduvav diçka fëmijës lehtësisht të tretshëm dhe vë në gjumë atë.

Nëse familja është fëmija i madh - mirë, ju mund të marrë shembullin e motrës ose vëllait që ai ha veten për të fjetur. Nëse ka një të ushqyerit natën, ju mund të ri-angazhohen baba sërish pohytaye le fëmijën gjatë natës. Shpesh kur ia ndau gjinin nuk mund të përballen me problemin e uljes qumësht madje edhe në qoftë se ju ndiqni hap pas hapi metodë. Në këtë rast, farmaci mund të blejë çaj për të reduktuar prodhimin e qumeshtit. E pra për të reduktuar çaj totale lë verr ose karamele mente. ia ndau gjinin fëmijën nga gji pas viti - ajo është një proces i vështirë, jo vetëm për ju, por për fëmijën tuaj. Ai mund të refuzojë të hajë në të gjitha, kapriçioz, në përgjithësi, për të marrë të gjitha masat për të rifituar qumështit të gjirit.

Por në qoftë se keni vendosur me vendosmëri dhe në mënyrë të vendosur vendosur që ia ndau gjinin nga gji në kohë, nuk do të shkojnë në lidhje me fëmijën. Sigurohuni që rënia e pranishme enët e tij e tij të preferuar, lëngjeve të pijshëm. Ajo duhet të hani vetëm nga një lugë e të pijë nga një filxhan ose poyilnyka.Ju jeni në këtë periudhë të jetës veshin vetëm rroba Mbyllur-thërrime ishte në gjendje të arrijnë gjoks tuaj. Ju lutemi të jetë i durueshëm, të ndjekin hap pas hapi metodë dhe ju duhet të ketë sukses! Zhnm201,