Mjetet juridike shërim menstruale popullore, herbs


Shumica probleme me ciklin menstrual apo janë vetëm fillimi kur vajzat e reja mujore (dy vite të ciklit zakonisht normal) ose në gratë që janë afrohet menopauzë. Dhe në fakt, në të dy rastet, menstruacioneve të parregullta të lidhur me ovulacionit, e cila nga ana e vet mund të jetë i çrregullt. Gjithashtu, me një cikël ndryshim mund të hasin gratë me mosfunksionim ovarian. Në çdo rast, cikli menstrual duhet për të parë një mjek, pasi ajo tregon se trupit të femrës ndonjë problem. Megjithatë, përveç kësaj, duke rënë dakord me mjekun tuaj, ju mund të përdorni recetave njerëzve, herbs që ndihmojnë me ciklin menstrual.

Le të flasim më shumë për atë receta healers përdoren për të filluar rikthimin mjetet juridike menstruale popullore, herbs për këtë. Herbs për të rikthyer ciklin menstrual: Nëse ju keni një cikël të shkurtër menstrual (më pak se 28 ditë) ajo duhet të bëjë ekstraktin e mëposhtme: një barishte lugë gjelle Silene dhe qese bariut, i mbushur me 300 ml ujë të vluar, infused këtë orë, tendosje dhe pini ju nevojitet për një ditë në pjesë të barabarta. Merrni infuzion e kërkuar në mungesën e menstruacioneve 5 ditë plus të njëjtën sasi e ditëve në ciklin tuaj shumë më pak të përcaktuara - 28. E njëjta Infuzion duhet marrë (edhe gjatë menstruacioneve) në rast se menstruacioneve zgjat më shumë se 3-4 ditë.


Ky ekstrakt gjithashtu të marrin në gjakderdhje shumë të rëndë 3 ditë para menstruacioneve dhe për 2-3 ditë. Për normalizimin e ciklit menstrual mund të marrë lule misri 1 lugë çaji lule të thata lule misri derdh 1 lugë gjelle ujë të valë, mbush duhet të jetë gjysmë ore. Merrni 1/3 filxhan 3 herë në ditë, pas ngrënies. Një kurs zgjat 21 ditë, pastaj një pushim në javë, nëse është e nevojshme, ajo është e rekomanduar për të përsëritur. Kur menstruacioneve të rënda: vlim zhvishem e oranges 7-1,5 litra ujë për aq kohë deri sa të ketë 0,5 litra supë, pastaj tendosje dhe shtoni mjaltin. Pini 1-2 gota e gjysmë ore para ngrënies dy herë në ditë.

Kur amenorrhea lëvore mbushur me 2 kg qepë 3 litra ujë, derisa të ziera supë dështojnë të kuqe të errët. Duhet të marrë në mëngjes dhe mbrëmje në numrin një filxhan kafe me stomak bosh. Kur e dhimbshme menstruacioneve mix rrënjë sanëz, gjethe mente dhe lule kamomil në një 1: 1: 2, derdhi një gotë me ujë të vluar dhe brewed në një vend të ngrohtë për gjysmë ore. Filter dhe marrin 2 lugë pas ngrënies 3 herë në ditë. Gjakderdhje mitrës pranuar manaferrat buckthorn zierje. Për 1 litër ujë 1 lugë gjelle manave, kuzhinier për 15 minuta në ngrohje të lartë jo, të lënë dhe pije të ngrohtë.

Në ditën duhet të pini 1 litër supë. Në një menstruacioneve vonesë gjithashtu të përdorë mjetet juridike popullore: 1. Merrni 1 lugë gjelle rigon të thata dhe derdh 0,5 litra ujë të valë, të përfundojë dhe të lënë për 40 minuta. Tendosje dhe të marrë një gotë me 4 herë në ditë para ushqimit. 2 1/2 lugë fara grimcuar e majdanoz dhe ujë 2 gota ftohtë infused me kalimin 08:00, të marrë një gjysmë gotë 4 herë në ditë. Përndryshe, ju mund të zëvendësojë pasardhësit pas marrjes 1,5 G 3-4 herë në ditë. Kur menstruacionet e dhimbshme ndihmon supë përzierje e farave majdanoz dhe lë të rue. Ruth dhe majdanoz të përziera në një raport prej 2: 1, 10 minuta duhet të valoj në 2 gota me ujë të valë.

Pini sips gjatë gjithë ditës (jo më shumë se një xhami). I mitrës gjakderdhje (pas menopauzës) mund të ndalet duke i larë me supë e mëposhtme: 150 g të grimcuar gështenjë frutash të mbushura me 250-300 g ujë, të sjellë një çiban dhe vlim për ngrohje të ulët për 10 minuta. Shtyer nga 2 herë në ditë. Kur amenorrhea (mungesa e menstruacioneve për gjashtë muaj): 1. Muzik rrënjë pryvorotnya, 2 lugë të papërpunuara derdhur 1 litër ujë të vluar, infused 02:00, pastaj vlim për 20 minuta dhe tendosje. Infusion duhet te derdhur ne nje banjo e ujit në një temperaturë prej 36-37 ° C, lahet para rrjedhës gjumit - 14 ditë.

Nëse kjo nuk mjafton dhe rivendosjen e ciklit menstrual nuk ka ndodhur, pastaj të përsëritur trajtim një herë në javë. 2. termos mbushur mbrëmje me 3 lugë gjethe majdanoz, të mbushura me 3 gota me ujë të valë. Infused gjatë gjithë natës, në infuzion filtruar mëngjes të marrë një gjysmë gotë gjysmë ore para ngrënies 4 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 3 javë, një javë pushim mund të përsëritet.
Në dysmenorrhea (menstruacioneve të dhimbshme) mund të ndihmojë bimor. 1. Merrni dhe përzierje 20 g buckthorn leh, thupër të bardhë, lë ferrë, karamele mente, Yarrow rrënjë sanëz barishte. 1 lugë gjelle e përzierje është derdhur një gotë me ujë të valë, brewed të ftohtë, pastaj tendosje dhe të pish sips infuzion gjatë gjithë ditës. 2.

Bluaj dhe përzierje 25 g buckthorn leh, rrënjët dhe leh e kulpër wheatgrass, sheqer dhe 1 lugë gjelle e kupës grumbullimit të valë ujit, cool dhe tendosje, pini gllënjka të vogla gjatë gjithë ditës. 3. Muzik dhe përzierje 25 g buckthorn leh, lë balsam limoni, Potentilla barishte patë dhe rrënjë sanëz. 1 koleksion lugë gjelle e mbushur me ujë të zier, pastaj ftohtë dhe tendosje. Pirja e një gotë me infuzion duhet të jetë 4 herë në ditë për 5 ditë. Trajtimi duhet të fillojë 3-5 ditë para se menstruacione të pritura dhe të ndaluar në ditët e para të paraqitjes së saj.
Bobyshev Taras,