Karakteristika supë kënaqur, përfitimet, contraindications


Oats - barishte vjetore e grurit të familjes. Oats Atdheu janë Mongolia dhe verilindje të Republikës Popullore të Kinës. Tani oats kultivuar kënaqur në të gjithë botën dhe, natyrisht, Rusi. Për shkak të përbërjes së saj të kënaqur ka kohë që përdoret në mjekësi. Oats përmbajnë minerale (zink, fosfor, aluminit, mangan, hekur, kobalt, silic, fluorit, jodit), minerale, aminoacidet dhe vitamina B, C, E, A, proteina, yndyrna, vajra, niseshte.
Të gjitha pronat kokrra e kënaqur në të valë supë për të kaluar. Pronat e dobishme dhe kështu ajo. Në këtë formë ai është më i përshtatshëm për t'u përdorur, kështu që le të flasim sot për tanë të kënaqur faqe supë, karakteristika, përfitimet, contraindications për përdorimin e tij.

Healers supë kënaqur kanë kohë që janë përdorur në trajtimin e shumë sëmundjeve. Kjo është e rëndësishme si një mjet për të trajtuar sëmundjet e traktit gastrointestinal, në trajtimin e ulcerat gastrike, gastrit, ulçerë duodenale, hepatiti, pancreatitis. Oats supë të dobishme për ftohjet, sepse siguron efekt bën të dalë djersë dhe antipiretik. Përmbajtja e lartë e vitaminave B i jep atij vetitë e dobishme dhe ju lejon të përdorni një zierje e kënaqur në sëmundjet e sistemit nervor. Përdorimi i tij ndihmon për të reduktuar nivelet e këqija të kolesterolit dhe shërim normë zemër. Thekon tërshërë nuk janë komponent kryesor i dietat e gjithë bota.


Amidoni të përfshira në kokrra e kënaqur është karbohidrate medlennousvoyaemyh, e cila eliminon "hedhje" e sheqerit në gjak, e cila është veçanërisht e rëndësishme në diabet. Silicon përfshira në kënaqur, parandalon humbjen e flokëve. Përbërja e pasur e kënaqur mund të përdoret si një tonik, tonik. Pra kënaqur dhe dobi dhe në të mirë që ofron zierje shëndetësore të kënaqur - në dispozicion. Përdorin atë për trajtimin e njerëzve duke përdorur reetsptov popullore. Në sëmundjeve të traktit gastrointestinal Ajo duhet të marrë 2 gota e kokrra të para të kënaqur dhe derdh 6 gota (200 ml) ujë të valë apo qumësht të valë.

Pastaj vihet në një zjarr të qetë dhe kuzhinier për 2 minuta. Pastaj supë që rezulton duhet të largohet për një tjetër 30 minuta dhe vetëm pastaj thahet dhe shtrydh. Merrni zierje duhet t'i jepet një gotë tri herë në ditë 35 minuta para ushqimit për 60 ditë. Pastaj bëni një pushim mujore. Diabet Ajo duhet të marrë 100 gram kënaqur grurit, pour 3-gota ujë. Thith ato për 4 orë, pastaj vlim infuzion brenda 1 ore në ngrohje të ulët. Merrni një gjysmë gotë me lëng mishi është gati 25 minuta para ngrënies. Kollë e thatë Për trajtimin marrë 100 gram grurit tërshërë dhe qepë të mesme.

Vënë ato në një tenxhere smalt dhe vlim 1 litër ujë. Gatishmëria marrë 1 tbsp. l. 5 herë në ditë. Oats supë me diarre Për trajtimin e sëmundjeve të marrë një gotë tërshërë larë për litër të ujit. Vystoyuye 12:00. Pastaj vlim infuzion për 30 minuta në një tigan, të mbuluar. Rezultuar supë përfundojë një batanije ose derdhur në një termos. Nastoyavsya supë filtruar. Shto supë në ujë të shumës totale të lëshuar për 1 litër. Merrni zierje e përgatitur duhet një muaj për 150 ml tri herë në ditë 25 minuta para ngrënies. Spastrim trupin e toksinave Oats supë të përdorura për të pastruar trupin e toksinave, rritjen e vitalitetit.

Ju duhet të marrë 3 gota oats dhe kokrra të mbushur me 3 litra ujë. Ziej për rreth 20 minuta në ngrohje të ulët. Pastaj të përfundojë batanije supë, ose i hedh në një termos dhe të insistojnë një ditë tjetër. Pas 24 orëve të filtruar supë, shtoni 100 gram mjaltë, veshi një zjarr, të sjellë një çiban. Supë është gati. Është e nevojshme për të ftohur dhe i hedh në një enë, të pastër frigorifer. Ata të pirë një zierje e 100 gram në ditë 25 minuta para ngrënies. Para përdorim në supë për shije lëng limoni. Forcim agjent Merrni 1 filxhan kënaqur, pour 1 filxhan ujë të valë, kuzhinier deri të trasha.

Në supë e trashë shtoni 1 filxhan qumësht, të sjellë një çiban. Rezultuar supë e ftohtë, shtoni 3 tbsp. l. mjaltë. Merrni supë gatuar duhet të ngrohtë gotë 3 herë në ditë. Pagjumësi Nëse keni vështirësi duke fjetur, përgatitjen e kënaqur ardhshëm supë. Merrni 500 gram kënaqur grurit, pour 1 litër ujë, kuzhinier deri butë. Pastaj tendosje supë. Ne pini 1 gotë çdo ditë. Lënë duhanin Supë është e përgatitur në këtë mënyrë zvogëlon mall për pirjen e duhanit. Fara janë oats grimcuar, të marrë 1 lugë gjelle miell, pour dy gota me ujë të ngrohtë. Në mëngjes vlim përzierje për 10 minuta dhe pini në vend të kafesë.

Contraindication Oats supë mund të merret dhe të gjithë fëmijët dhe të rriturit, dhe shtatzënë. Për fat të mirë ai nuk ka contraindications tjera se nesterpnos individuale
ato. Novanova,