Dhëmbët çngjyrosje mjetet juridike popullore në shtëpi


Sipas meshkujve, kriteret kryesore të bukurisë femërore është e bukur flokët, thonjtë e fortë dhëmbët e shëndetshëm dhe të bardhë. Çfarë vajzë nuk ëndërrojnë për të kombinuar të gjithë këtë? Nëse mjetet për t'u kujdesur për flokët dhe thonjtë e di pothuajse çdo, pastaj që mund të bëhen dhëmbë çngjyrosje mjetet juridike efektive popullore në shtëpi pak të njohur. Sot, ka shumë mënyra të ndryshme për ta bërë këtë, qëllimi i aplikimit, e cila - buzëqeshje të bardhë. Sot ne do të flasim në mënyrë të veçantë për ta. Ky njohur - sode ushqim! Sasi e vogël sode buke në krye të një furçë dhëmbësh me pastë dhëmbësh - kështu shijen e saj të pakëndshme pothuajse ndjehet dhe lahen dhëmbët tuaj në një lëvizje rrethore.

Përdorni sode buke herë në javë është e rekomanduar për përdorim të shpeshtë është një rrezik i dëmtimit të mishrat dhe smalt dhëmb konsumuarit të. Black Assistant - aktivizimit të karbonit Ka disa mënyra për të përdorur qymyr për zbardhjen e dhëmbëve: tabletë rozzhuyte dhe pastaj lahen dhëmbët tuaj si zakonisht Shpjegoni pilulë qymyr në pluhur, furçë dip dhe lahen dhëmbët tuaj. Pastrimi përdorur qymyr mund të bëhet 1-2 herë në javë. Jo më shumë! Por mos harroni se kjo metodë është e kundërindikuar pronarëve dhëmbë të ndjeshme. Tabletë Mash me gishtin tuaj dhe e vënë atë mbi dhëmbët tuaj.


Nëse smalt është i fortë, pluhur nuk turret për 10 minuta, në qoftë se dhëmbët janë të ndjeshme, ju mund të mbani atë vetëm për 1 minutë - efekti do të jetë në çdo rast. Pas skadimit të gishtit kohor përfundoi fashë sterile butësisht fshij dhëmbët. Ata që kanë nevojë për një efekt të fortë mund të bëjë një përzierje e pilula dhe një sasi të vogël të hirit të thëngjillit, e cila duhet të zbatohet deri në dhëmbë dhe të lënë për 5 minuta. Është e rëndësishme të mbani mend, sa më shpesh të jetë e mundur për të siguruar dhëmbët bardhësi! Pra, shkoni në këtë recetë e rekomanduar 1 herë në 10 ditë. Në këtë mënyrë, ajo është e rekomanduar për të përdorur kur keni nevojë për dhëmbët shpejt zbardh si qymyri kombinuar me sodë, gargarë pas brushing dhe, pothuajse larë larg pa lënë asnjë gjurmë.

Por mos harroni të se shumica e dhëmbëve zbardhjen aktivizimit të karbonit është e keqe. Dhëmbët e bardhë me peroksid hidrogjeni Për këtë qëllim, pas brushing, gojën prosaniruyte me ujë, i cili shtoi peroksid në shkallën prej 20 pika në një filxhan çerek. Pastaj të gjithë splyunte dhe pije përsëri, por me ujë të pastër. Ju gjithashtu mund të fshij dhëmbët tuaj me një top pambuku të lagur në peroksid, dhe pastaj ata pastrohen pa pastë dhëmbësh dhe shpëlarje gojën me ujë. I rëndësishëm: përdorimi i peroksid hidrogjeni është shumë efektive, por e rrezikshme. Vini re se kjo metodë e çngjyrosje peroksid hyn në thellësi në smalt dhe substancën e brendshme e dhëmbit - dentin, shkatërron ato.

Ky proces është manifestuar në zhdukjen e shkëlqim smalt, dhëmbët e të bëhet i përafërt dhe poroz. Prandaj, para se të përdorni peroksid në shtëpi konsultohet dentistin tuaj. Strawberry - zbardhjen e shijshme Në mënyrë që të përdorni këtë metodë të shtypur manaferrat, vënë ato në një furçë dhe butësisht lahen dhëmbët tuaj. Pas procedurës, të jetë i sigurt për pije gojën tuaj dhe të lahen dhëmbët tuaj përsëri, por pastë dhëmbësh me fluoride. Nëse për ndonjë arsye ju nuk mund të ngjitur për të pastruar, dhe kjo nuk është mirë për të përdorur këtë mjet si glukozës dhe acideve të përfshira në luleshtrydhe, mbetur në dhëmbë, të sigurojë një efekt shkatërrues në smalt.

Resort në këtë metodë të zbardhues mund të jetë 1 - 2 herë në muaj në më. Oreks limon kundër pllakë të verdhë Përgatitja tul gjallëri limoni ose lëng. Fshij apo shpëlaj gojën me lëng. Gjithashtu, shih furçë me pika pastë dhëmbësh pikoj e limon vaj esencial. Megjithatë, në këtë rast rezultati do të jetë i dukshëm vetëm pas gjashtë muajsh me përdorim të përditshëm. Perime, e cila ka veti zbardhues - patëllxhan Pritini 1 kg qarqet patëllxhan dhe 3 ditë thith ato në ujë të ftohtë, duke ndryshuar atë çdo ditë.
Pas një kohe të caktuar feta patëllxhan shtrydh dhe i hedh ujë të kripur (1/2 kg per 2 litra), dhe të lartë vend shtypni.

Pas 10 ditësh larë duke përdorur ujë çezme, e shtrydhur nga, dhe para-i lidhur në një varg, var të thatë në një vend të ngrohtë. Pasi copat thatë, ata vënë në një qëndrim metalike, pres dhe të vendosur. Hi që rezulton do të ju dhe pluhur dhëmb të shërbyer. Në qoftë se ju përdorni hirin çdo pastrimit, rezultati nuk do shumë të vijë. Vetëm të pastruar dhëmbët e saj më të mirë jo furçë pluhur, dhe me gishtin tuaj. Disa fjalë rreth të cilët nuk mund të zbardh dhëmbët Shtimi liri dhëmbët kundërindikuar për njerëzit që kanë sëmundje periodontale, lezione karies dentar, si dhe ata që veshin formatimin e teksteve ose që instaluar kurorat artificiale ose mbushje.

Pasi kjo procedurë nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna dhe adoleshentët deri në 16 vjet. Deri tani ju e dini se si të zbardh mjetet juridike popullore dhëmbët, por nuk e ndjekin rezultate të shpejta dhe të mos përdorë këto mjete më shpesh se një herë në javë. Mbani smalt tuaj dhe kontaktet e hershme ende të konsultoheni me mjekun i cili do të këshillojë opsionin e duhur. Sofya,