Cili produktet, pse, pse këmbët yndyrë dhe të armëve


Sot, kur të gjitha palët thonë se bukuria - sidomos finesë dhe elegancë, është e vështirë për të gjetur një person që nuk e ka kërkuar për të korrigjuar shifrën. Fushat që kërkojnë ndryshime në varësi të personit. Dikush është hip, dikush abdomen. Por pyetja më e zakonshme në mesin e votuesve me mbipeshë ishte dhe mbetet problemin e yndyrës në krahët dhe këmbët. Pra, le të flasim për atë të produkteve, pse, pse këmbët yndyrë dhe të armëve. Akumulimin e yndyrës varet se si një individ i veçantë janë receptorët që janë përgjegjës për zgjedhjen e saj dhe inventarit. Çështja më problematike në këtë pjesë të trupit ka këmbët.

Kjo është për shkak se qelizat yndyrë e zonave të trupit janë të ndryshme nga ato të zonave të tjera të përgjigjes së tyre qelizore ndaj arrin ushqim. Puna e kohëve të fundit nga shkencëtarët kanë treguar se qelizat yndyrë shumë më tepër këmbët receptor alfa-2 më shumë se në zona të tjera të trupit. Ky dallim në mes të alfa dhe beta-2 receptorëve është pesë në favor të ish. Kështu, nuk ka akumulim të shpejtë të yndyrës dhe ngadalësojnë lirimin e saj. Kjo është arsyeja pse gjymtyrët tuaja yndyrë. Prandaj është e rëndësishme për të përdorur produktet e yndyrë që nuk e tejkalojnë normën e kërkuar nga trupi. Pse armëve yndyrë dhe këmbët? Dhe pikërisht këtu në kalorive banale.


Inventarët trupi ka nevojë, por e sigurt. Pra kalorive humbur mund të mbajë trupin normale. Nëse ju shmangur situatën kur trupi merr më shumë kalori se sa ajo ka nevojë për jetesën, trashje nuk do të marrë kohë. Ne nuk e zbulojnë Amerikën ju thënë se është e nevojshme për të zëvendësuar yndyrë, kalori të lartë, miell dhe të skuqura për të peshkut të zier apo pule ligët. Një shembull i një ushqim të përshtatshëm për një ditë për të ndihmuar të hequr qafe paund shtesë poshtë. Mëngjesi mund të hahet bukë me pak djathë të ulët kalori dhe nja dy domate. Ose një banane të mesme, skremuar qumësht dhe grurit Tortilla.

Në kohën e drekës ju mund të hani mallrat e pjekur me miell gruri dhe banane, të marrë një ton pak të kripur ose fasule të ziera. Si dhe të zgjidhni një lëng pije limoni. Së fundi, në mbrëmje ju mund të hani pule zier me sallatë pa majonezë. Ose të zëvendësojë të shpendëve në peshk të bardhë me patate dhe kungull. Për të rritur efektin e dietës respektohen ndihmë ushtrim. Nëse ju nuk keni kohë për të shkuar në një klub sportiv, atëherë vetëm të përpiqet për të ecur më shumë. I ulur në frontin e TV, ju mund të trenit muskujt tuaj përmes compression këmbëve jastëkë. Sepse duart nuk janë zakonisht akumulim karakteristikë e yndyrë përmes ekuilibrit të duhur receptorët alfa dhe beta 2.

Por kjo ndodh ... Ata të cilët janë mbipeshë ende duke shkuar në duart Zhirkov, ekspertët këshillojnë që të ndalojë një sheqer përdorim. Dietë juaj e përditshme duhet të organizohen në mënyrë që shumica e kalorive të vijnë në trup në mëngjes, për mëngjes dhe darkë. Darkë mbrëmje duhet të konsumohen vetëm ulët ushqim. Të stilolapsa tuaja ishin të mirë, ju duhet të zvogëlojë konsumimin e produkteve të qumështit, më mirë shkoni tek opsionet e qumështit. Dhe sigurohuni që ata kanë sheqer nuk ka shtuar. Nën ndalimit duhet të jetë sode ndryshme dhe pije me përmbajtje të lartë të sheqerit. Ajo duhet të bëjë atë një rregull për të mos ngrënë ndonjë intermediates.

Për fat të keq, ato përmbajnë një shumë të yndyrave të fshehura, dhe sweeteners të ndryshme. Në dietë duhet të futet perime dhe mish, por jo i skuqur. E pra problemi duart plot luftuar dietë Kremlinit. Get shpëtoj e ndihmë yndyrë dhe ushtrime të veçanta. A nuk të bëhet në vazhdën e gabimeve, nëse ata e bëjnë, në disa momente ju do të merrni biceps si një aparat gjimnastikor, më keq për vajzat se sa yndyrë. Ajo nuk është. Muskujt në krahët e saj mund të merret vetëm pas workouts të gjatë që kanë për qëllim të. Por banish tepërt e duarve mund të jenë shumë më të shpejtë. Plus, duart tuaja të humbasin peshë më shpejt në trup më të ulët.

Para se klasa me peshat, ju duhet të zgjas gjithë trupin tuaj për tridhjetë minuta. Ju mund të kandidojë në rrugën e duhur, ose hidhen litar. Pas kësaj ju mund të vini deri shtangë dore dhe të fillojnë të përkulem dhe të shpjegoj bërryla tuaj. A nuk të zgjidhni pajisje shumë të rënda. Ushtrimi duhet të përsëritet 20-30 herë në disa qasjeve. Ngarkesa Eshtë e panevojshme të rënda promovon muskujve
peshë duke punuar me një peshë të lehta, por shumë herë të përsëritura, me të vërtetë djeg yndyrë. Fakt interesant. Ushtrime për këmbët, të njohur nga fëmijëria, squats gjithashtu të ndihmojë për të përzënë paund shtesë nga duart e tij. Pra, nuk do të jetë pasiv në panik, "Oh, unë jam aq i varfër dhe të mjerë, unë nuk mund të shpëtoj yndyrë mbi krahët, pa këmbët."

Mbani mend - të gjitha varet nga ju. Ju vetëm duhet të ndryshojë dietën tuaj. Më shumë ju e dini, produktet e problemeve tuaja. Rritja e përqindjes së ushqimeve të ulët kalori në dietën tuaj ... dhe nuk e kurseu veten e tyre dhe të kryejnë ushtrime të ndryshme fizike. Dhe mos harroni se lufta kundër paund tepërt në gjymtyrë e sipërme dhe të poshtme, ju tërheq të gjithë trupin, si një humbje peshe lokal nuk ekziston. Kjo është e mirë për të trupit për të cilën është "punë".
Alina Afanasyeva,