Përfitim buding bollgur dhe dëm


KISSEL përbëhet kryesisht nga vitamina dhe aminoacide, të cilat janë burimet e rritjes dhe të energjisë, duke lehtësuar asimilimin e hyrje në organet e ushqimit tonë. Ata përfshihen në menynë e pije të shëndetshme praktikisht të panjohur me këtë sëmundje të tilla si bakteret rritje e jashtëzakonshme. Arsyeja për këtë është celulozë, e cila është pjesë e pelte, e cila lehtëson procesin e tretjes, stabilizues metabolizmin dhe sigurimin eliminimin e përshpejtuar e toksinave dhe mbeturinave. Vini re se më të pazakontë puding konsiderohet bollgur. Në fund të fundit, ai ka aftësinë për të rritur imunitetin. Dhe jo vetëm ... jo për asgjë që ai quhet eliksir i rinisë.

Le të flasim për këtë me ne më shumë, të gjeni se si të dobishme bollgur buding, dobi dhe dëm nga ai atë. Çfarë dëmi mund të sjellë bollgur buding? Shkencëtarët mendojnë se temën e përbashkët të dëmit pelte në trupin tonë - e panevojshme dhe e papërshtatshme. Kjo pije ka shumë përparësi mbi të tjerët.
Kur ajo është aplikuar në stomak ndjen butësi të jashtëzakonshme. Por mos harroni se konsumimi i tepruar mund të çojë në akumulimin e mukusit brenda këtij ngurrimi. Çfarë përfitimi njerëzit konsumojnë bollgur buding? Oats, i cili përdoret për të bërë pelte është një produkt shumë i vlefshëm për trupin tonë.


Ai përbëhet nga ushqyesve, normalizimin e sheqerit në gjak, kolesterolit. Ajo përmban vitamina A (ndikon në rritjen, shëndetin e dhëmbëve, lëkurës dhe flokët), B, E (stimulon sistemin e qarkullimit të gjakut, duke e ndalur rrezikun e artritit, katarakte, zhvillimin tumor), F (ka efekt anti-alergjik). Ai përmban niseshte, proteina, yndyrna që të ushqyer sistemin nervor; Enzimat - ata ndihmojnë nxjerr dioksidin e karbonit nga mushkëritë për të ndihmuar në ruajtjen hormonal mosbalancim asimiluar karbohidratet. Për shkak të përmbajtjes së madhe të niseshte (60%), bollgur buding dobishme për veshkë në diagnozën: gastro, gastrit, kolit, cholelithiasis, pancreatitis, cholecystitis, kolangiti, cerozë, dhe madje edhe helmim nga ushqimi.

KISSEL përmirëson traktin gastrointestinal, mëlçisë, zvogëlon shkallën e atherosclerosis, të marrë atë për trashje, diabeti dhe çrregullimet e zemrës. Në kozmetikë, ajo është futur në agjentët antibakteriale, krem ​​ndryshme. Për venitje dhe lëkurë pa jetë, ju mund ta përdorni atë si një qetësues dhe qetësues, e kombinuar me fruta apo produktet e qumështit - duke e bërë maska. Maskat me kënaqur pastrojë dhe tonin e lëkurës përflakur. Në ditët e vjetër për të luftuar pagjumësi i mbushur tërshërë dyshekë lëvore dhe jastëkë. Jelly mund të jetë i gatuar manaferrat, fruta dhe madje edhe barëra.

Kjo është gjellë shumë kalori pasi ajo u largua nga ju ndiheni të plotë. Kur gatim atë me fruta të freskëta për të ruajtur më mirë vitamina janë të nevojshme për të shtrydh lëng (një përzierje e manave grimcuar për të bërë një zierje) dhe shtoni pelte, vetëm pas niseshte krijoj holluar me supë të ftohtë. Më parë, në mënyrë për të pirë ishte i trashë, e përdorur jo vetëm niseshte por përdoret edhe decoctions e drithërave, të cilat për këto qëllime, zakvashuvaly paraprak. Më poshtë ne ofrojmë disa receta për bollgur pelte, ajo është me kënaqësi të madhe për të pirë të dy fëmijët dhe të rriturit. 1. Përgatitur në ujë: Merrni një gotë drithëra Hercules, pour 1,5 gota me ujë të ngrohtë, të mbuluar me një leckë dhe të lënë për 10-12 orë në ngrohje.

Pastaj tendosje, elb hiqni anën dhe i kripur lëngshme, vihet në zjarr të valoj deri sa të trashet. Vazhdimisht llokoçis deri gunga nuk formuara. Pas duke shtuar një gjysmë lugë çaji (në shije) gjalpë. KISSEL derdh në gota dhe vendin në një vend të ftohtë për të blerë formë. Para se të shërbejnë, spërkat me sheqer, i grimcuar arra për shije. 2. Me përdorimin e qumështit, 100 gr. bollgur ngjyhet në 2 gota e qumështit. Ne të mbajë deri në bymehet. Pas tendosje, shtoni koll (gjelle), kripë për shije dhe mund, për ëmbëlsirat disa spoonfuls e sheqerit ose lëng nga gatim.

Pastaj vlim me nxitje të vazhdueshme. Në të njëjtën kohë duke u përpjekur për të parandaluar buding është pjekur. 3. KISSEL bollgur zagotovte thartë: thekon 100g; 250 g të ujit, 1/3 lugë i gjalpi; korja e bukës, kripë dhe sheqer - për shije. Procesi mbetet i njëjtë: pour drithëra, prisni derisa nabubnyaviye, tendosje, shtrydh. Shtojcë e ndjekur. Për buding shkoi thartë, është e nevojshme që qumësht tërshërë luajtur. Për ta bërë këtë, ai vë kore bukë dhe ditë të vënë në një vend të ngrohtë. Pastaj kaloni motorino nëpërmjet një sitë, shtoni sheqer dhe kripë, vlim deri të trasha. Mos harroni të ndezur që të mos më bëni pelte.

Përhapen ajo nxehtë në një filxhan, dhe pas ftohjes Shërbyer me qumësht. 4. Mënyra e thjeshtë: Për të bërë të mundur që të përdorin jo vetëm oats mbështjellë, por bishtin e majmë. Plotësoni Oats ujë të ftohtë, mundësisht të ziera në proporcione të barabarta, shtoni pak maja. Enë vë batanije të ngrohtë dhe të lënë një ditë për të zabrodyla. Atëherë lëngshme ndërfutur të sjellë një çiban. Përdorimi pelte në kushte të nxehtë mund të shtohet vaj perimesh, por në vend të ftohtë. Nëse rregullisht hani puding, ju do të vini re përmirësime në trupin tuaj. Ju do të jetë i gëzuar, plot vitalitet.

Por mos harroni se çdo abuzimi është i dëmshëm! bakinka,