Përfitim bollgur dhe dëm


Tani çdo gjë flasim për ushqimin e duhur. Dhe me të drejtë. Shëndeti ynë varet nga ajo që ne hamë. Në mjedisin e varfër, stresi të vazhdueshëm, lodhje, në tryezën tonë shpesh produktet e ushqimit të shpejtë janë të pasura me kolesterol, karbohidratet, yndyrna të dëmshme.
Rezultati - një sistem të dobësuar imunitar, i zgjedhur më afër sëmundjeve kronike. Hapi i parë i këtij rrethi është një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të ushqyerit e duhur. Dhe ushqimi është i pamundur pa bollgur. Pronat e dobishme e kënaqur mund të jetë e shënuar për një kohë të gjatë. Ai është një nga drithërat më të shëndetshme dhe luan një rol vendimtar në të ushqyerit.

Por gjellë më popullor dhe të preferuar të saj është bollgur. Si të dobishme kjo gjellë, si të gatuaj, dhe të bëjë të gjitha ajo e dobishme, ne do të flasim me ne, në botimin me titull përfitimet bollgur dhe dëmet. Cilat janë përfitimet që jep bollgur? Nga bollgur për një kohë të gjatë u përgatitur enët e ndryshme. Shumë të dua në, pancakes bollgur, biskota, ëmbëlsira, pelte. Me shijshme qull gatuar drithëra, e cila u shtuar gjalpë, mjaltë, fruta dhe manaferrat. Përfitimet e bollgur paçmuara për të dietë. Ngjitur në ujë, ajo ndihmon për të humbur peshë. Një i gatuar në qumësht treguar për ulcers ushqyerit klinike, gastrit.


Ajo ndihmon pastruar, përmirësimin e të gjithë organizmit. Rice oats përmban substanca që janë në mënyrë aktive duke luftuar e kolesterolit të keq. Drithëra përmbajnë vitamina B, PP, E, minerale, hekur, magnez, kalcium, fosfor, natrium dhe zinkut. Ajo ka antioksidantë që ndihmojnë të pastruar trupin dhe të ndihmojnë njerëzit të përballen me stresin, faktorët negativ që kontribuojnë në përtëritje e qelizave. Bollgur përmban të gjitha ushqyesve që janë gjetur në drithëra. Gjithashtu, ajo është e pasur me yndyrna të shëndetshme dhe proteina bimore. Përmban gluten, fibër natyrore dietetike. Më mirë zakonisht gatuaj atë me kokrra të gjithë, edhe pse bollgur qull shumë e madhe për një dietë të shëndetshme.

Veçanërisht të dobishme për banorët bollgur e qyteteve të mëdha industriale. Ajo është një adsorbent i shkëlqyer i metaleve të rënda. Kjo pjatë është një menu e yjeve të Hollivudit. Ajo i ndihmon ata për të ruajtur formën e mirë, çehre të shëndetshme. Ngrënë për mëngjes, është e lehtë dhe shpejt saturates trupin me energji. Edhe pse ky ushqimore kalorive të mjaftueshme, nutritionists rekomandojmë hahet atë për ata që duan të humbin peshë. Vetëm në këtë rast, ai duhet të jetë i përgatitur për të pirë ujë dhe çaj ose supë hips. Bollgur - një nga mënyrat më të mira për të hequr qafe të pllakë. Ky produkt ndihmon në parandalimin e kolesterolit të keq në muret e enëve të gjakut në vidkladayuchys.

Pra, ju nuk bien në marrëzi dhe nuk merrni probleme me zemrën. Si dhe qull t'ju shpëtojë nga pagjumësia, forcimin e sistemit nervor. E vendosur në përbërjen e drithëra biotin luftimeve aktiv letargji, të qenët i përgjumur, përmirëson oreksin, zvogëlon rrezikun e kancerit të stomakut, duke luftuar me carcinogens, përmirëson sistemin endokrin. Bollgur forcon sistemin imunitar, lufton procesin e plakjes. Recetë e bollgur për mëngjes Shqip Çdo miell i bluar trash përmban shumë vitamina, elementët gjurmë. Në çdo drithërat përpunimit shumica e tyre ka humbur përgjithmonë. E njëjta gjë është e vërtetë për bollgur.

Më pak i përpunuar atë, aq më mirë. Prandaj, qull më të dobishme shëndetësore nuk vjen nga drithëra dhe drithërat. Ajo ishte me të, dhe ne do të përgatisë një rrëmujë sot. Për të përgatitur këtë pjatë ju do të duhet 1 tbsp. drithëra, 2 tbsp. Gjithë të freskëta qumësht, gjalpë, kripë dhe sheqer në shije. Si për të përgatitur: Wash elb, të mbuluar me ujë për 5-6 orë. Ju mund ta bëni atë në mbrëmje. Pastaj pije përsëri. Tani derdh në një tenxhere smalt 3. pastër ujë të ftohtë, pour drithëra, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për gjysmë ore. Pastaj shtoni qumësht, sheqer, kripë dhe kuzhinier, nxitje të vazhdueshme, derisa qull fillon të trash.

Tani përkthejnë qull në një tenxhere ose në enë balte, vendin në një preheated furrë 160 gradë për 1,5 orë. Atëherë hiqni qull përfunduar, është përhapur një pjatë të ngrohtë në çdo shërbejnë, shtoni një copë gjalpë. Në gjellë përfunduar mund të vënë një bllokim të vogël, qumështi i kondensuar. Për të paraqitur sanduiçe drithëra dolli me djathë, krisur. Mund bollgur dëmtojnë trupin? Fatkeqësisht, oats dhe çdo enët me atë të dëmshme për pacientët me pamjaftueshmëri renale. Gjithashtu, konsumi i tepruar i bollgur në trup mund të mblidhen acid phytic. Kjo substancë ka aftësinë për të turret nga kalcium nga trup.

Gjithashtu me kujdes të mendojnë për të shpejtë-gatim bollgur, të cilat janë shumë të njohura tani. Thekon, me një
s të përgatitur këtë produkt janë proces i gjatë e përpunimit industrial, me të cilin ushqyesve të lënë në gjysmë. Përkundër të gjitha më lart, përfitimet e bollgur është shumë më tepër se sa dëm. Pra, të ndjehen të lirë për të futur atë në dietën tuaj, të gëzojnë shijen e saj dhe e përmirëson shëndetin e tyre. Cheers! Svetlana,