Presionin e lartë të gjakut - një trajtim popullor


Tensioni i lartë i gjakut parandalon jetojnë në fuqi të plotë. Reduktuara shfaqen dhimbje koke e performancës, gjumë i shqetësuar, duhet të kufizojnë barrën fizike dhe mendore, i kushtoj vëmendje të veçantë për dietë. Sulmi i presionit të lartë mund të shkaktojë një filxhan kafe dhe një gotë verë, si tensioni i lartë mund të shkaktojë produkte akute dhe soje. Nëse ju shikoni veten në ndodhjen e shpeshta të presionit të lartë, por nuk trajton, ju mund të merrni sulm të mëtejshme të zemrës, sëmundje të veshkave dhe goditje në tru. Mos harroni, sa më e lartë presion, aq më i madh rreziku. Në qoftë se tensioni juaj është më e lartë se normale dhe ndryshimet në fundus, diagnoza juaj e hipertensionit.

Njerëzit me presionin e lartë të gjakut duhet të përdorin drogë veprim hypotensive. Drogës duhet të përdoret me dozimit të sakta disa herë në ditë. Për më tepër, këto barna janë të shtrenjta, kështu që kjo kosto financiare shtesë. Hipertensioni ndodh tek njerëzit kryesorë jeteses sëmurë dhe vuajnë stresin konstante. Për shkak të sekretim i veshkave të hormonit enët e gjakut të ngushtoj, duke rezultuar në rritjen e presionit të gjakut. Megjithatë, nëse ju keni tension të lartë të gjakut, një trajtim popullor mund të zvogëlojë jo më keq të drogës të saj. Nuk janë mjete që suppresses krizë hypertensive.


Për shembull, për të reduktuar presionin, bashkëngjitni leckë thembra shuar ose mollë lugë gjelle musht uthull për 10-15 minuta. Gjithashtu, të reduktojë presionin duke përdorur shushunjat. Paraardhësit tanë përdorur ato për të trajtuar sëmundje të ndryshme. Shkencëtarët kanë vërtetuar se rrodhe sucks gjakun dhe injektuar në herudyn kafshimit që redukton viskozitetin e gjakut. Si rezultat i sulmit u ankorua. Në mjekësinë popullore redukton ujit presion infuzion i rrënjëve dhe leh e manit. Merrni në ujë apo alkoolit ekstrakt të hudhër. Gëzojnë të freskët lëngje, majdanoz, panxhar, karrota, spinaq dhe grejpfrut. Ata presion jo vetëm e ulët të gjakut, por ajo stabilizuar në një nivel optimal.

Lëngje mund të përdoren si veças dhe në kombinim. Njerëzit kanë kohë që janë përdorur për të reduktuar presionin dhe bimëve. Për shembull, luleradhiqe, sushenytsu kënetë sanëz, Astragalus, horsetail, qen hithër, të përjetshme, kopër. Kur zgjedhjen herbs mos harroni të marrin në konsideratë karakteristikat individuale të organizmit. Njerëzit trajtimin e presionit të lartë * Mix pjesë të barabartë të të barit moçal, Motherwort dhe lule të thata, shtoni një pjesë të çaj veshkave. Të gjitha herbs janë në dispozicion në barnatore fitootdele. Hidh ujë të valë 3.000 g lugë gjelle e përzierje, vlim 5 minuta, le të krijoj 04:00 dhe tendosje. Përdorni hipertension 1 dhe 2 gradë pa infarkt në zemër 3 herë në ditë për një pintë përpara se të hahet. * Merrni lule murriz, Motherwort, sushenytsu, veshtull lë në mënyrë të barabartë, përzierje.

Në 4 lugë përzierje derdh një litër ujë të vluar, thith brenda natës, pastaj tendosje. Aplikoni për hipertension 0,5 qind. 3 herë në ditë pas ngrënies. * Infuzion i farës marule është përgatitur si: 1 tbsp. lugë çaji per filxhan me ujë të valë për 2 orë, të marrë 0,5 cent. një ditë ose një gotë natën. Reduktimin e presionit merr chokeberry 3 herë në ditë për 100 g ose 50 ml lëng. Merrni ato 3 herë në trajtim ditë 10-12 ditë. Përdorni lëng të freskët panxhar - 3 gota në ditë. Vetëm mos harroni se ju duhet gjithmonë të holluar ose ujit ose të tjera lëngje. * Pini lëng boronicë me manave - 150-200 ml 2 herë në ditë. * Merrni 3 copa të frutave dhe lule e murriz, 3 e barishte veshtull, horsetail - edhe 3 pjesëve hudhër grimcuar - 3 karafil dhe një nga Arnica.


Hidh një gotë me ujë të valë një lugë gjelle e përzierje, të lejojë që të qëndrojnë brenda natës. Merrni 0,5 cent. ditë. Në format e rënda të hipertensionit është e rekomanduar për të përdorur asamble multicomponent. Hipertensioni në formën e sklerotike hani karafil hudhër 3-4 në numër, lëng panxhar dhe mjaltë në proporcione të barabarta 5 herë në ditë për një lugë gjelle. Nëse vuani nga tensioni i lartë, mjetet juridike popullore përfshijnë në dietën tuaj të përditshme. Piqem patate në lëkurat e tyre, dhe ju jo vetëm që do ta shuajë urinë, dhe të mbushur trupin tuaj me kalium, magnez dhe mikroelemente të tjera që forcojnë enët e gjakut dhe muskujve të zemrës.

Gjithashtu ju ndihmojë të mjaltit, shalqi, panxhar, qepë, Kastrati, currants zi. Ata të ulur presionin, tërheqjen e lëngjeve të tepërta nga trupi, të normalizuar metabolizmin, ndërsa ata të pastruar gjakun. Për ta bërë këtë, thjesht ana e tyre në ushqim. Vëmendje të paguajë për atë që është në majë të gishtave tuaj, sepse nganjëherë ne nuk e vërejnë se mjetet juridike popullore janë shumë afër. Mblidhni herbs veten e tyre, kështu që ju të shëruar veten me ajër të pastër dhe emocionet pozitive dhe kontaktoni me natyrën. Me gjithë avantazhin e trajtimit kombëtar, jo për të vetë-mjekoj. Çfarë mund të thotë? Nëse keni tension të lartë, trajtimi kombëtar duhet të përdoret vetëm pas konsultimit me një specialist di karakteristikat individuale të trupit tuaj.

Ajo mund të parashikojnë ndikimin që keni zgjedhur drogë në sistemet e tjera të trupit. Kjo është e drejtë. Dhe në fund të rekomandojë një tjetër jo shumë të njohura, sepse ai është autor, por jo mënyra tradicionale për të trajtuar hipertensionit. Unë do të thotë metodë eliminimin vullnetshëm të marrë frymë thellë Buteyko PK-VLHD Por mbani në mend se të mësuarit uryazhennomu sy të cekët frymëmarrjes, dhe vetëm nën mbikëqyrjen e një mjeku. Rreth kësaj metode të përshkruar më mirë këtë video:
Rinat Abdrahimov,